Na czasie

voucher-kinowy-heliosdrift-mastersporwaniew-lozku-z-rabusiemfame-mmamemorial-kamili-skolimowskiej
Home Koncerty Jazz i Blues RGG - Jazz & More MOXO Warsaw Festival

RGG - Jazz & More MOXO Warsaw Festival

Organizator: AMVOX INTERNATIONAL Sp. z o.o.

RGG - Jazz & More MOXO Warsaw FestivalO wydarzeniu

O wydarzeniu

Zapraszamy na koncert RGG w ramach Jazz & More MOXO Warsaw Festival - bilety już dostepne.

RGG koncert w Warszawie

Przed koncertem zapraszamy na kolację.

  • 16:00 - Otwarcie restauracji
  • 19:00 - Koncert

W trakcie koncertu wstrzymujemy serwis i wznawiamy go w przerwie koncertu.

RGG informacje

RGG, jeden z najważniejszych polskich zespołów grających w formule klasycznego tria fortepianowego, ostatni koncertowy skład legendy polskiego jazzu, Tomasza Stańki, to grupa perfekcjonistów, którzy każdy pojedynczy dźwięk, sposób jego wydobycia i jego kontekst brzmieniowy, traktują jako wartość samą w sobie. Na 2023 - 2004 rok formacja przygotowała szereg koncertowych niespodzianek. Jedną z nich jest projekt stworzony wspólnie z jednym z najważniejszych polskich aktorów filmowych i teatralnych, Robertem Więckiewiczem. Jego najgłośniejsze role to Leopold Socha w nominowanym do Oscara obrazie Agnieszki Holland "W ciemności", Lech Wałęsa w filmie "Wałęsa. Człowiek z nadziei" w reżyserii Andrzeja Wajdy oraz Jerzy - główny bohater filmu "Pod Mocnym Aniołem" Wojciecha Smarzowskiego.

W palecie kilkunastu rozpoznawalnych w kraju jazzowych triów fortepianowych zespół RGG zajmuje szczególną pozycję. Powstała w 2001 roku formacja od 2013 roku działa w składzie: Łukasz Ojdana (fortepian), Maciej Garbowski (kontrabas), Krzysztof Gradziuk (perkusja). Cała trójka to absolwenci Instytutu Jazzu Akademii Muzycznej w Katowicach. To muzycy o sporym doświadczeniu, z dorobkiem, który potwierdzają nagrody, wyróżnienia i stypendia. Ich zainteresowania sięgają daleko poza jazz i poza muzykę, są artystami o wyjątkowej, rzadko spotykanej świadomości tego, co robią i do jakiego celu dążą. Sytuują się wyraźnie w przestrzeni nie tylko jazzu, ale też współczesnej muzyki improwizowanej o proweniencji europejskiej.

 

Łukasz Ojdana – przedstawiciel najmłodszej generacji pianistów europejskich. Artysta postrzegający kulturę brzmienia i osobowość twórcy jako nadrzędne elementy budulcowe wyrazistego muzycznego charakteru, w którym inspiracja wyraźnie dystansuje pojęcie naśladownictwa stylu mistrzów. Poszukiwania młodego pianisty rozpościerają się w szerokim zagadnieniu sztuki, dotykając obszarów literatury, filozofii, teatru i duchowości. 

 

Maciej Garbowski – reprezentant polskiej myśli kompozytorskiej, w której wyraźne wpływy technik charakterystycznych dla języka Lutosławskiego czy Pendereckiego syntetyzują z muzyczną erudycją i kontrabasową wirtuozerią. Garbowski zasłuchany w muzyce XX wiecznych twórców eksploruje zagadnienie melodyki i harmoniki, wplatając w nią słowiański liryzm i autorski charakter przepełniony wrażliwością i subtelnością. 

 

Krzysztof Gradziuk – esteta perkusyjnego brzmienia, kolorysta i kreator melodii, artysta bezkompromisowy i poszukujący nowych ścieżek rozwoju w zgodzie z własnym poczuciem artystycznego smaku. Abstrakcyjność perkusyjnej treści w zestawieniu z elastycznością i wirtuozerią potęgują wrażenie niekonwencjonalnej sztuki gry, określając artystę mianem jednego z najbardziej oryginalnych perkusistów współczesnej, europejskiej sceny muzycznej.

 

_________

 

Partnerzy festiwalu:

Fabryka Norblina

 

Podobne wydarzenia

Inne wydarzenia organizatora

Zobacz wszystkie

Zobacz też