Na czasie

voucher-kinowy-helioswystawa-legoporwaniew-lozku-z-rabusiemfame-mmadawid-podsiadlo
Home Widowiska Inne Nysą po Pradze

Nysą po Pradze

Organizator: WPT 1313 Rafał Pawełek

Nysą po PradzeO wydarzeniu

O wydarzeniu

Zapraszamy na wycieczkę Nysą po Pradze! Czy są w Warszawie miejsca, w których czas się zatrzymał? Oczywiście i z całą pewnością należy do nich warszawska Praga. Nie ma drugiego takiego miejsca, gdzie przez chwilę możemy się poczuć jak w przedwojennej stolicy. Nysą po Pradze bilety na wycieczki po Warszawie już w sprzedaży.

Ważne informacje:

  • Max. 5 osób w Nysie.

  • Czas trwania: 2,5h.

  • Wycieczka odbywa się w każdą sobotę o godzinie 11. Nasza Nyska będzie czekała na gości przed głównym wejściem do Pałacu Kultury i Nauki od strony ulicy Marszałkowskiej.
  • W cenie kubek gorącej czekolady w Pijalni Czekolady Wedla.

  • Bilet rodzinny 2 + 1 - dla 2 rodziców i 1 dziecka poniżej 18 roku życia.

  • Bilet rodzinny 2 + 2 - dla 2 rodziców i 2 dzieci poniżej 18 roku życia.

  • W przypadku zakupu biletu rodzinnego wycieczka odbywa się na pokładzie Fiata 125p.

  • W związku z pandemią COVID 19, podczas całej wycieczki obowiązują maseczki ochronne.

O wycieczce Nysą po Pradze

Stare kamienice, ciemne i odrapane podwórka, studnie, kapliczki, brukowane ulice – to wszystko składa się na niezwykły klimat tego miejsca. Praga to także prawdziwy filmowy plener. Miejsce chętnie wybierane przez filmowców dlatego, że nadal możemy tam poczuć ducha dawnej Warszawy. "Pianista" Romana Polańskiego, "Miasto 44" Janka Komasy czy serial "Czas honoru" to tylko niektóre pozycje filmowe, które powstawały na Pradze.

 

Niektórzy uważają, że Praga to dzielnica owiana złą sławą, jednak podczas naszej wycieczki spojrzycie na ten fragment miasta zupełnie inaczej. Dowiecie się miedzy innymi, gdzie Roman Polański kręcił film „Pianista” i kto w zaledwie kilka minut upił mieszkańców Szmulowizny. A także jaki związek ma słynny bazar Różyckiego z nie mniej legendarnym niebieskim syfonem. Wszystko podamy na wesoło, a o naszą energię do działania zadba Pijalnia Wedla Rogatka, częstując wszystkich kubkiem pysznej gorącej czekolady.

 

Podczas wycieczki z przewodnikiem zobaczycie między innymi słynną fabrykę wódki „Koneser”, legendarny bazar Różyckiego, piękne praskie kościoły. Poznacie też ulice Nowej Pragi i tajemnicze podwórka.

Podobne wydarzenia

Inne wydarzenia organizatora

Zobacz wszystkie

Zobacz też