Na czasie

voucher-kinowy-heliosrzeszowskie-juwenaliaprojekt-warszawaopener-festivaljuwenalia-politechniki-lubelskiejdawid-podsiadlo
Home Klasyka Balet i taniec klasyczny Budapest Ballet & Orchestra RAJKO

Budapest Ballet & Orchestra RAJKO

Organizator: Filip Premium

Budapest Ballet & Orchestra RAJKOO wydarzeniu

O wydarzeniu

Zapraszamy na pierwsze po 5 latach koncerty w Polsce zespołu BUDAPEST BALLET & ORCHESTRA RAJKO! Bilety już w sprzedaży. 

 

Budapest Ballet & Orchestra RAJKO trasa:

Budapest Ballet & Orchestra RAJKO Jelenia Góra - 20.10 Filharmonia Dolnośląska

Budapest Ballet & Orchestra RAJKO Sosnowiec - 21.10 Sala Widowiskowo-Koncertowa MUZA

Budapest Ballet & Orchestra RAJKO Kraków - 23.10 Filharmonia Krakowska

Budapest Ballet & Orchestra RAJKO Wrocław - 24.10 Teatr Polski

Budapest Ballet & Orchestra RAJKO Siedlce - 26.10 Centrum Kultury i Sztuki

 

Co ich tak wyróżnia? Zespół w błyskotliwy sposób prezentuje połączenie gatunków: muzykę klasyczną i rozrywkową, autentyczny taniec salonowy i tańce z elementami zaczerpniętymi z niezwykle żywiołowego folkloru cygańskiego, jak również elementy oparte na tradycyjnej muzyce świata.

 

BB&OR dotychczas występował w ponad 30 krajach, na czterech kontynentach, bawiąc niezliczone tłumy zadowolonych widzów. Grupa rzadko występuje w swojej siedzibie w Budapeszcie, ponieważ większość czasu spędza w podróżach po świecie. Nasz kraj tę wizytę zawdzięcza kontynuacji obchodów Roku Kultury Węgierskiej w Polsce, który przybliżył Polakom wspaniałą kulturę Węgier.

 

BB&OR od zarania działalności prezentował kulturę ściśle ludową, ale dzięki kreatywności i wielkim umiejętnościom artystów przekroczył tę ideę i przełamał sztywne schematy. W dzisiejszych występach BB&OR ludowość pojawia się w różnych aspektach; jest zarówno tematem, jak i środkiem przekazu. Folklor okazał się być twórczy i na tyle elastyczny, że jego nowe aranżacje i choreografie bawią wszystkich widzów, bez względu na ich upodobania, wiek i narodowość. Należy dodać, że muzyka zawsze jest grana na żywo a muzycy elitarnego Zespołu Rajko od lat są uznanym Ambasadorem Kultury Węgier na całym świecie. Ich żywiołowe i pełne temperamentu wykonania utworów klasycznych, jak i rozrywkowych nie mają sobie równych. Trzeba to przeżyć, by zrozumieć dlaczego są tak sławni - gwarantujemy wspaniałe przeżycia i wyśmienitą zabawę! Feria barw, lawina dźwięku i dynamicznego tańca przeniosą Państwa w inny, wesoły i kolorowy świat.

 

Budapest Ballet & Orchestra RAJKO bilety już dostępne!

 

Podobne wydarzenia

Inne wydarzenia organizatora

Zobacz wszystkie

Zobacz też