O.S.T.R.

O.S.T.R.

O.S.T.R. znany również jako Ostry, Oster lub Kładimotor, czyli Adam Ostrowski to polski raper, producent muzyczny, kompozytor, inżynier dźwięku i jeden z najlepszych freestyle'owców w Polsce. 

O.S.T.R., czyli Adam Ostrowski

O.S.T.R urodził się 15 maja 1980 roku w Łodzi.  Tak naprawdę już od urodzenia jego życie było związane z muzyką, ponieważ jego matka, Barbara Ostrowska, była profesorem zwyczajnym sztuk muzycznych. Sam Adam ukończył Akademię Muzyczną w Łodzi w klasie skrzypiec.

Kiedy rozpoczęła się przygoda O.S.T.R. z rapem?

Swój pierwszy rapowy utwór Adam nagrał za pomocą radiomagnetofonu Kasprzak w wieku 12 lat. Swój pierwszy nielegal wydał w 1999 roku wraz ze swoim zespołem LWC. Pierwszy, legalny album został wydany w 2001 roku i sprzedał się w ilości 2500 sztuk. Późniejsze płyty sprzedawały się w dużo większych nakładach zdobywając status złota, a nawet podwójnej i potrójnej platyny.   

Muzyczne korzenie - miłość do muzyki 

Swoją przygodę z muzyką zaczął już jako trzyletni chłopiec, kiedy zaczął uczyć się grać na skrzypcach. Pierwsze próby z rapem rozpoczął w 1992 roku, aby niecałe 10 lat później wydać swój pierwszy legalnym album. Ostry jest raczej zaprzeczeniem i antytezą wizerunku i stereotypu typowego współczesnego rapera. W swojej muzyce nigdy nie skupia się na wartościach materialnych i modnym ostatnimi czasy w środowisku hedonizmie. Jego muzykę zawsze cechowała liryczna dojrzałość, nawet wtedy, kiedy wydawał swój debiutancki album.

 

W swoich utworach O.S.T.R. skupia się na tematach społecznych, korupcji, polityce i problemach współczesnego świata. Raper cechuje się wysoką inteligencją z jednoczesną umiejętnością obserwacji otaczającego go świata i ludzi. Adam Ostrowski od 2007 roku jest w związku małżeńskim z Natalią Ostrowską. Ma dwóch synów - Jana i Nikodema. Artysta wielokrotnie w swoich wywiadach czy utworach muzycznych podkreślał jak ważną wartością jest dla niego rodzina.

 

W 2014 Adam Ostrowski w plebiscycie WuDoo i HipHop.pl został uznany za artystę dekady. Jego pierwszym albumem, który dał mu rozgłos i większą popularność był Jazz w wolnych chwilach. Dwupłytowe wydawnictwo zostało wysoko ocenione, zarówno przez słuchaczy, jak i recenzentów. Teledyski Rap po godzinach i Początek sprawiły, że o Adamie zaczęto mówić głośno nie tylko w świecie hip-hopowym.

 

Mocną stroną Ostrego od początku jego kariery zawsze były koncerty. To one stanowiły filar promocji jego płyt. Adam na koncertach bardzo często freestyle'uje i potrafi to robić w bardzo szybkim tempie. Świadczy to o jego umiejętnościach technicznych, warsztacie oraz wysokiej inteligencji. Łodzianin przez pewien czas występował w telewizji prowadząc program "Yo! MTV raps!".

Pęknięte płuco podczas koncertu 

Pod koniec 2014 roku podczas koncertu w Bielsku-Białej Adam poczuł silny ból w klatce piersiowej, który bagatelizował przez 4 dni. Dopiero po silnych prośbach żony O.S.T.R. zdecydował się wykonać rezonans magnetyczny. Okazało się, że pękło mu płuco, a badanie zostało zrobione dosłownie w ostatniej chwili.  Konieczny był przeszczep płuca. Po tych wydarzeniach poznański raper zaczął bardziej dbać o zdrowie i rzucił nałóg palenia. Obecnie kontynuuje swoją karierę, wydaje płyty i koncertuje w całej Polsce.  

Jaki jest dorobek artystyczny O.S.T.R.?

Adam Ostrowski na swoim koncie ma 16 albumów studyjnych, jeden album koncertowy, dwadzieścia cztery single oraz współpracę z czołowymi reprezentantami sceny hip-hopowej w Polsce. Jego 10 albumów pokryło się platyną, a 12 zdobyło status złotej płyty. W sumie OS.T.R sprzedał ponad 400 tysięcy swoich płyt, 18 razy znajdował się na liście sprzedaży Olis, w tym 14 razy na podium.

Z kim współpracuje? 

