Newsletter

Na czasie

imagine-dragonsopener-festivalred-hot-chili-peppersmiuosh-zespol-slaskhans-zimmerceline-dion

Wszystkie wydarzenia w mieście

Wszystkie wydarzenia w mieście

Wszystkie wydarzenia w mieście

Wszystkie wydarzenia w mieście

Home Klasyka Koncerty muzyki poważnej Hao Rao w Sali Koncertowej Fryderyk

Hao Rao w Sali Koncertowej Fryderyk

Organizator: Agencja Koncertowa PRESTO

OpisArtyści

Opis

Zapraszamy do warszawskiej Sali Koncertowej Fryderyk na Recital Chopinowski w wykonaniu Hao Rao, znakomitego finalisty XVIII Międzynarodowego Konkursu Pianistycznego im. Fryderyka Chopina. W Sali Koncertowej Fryderyk wystąpi 1 lipca o godz. 19:30. Hao Rao Recital Chopinowski bilety już w sprzedaży.

Hao Rao w warszawskiej Sali Koncertowej Fryderyk

Hao Rao koncertował w Chinach, Stanach Zjednoczonych i w Europie. Brał udział w wielu festiwalach muzycznych występując na jednej scenie z utytułowanymi muzykami. Jest laureatem prestiżowych konkursów pianistycznych.

W Sali Koncertowej Fryderyk wystąpi 1 lipca, a w programie znajdą się najsłynniejsze kompozycje Fryderyka Chopina.

Program koncertu:

  • Ballada g-moll op. 23 Nr 1
  • Ballada F-dur Op.38 Nr 2
  • Ballada As-dur Op. 47 Nr 3
  • Ballada f-moll Op. 52 Nr 4
  • Nokturn B-dur Op. 62 Nr 1
  • 3 Walce z Op. 34
  • Polonez As-dur Op. 53 „Heroiczny”

Sala Koncertowa Fryderyk została uznana za najpiękniejszą sale kameralną w Warszawie i jako jedyna znalazła się w ofercie Warszawskiej Organizacji Turystycznej skierowanej do zagranicznych gości - "Warszawa Luksusowa”.

Koncerty chopinowskie we „Fryderyku” maja formę XIX spotkań muzycznych. Wnętrze, inspirowane jest XIX wiekiem, stąd eleganckie, kryształowe żyrandole i stylowe dodatki XIX wiecznych designerów.

 

Odtwórcami kompozycji Fryderyka Chopina są pianiści o międzynarodowej renomie, absolwenci i profesorowie prestiżowych akademii muzycznych w Polsce i na świecie: Uniwersytetu Muzycznego im.Fryderyka Chopina w Warszawie, nowojorskiej Juilliard School, londyńskiej Royal Academy of Music, Konserwatorium w Moskwie czy francuskiego Conservatoire de Paris. Przedstawiają oni własne interpretacje utworów Fryderyka Chopina. W programie znajdą Państwo najsłynniejsze jego kompozycje. Zabrzmią m.in. Etiuda c-moll op. 10 nr 12 zwana Rewolucyjną, Polonez As-dur op. 53 tzw.”Heroiczny", Preludium Des-dur op.28 nr 16 zwane Deszczowym. Artyści graja na znakomitym, koncertowym fortepianie Steinway, należącym do najbardziej uznawanej marki na świecie.

 

Koncerty składają się z dwóch części, przedzielonych krótką przerwą podczas której goście są częstowani lampką szampana.

Artyści

Podobne wydarzenia

Inne wydarzenia organizatora

Zobacz wszystkie

Zobacz też

SzczecinPoznańKielceToruńRzeszówOpoleLublinŁódźWarszawaTrójmiastoBydgoszczWrocławLidzbark WarmińskiGliwiceBiałystokZielona GóraKrakówGdańskKatowiceOlsztyn