Na czasie

voucher-kinowy-heliosrzeszowskie-juwenaliaprojekt-warszawaopener-festivaljuwenalia-politechniki-lubelskiejdawid-podsiadlo

Opera dla głuchych

Organizator: STUDIO TEATRGALERIA

Opera dla głuchychO wydarzeniu

O wydarzeniu

Zapraszamy na spektakl Opera dla głuchych do Studio teatrgalerii. Opera dla głuchych bilety już w sprzedaży.

O spektaklu Opera dla głuchych

Czy Głusi śnią o elektrycznych dźwiękach? 

Słowo, sygnał, hałas, muzyka, szum. Jak często zwracasz uwagę na to, że dźwięk pozwala Ci skomunikować się, zorientować w przestrzeni, ostrzega przed niebezpieczeństwem, jest nośnikiem uczuć i informacji? Za jego pomocą i dzięki niemu odnajdujemy się w rzeczywistości. Nie wszyscy. W tej samej rzeczywistości funkcjonują osoby głuche – „obcokrajowcy” pozbawieni możliwości nawigacji w „naszej” audiosferze. 


A gdyby tę sytuację odwrócić? Wyobraź sobie świat, w którym dominuje kultura Głuchych, a osoby słyszące są mniejszością. Jak on wygląda? Jakie są jego zasady? Jaki jest jego język? Czy istnieje w nim muzyka? Jak poradziłaby sobie w takim świecie mała grupa słyszących „obcych”? 


„Opera dla Głuchych” to opowieść o próbach znalezienia wspólnego języka. Historie głuchych i słyszących przez stulecia biegły obok siebie, a ich skrzyżowania zbyt często okazywały się aktami arogancji i przemocy. Czy tak jak my, nie zdawaliście sobie sprawy z tych okrucieństw? A także z bogactwa, różnorodności i odmienności kultury Głuchych? Czy jesteśmy tacy sami? Czy może różnimy się od siebie aż tak bardzo, że nigdy nie będziemy mogli w pełni zrozumieć się nawzajem? 

Koprodukcja 
STUDIO teatrgaleria oraz Fundacji 4.99 i Fundacji Automatophone. 
Projekt współfinansuje m.st. Warszawa. 
Partnerem projektu jest Polski Związek Głuchych Oddział Mazowiecki. 
Współpraca: Provident Polska S.A.

 

Opera dla głuchych Teatr Studio bilety

 

Podobne wydarzenia

Inne wydarzenia organizatora

Zobacz wszystkie

Zobacz też