emptygif
Newsletter

Na czasie

voucher-kinowy-helioshans-zimmerskoki-narciarskieagnieszka-chylinskavan-goghpolska-noc-kabaretowa-2023
Home Koncerty Jazz i Blues Wawer Music Festival: Benefis Janusza Stokłosy z udziałem Artystów Teatru Buffo

Wawer Music Festival: Benefis Janusza Stokłosy z udziałem Artystów Teatru Buffo

Organizator: Podkarpacka Fundacja Rozwoju Kultury

Wawer Music Festival: Benefis Janusza Stokłosy z udziałem Artystów Teatru BuffoO wydarzeniuArtyści

O wydarzeniu

Zapraszamy na koncerty z cyklu Wawer Music Festival! W ramach Wawer Music Festival odbędzie się Wieczór Wigilijny z Januszem Stokłosą i artystami Teatru Buffo. Wawer Music Festival bilety już w sprzedaży. 

Wawer Music Festival koncerty

  • 27.02.2022 - Wieczór Wigilijny: Benefis Janusza Stokłosy z udziałem Artystów Teatru Buffo | przeniesiony z 12.12.2021

Janusz Stokłosa

Kompozytor, pianista, wydawca, producent. Jest autorem ponad 200 partytur do sztuk teatralnych i filmów. Współpracował z większością teatrów w Polsce i wieloma prestiżowymi scenami w Europie. Debiutował w krakowskim Teatrze STU muzyką do spektaklu "Pacjenci" wg "Mistrza i Małgorzaty" M. Bułhakowa.


W 1979 roku skomponował  muzykę do spektaklu "De Blijde Intrede van Christus  in Brussel" wystawionego w Królewskim Teatrze Flamandzkim w Brukseli z okazji 1000-lecia miasta Brukseli.


Od 1984 do 1990 roku był kierownikiem muzycznym w warszawskim Teatrze Ateneum.


W 1991 roku skomponował muzykę do swojego pierwszego musicalu ,,METRO" (scenariusz i piosenki: Agata i Maryna Miklaszewskie; adaptacja, reżyseria i choreografia: Janusz Józefowicz). Muzyka do musicalu była nominowana do broadwayowskiej Tony Award. Do tej pory wystawiono ponad 1600 spektakli musicalu "Metro".
Jest pionierem polskiego musicalu: ,,Piotruś Pan" libretto Jeremi Przybora (2000 r), ,,Romeo i Julia" wg Shakespeare'a (2004 r.); ,,Panna Tutli Putli" Witkacego (2004 r.).


W 2003 r. film ,,Nicolas Winton - The Power of Good" z muzyką J. Stokłosy, otrzymał Emmy Award.
Od 1990 do 2005 roku Janusz Stokłosa komponował muzykę dla czołowych niemieckojęzycznych teatrów m.in.: Schaubühne, Volksbühne, Berliner Ensemble w Berlinie czy Burgtheater w Wiedniu.


W 2010 wraz z córką Marią (choreograf i reżyser) na zamówienie Narodowego Instytutu Fryderyka Chopina, stworzyli projekt pod nazwą ,,Let's dance Chopin" - sonatę na orkiestrę symfoniczną, kwintet jazzowy i 12 tancerzy na motywach Sonaty h-moll op. 58 F. Chopina. Premiera miała miejsce 18 maja 2010 roku w Szanghaju i inaugurowała Polski Dzień na EXPO 2010.
W 1992 roku powołał Studio Buffo Sp. z o.o. i Wydawnictwa Muzyczne i Nutowe Stokłosa Editions.

 

Artyści

Podobne wydarzenia

Zobacz też