Newsletter

Na czasie

drift-mastersopener-festivalred-hot-chili-peppersmiuosh-zespol-slaskhans-zimmergala-ksw

Wszystkie wydarzenia w mieście

Home Klasyka Koncerty muzyki poważnej Dzień Kobiet z Chopinem - Eugeniusz Chudak Morzuchowski

Dzień Kobiet z Chopinem - Eugeniusz Chudak Morzuchowski

Organizator: Agencja Koncertowa PRESTO

Opis

Opis

Zapraszamy serdecznie do Sali Koncertowej Fryderyk 8 marca 2023 o godz. 19.00 na recital fortepianowy z okazji Miedzynarodowego Dnia Kobiet - „Dzień Kobiet z Chopinem” w wykonaniu znakomitego Eugeniusza Chudak - Morzuchowskiego.

W programie m.in. wybór arcytrudnych etiud Chopina, który jako pierwszy podniósł rangę technicznych ćwiczeń do poziomu kompozycji artystycznych.

Wydarzenia muzyczne w naszej Sali Koncertowej maja formę XIX spotkań muzycznych. Wnętrze, inspirowane jest XIX wiekiem, stąd eleganckie, kryształowe żyrandole i stylowe dodatki XIX wiecznych designerów. Sala Koncertowa Fryderyk została uznana za najpiękniejszą sale kameralną w Warszawie.

W przerwie poczęstujemy Państwa na lampką wina musującego dla uczczenia tego wyjątkowego dnia!


Zapraszamy 15 min. przed koncertem.

Eugeniusz Chudak Morzuchowski

Eugeniusz Chudak Morzuchowski to znany polski pianista pochodzący ze Świecia nad Wisłą.

Po ukończeniu Warszawskiego Uniwersytetu Muzycznego w klasie fortepianu Prof. Reginy Smendzianki doskonalił swoje umiejętności jako stypendysta Towarzystwa im. Fryderyka Chopina w Warszawie, ze słynnymi pedagogami sztuki pianistycznej: Tatianą Szebanową, Andrzejem Jasińskim, Jerzym Godziszewskim i na międzynarodowych kursach muzycznych w Genewie i Bolzano. Jego intensywna działalność koncertowa obejmuje kraje na całym świecie- Niemcy, Anglia, Rosja, Ukraina, Białoruś, czy… Tajlandia, a bogaty repertuar zawiera ponad dwanaście koncertów fortepianowych, a także wszystkie kompozycje Fryderyka Chopina.


Dokonał wielu nagrań dla stacji radiowych i telewizyjnych w Polsce.

“Wykonywanym przez Eugeniusza Chudak Morzuchowskiego utworów słuchaliśmy wstrzymując oddech i nagradzaliśmy go gorącymi oklaskami. Trzykrotnie zagrał nam na bis.” – Władimir Szelichin

 

Podobne wydarzenia

Inne wydarzenia organizatora

Zobacz wszystkie

Zobacz też

SzczecinPoznańKielceToruńRzeszówOpoleLublinŁódźŚląskieWarszawaTrójmiastoBydgoszczWrocławGliwiceBiałystokZielona GóraKrakówGdańskKatowiceOlsztyn