Na czasie

voucher-kinowy-helioswystawa-legoporwaniew-lozku-z-rabusiemdawid-podsiadloopener-festival
Home Koncerty Inne Przy Muzyce o Nauce i Sztuce – „Wielka Woda”

Przy Muzyce o Nauce i Sztuce – „Wielka Woda”

Organizator: MiR Catering Mazgaj,Rydzek,Tomczyk S.C.

Przy Muzyce o Nauce i Sztuce – „Wielka Woda”O wydarzeniu

O wydarzeniu

Podczas spotkania przyjrzymy się kulisom postprodukcji jednego z najgorętszych polskich seriali ostatnich miesięcy - "Wielka Woda". O kulisach powstawania efektów specjalnych opowiedzą Krzysztof Hrycak (VFX Supervisor) oraz Marek Walczyk (VFX Producer). Panowie zdradzą jakie wyzwania czekały zespół odpowiedzialny za efekty specjalne oraz jakie triki i narzędzia pomogły osiągnąć niesamowity realizm w cyfrowych obrazach.

Przygotujcie się na emocjonującą podróż przez efekty specjalne "Wielkiej Wody"! Spotkanie poprowadzi Magda Miśka-Jackowska - dziennikarka i prezenterka radiowa, autorka podcastu o muzyce filmowej „Score and the City” i ceniona konferansjer.

 

O muzyczną część wieczoru zadba trio Heart Beats. Mateusz Pałka (fortepian), Szymon Mika (gitara) oraz Grzegorz Pałka (perkusja) pokażą na scenie zupełnie inne spojrzenie na trio, bez basu. Szykujcie się na piękną, muzyczną podróż sięgająca po wpływy tradycji muzyki jazzowej, rockowej, a także etnicznej.

Krzysztof Hrycak (Chris) - CEO and Creative Head

Krzysztof to współzałożyciel i CEO Nolabel - studia VFX z siedzibą w Krakowie, które dostarcza efekty wizualne na rynki międzynarodowe od 2006 roku. Jako dyrektor kreatywny Nolabel, Krzysztof odegrał kluczową rolę w licznych projektach, w tym przy tworzeniu reklam dla globalnie rozpoznawalnych marek oraz w pracy nad rozwojem wizualnym nominowanego do Oscara filmu animowanego "Loving Vincent". Współpracował także z laureatem Oscara, reżyserem Andrzejem Wajdą, przy jego ostatnim filmie fabularnym "Powidoki", który był oficjalnym polskim kandydatem na Oscary.

 

Krzysztof ma na swoim koncie wiele nagradzanych filmów i prac dla wiodących serwisów streamingowych, takich jak Netflix, Disney+ i Sky. Jest pasjonatem eksploracji nowych technologii i sztuki filmowej, a jego celem jest przesuwanie granic możliwości w świecie opowiadania historii za pomocą efektów wizualnych.

Heart Beats

Jako kolektyw szeroko cenionych artystów prezentują nowe spojrzenie na trio bez basu. Muzyka grupy jest w pełni autorska, sięgająca po wpływy tradycji muzyki jazzowej, rockowej, a także etnicznej, zaaranżowana na zespół bez instrumentu basowego, gdzie partie fortepianu i gitar aktywnie zmieniają swoje role, a perkusja realizuje niezwykle zaangażowany rytm. Razem tworzą intensywnie rytmiczną muzykę, która łączy w sobie kreatywność, zmysłowość i wrażeniowość. Ich kompozycje nieustannie zacierają granice między improwizowanymi fantazjami, a fachowo przygotowanymi aranżacjami autorskich kompozycji.

Podobne wydarzenia

Inne wydarzenia organizatora

Zobacz wszystkie

Zobacz też