O.S.T.R w swojej karierze współpracował z reprezentantami sceny takimi jak: Tede, Pezet, Peja, DonGuralesko, Fu, Sistars czy Warszafski Deszcz. Związany głównie z wytwórnią Asfalt  Records, w której w 2001 roku wydał swój debiutancki album Masz to jak w banku. Poznaniak nie zamykał się jedynie na świat rapu. Współpracował także z Michałem Urbaniakiem, aby łączyć świat i przekaz hip-hopowy z brzmieniem jazzowym. Płyty O.S.T.R.

 

Poznaj innych artystów, z którymi wystąpi O.S.T.R.: Reto, Jan - rapowanie, Zetha, Bitamina, Kaz Bałagane, Gibbs, Oliwka Brazil, Malik Montana, Włodi, Topinambur, Pawbeats, Voo Voo, Muniek Staszczyk, Alcoholica, Qry, Sarius, Dwa Sławy, Trill Pem, OKI, 4 Szmery, Olszakumpel, CatchUp, Punched Orange, Kabe, Kinny Zimmer, Białas, Skepta, Sobel, Jacuś, Nypel, Margaret, Borixon, Gruby Mielzky, Wac Toja, Tipsy Train, Maria Peszek, ERO, Fabryka Snów, Sokół, Transgresja, Kizo, Bonson, Dziarma, Zdechły Osa, OIO, Smolasty, KSU, Pokahontaz, Przyłu, Taco Hemingway, Słoń, Pezet, The Game, The Postman - Beatlesi z Polkowic, PRO8L3M, Diho, Made in Warsaw, Kartky, Trupa Trupa, Guzior, Avi x Louis Villain, Kukon, Tede, Fertile Hump, KęKę, Chillwagon, Gedz, White 2115, Żabson, Otsochodzi, Buszu, Dylan.pl, Janusz Walczuk, Miszel, Kalush Orchestra, Pidżama Porno, Paluch, Łydka Grubasa,

 

O.S.T.R. - Frequently Asked Question

  • O.S.T.R. a właściwie Adam Ostrowski, urodzony 15 maja 1980 roku w Łodzi jest polskim raperem, muzykiem oraz producentem muzycznym.
  • O.S.T.R. tworzy muzykę z pogranicza gatunków takich jak hip-hop oraz alternatywny hip-hop.
  • Pierwszym, debiutanckim albumem artysty jest "Masz to jak w banku", którego premiera miała miejsce 8 października 2001 roku. Singlem promującym album był "Ile jestem w stanie dać". Pochodzący z albumu utwór pt. "Kakofonia" zajął 71. miejsce listy „120 najważniejszych polskich utworów hip-hopowych” według serwisu T-Mobile Music.
  • O.S.T.R. współpracował z takimi wykonawcami jak Warszafski Deszcz, Hades, Tede, Fokus, DonGURALesko, Pezet czy Slums Attack.
  • O.S.T.R ma 180 cm wzrostu.
  • Jest pięciokrotnym laureatem nagrody "Fryderyka" oraz wielu innych nagród związanych z polskim rynkiem muzycznym takich jak Ślizgery, Superjedynki czy Nagroda MTV.
show more... hide

Fan Alert

expand hide

O.S.T.R.
Inform me about the tickets sale to this artist's other events
You signed up to the FAN ALERT
You are already signed up to this FAN ALERT

By indicating your e-mail address and simultaneously sending it to us you confirm that you agree to receive from eBilet Polska Sp. z o.o. certain commercial information included in marketing materials we send electronically, and concerning our and our business partners’ products and services. In order to provide our services we will process your personal data consisting of the e-mail address you indicated. You may withdraw your consent at any time without giving a reason; however, the withdrawal of such consent shall not affect the legality of the data processing carried out under the consent so granted prior to its withdrawal. Detailed information about GDPR, including your rights to erasure, adjustment, transfer, access, objection may be found in the Privacy policy
Regulations for the Provision of Electronically Supplied Services is available here

Past events

We protect your privacy

We use cookie files and related technologies, and we process your data to ensure that the contents that you see better match your needs. Once you consent to the processing of your data, finding on eBilet exactly what you are searching for will become easier.Your data will be controlled by eBilet Polska sp. z o.o as well as our Trusted Partners Facebook privacy policy, Google Advertising Products privacy policy, partner list with whom we collaborate on a regular basis. We process your data in accordance with our Privacy Protection Policy, and in order to enable the following: Storage of and access to information on a device, personalising advertisements and contents, measurement of advertising and content performance, opinions of recipients, product development. Giving consent is voluntary.
For more information go to: https://www.ebilet.pl/en/polityka-prywatnosci/