Kroki

Kroki

Kroki to polski zespół muzyczny, którego kawałki porywają do dobrej zabawy. Zespół zajmuje się  połączeniem muzyki elektronicznej z muzyką indierock oraz elementami soulu i jazzu. Trio muzyków nie przestaje również zaskakiwać – panowie wciąż muzycznie się rozwijają, a ich muzyka spotyka się z coraz większym uznaniem.

Kroki - kim są?

Zespół Kroki to polskie trio muzyczne, które tworzą wokalista Jaq Merner, producent Szatt oraz basista Paweł Stachowiak. Członkowie zespołu znani są również jako  Jakub Goleniewski (Jaq Merner), Łukasz Palkiewicz (Szatt) oraz Paweł Stachowiak (Wuja HZG). Panowie zadebiutowali po raz pierwszy na scenie w takim składzie w 2016 r. Od tamtej pory ten zespół muzyczny z Wrocławia nagrał już kilka płyt i dalej się rozwija. Formacja Kroki tworzy muzykę, która stoi na pograniczu 3 różnych stylów muzycznych – soulu, indierocka oraz jazzu.

Szatt

Czyli Łukasz Palkiewicz, który pochodzi z Raciborza, a początki kariery zaczynał na scenie muzycznej w Poznaniu. Twórca albumu "Bloom’, który został wydany przez Flirtini Records. Płyta ta została uznana na lamach portalu Bran New Anthem za jedną z najlepszych polskich płyt 2015 r.

 

Paweł Stachowiak

Basista zespołu, który gry uczył się m.in. u Wojtka Pilichowskiego i Adriana Maruszczyka. Artysta miał okazję współpracować również z Markiem Raduli i Jackiem Królikiem, w trakcie Ogólnopolskich Dni z Gitarą.

Jaq Merner

Czyli Jakub Goleniewski, który jest wokalistą zespołu. Był on również członkiem wrocławskiego kolektywu Regime oraz współpracował z producentem muzycznym o pseudonimie Matt Peanut.

Muzyczny debiut zespołu Kroki 

Pierwszy album zespół Kroki wydał w 2016 r. i spotkał się on z dużym uznaniem fanów muzyków elektronicznej. Producent Szatt, tak jak i reszta zespołu – stanęli oni na wysokości zadania. Już w 2017 r. ukazały się kolejne single, tym razem promujące album "Controlled Chaos", który ukazał się kilka miesięcy później. Jeszcze w tym samym roku zespół został dwukrotnie nominowany do Fryderyków 2017 – w kategorii  Album Roku – Elektronika oraz Fonograficzny Debiut Roku. Na płycie  "Controlled Chaos" znalazło się 12 utworów, które tak naprawdę zostały nagrane w 2 miastach, jednak to Wrocław od sierpnia 2018 stał się nowym domem dla całego zespołu. Z kolei płyta "Controlled Chaos" jest pewnego rodzaju opowieścią o niedoskonałych ludziach i emocjach, jakie nas przepełniają. W tle piosenek słychać rozstrojony fortepian nagrany na przenośnym recorderze, pojawia się również kilka partii gitar oraz momentami bardzo liryczne wokale. Warto również wspomnieć, że okładka tej płyty została wyróżniona w konkursie Cover awArts, za najlepszy polski design płyty.

Kolejne sukcesy

Po kilku latach przerwy od bycia na scenie zespół kroki powrócił z nowym materiałem. Nowy album promowany kawałkiem "Szkoda" pojawił się w 2021 r. i co ciekawsze, był to pierwszy polskojęzyczny materiał zespołu Kroki. Płyta o tym samym tytule, co promujący ją kawałek dość wyjątkowy, a nawet i przełomowy dla zespołu album. Opisane w utworach historie, są pełne emocji i słów, które każdy z nas doświadcza na co dzień. Dlatego też płyta spotkała się z takim dużym uznaniem. "Szkoda" to pocieszenie dla każdego, komu nie poszło po jego myśli. W wywiadach zespół podkreśla również, że album jest lekcją godzenia się z tym, co nie wychodzi. Absolutnie jednak nie jest to ubolewanie nad życiem. Wisienką na torcie tego albumu jest kawałek "O miłości", który zawiera prosty, elektroniczny podkład, stanowiący wyraziste tło dla tekstu piosenki. 

Wyjątkowo płodny rok dla zespołu Kroki

Zdaje się, że wrocławskie Kroki postawiły sobie na ten rok wiele wydawniczych celów, a w ich realizacji, są jak na razie nie do zatrzymania. Takiej płodności twórczej członkom grupy w składzie: Łukasz Palkiewicz (Szatt, producent), Jakub Goleniewski (Jaq Merner, wokalista) i Paweł Stachowiak (Wuja HZG, basista) mogą pozazdrościć nawet najlepsi w tej branży.

 

Kroki mogą się bowiem pochwalić już jedną tegoroczną premierą, którą jest świetna, anglojęzyczna EP-ka "Underwater", na której znalazło się pięć utworów, w tym chociażby genialny, pełen emocji tytułowy singiel, z perfekcyjnie zbudowanym napięciem, które rozprasza się pod koniec w transowo–taneczny, niepokojąco przyśpieszający vibe.

 

Poznaj innych artystów, z którymi wystąpi Kroki: Kalush Orchestra, LemON, Martin Lange, Zalia, Daria Zawiałow, Rubens, LUNA, Kaśka Sochacka, Lordofon, Grzegorz Hyży, Karaś/Rogucki, Vito Bambino, Jagoda Kret, Rat Kru, Mrozu,

 

Kroki - Frequently Asked Question

  • Panowie zadebiutowali na scenie po raz pierwszy w 2016 r.
  • Kroki tworzy muzykę, która stoi na pograniczu 3 różnych stylów muzycznych – soulu, indierocka oraz jazzu.
  • Zespół pochodzi z Wrocławia.
  • Jest to kawałek "Szkoda", który pojawił się w 2021 r.
  • Krążek "Controlled Chaos" został wyróżniony za najlepszą okładkę płyty w konkursie Cover awArts, za najlepszy polski design płyty.
show more... hide

Fan Alert

expand hide

Kroki
Inform me about the tickets sale to this artist's other events
You signed up to the FAN ALERT
You are already signed up to this FAN ALERT

By indicating your e-mail address and simultaneously sending it to us you confirm that you agree to receive from eBilet Polska Sp. z o.o. certain commercial information included in marketing materials we send electronically, and concerning our and our business partners’ products and services. In order to provide our services we will process your personal data consisting of the e-mail address you indicated. You may withdraw your consent at any time without giving a reason; however, the withdrawal of such consent shall not affect the legality of the data processing carried out under the consent so granted prior to its withdrawal. Detailed information about GDPR, including your rights to erasure, adjustment, transfer, access, objection may be found in the Privacy policy
Regulations for the Provision of Electronically Supplied Services is available here

Past events

We protect your privacy

We use cookie files and related technologies, and we process your data to ensure that the contents that you see better match your needs. Once you consent to the processing of your data, finding on eBilet exactly what you are searching for will become easier.Your data will be controlled by eBilet Polska sp. z o.o as well as our Trusted Partners Facebook privacy policy, Google Advertising Products privacy policy, partner list with whom we collaborate on a regular basis. We process your data in accordance with our Privacy Protection Policy, and in order to enable the following: Storage of and access to information on a device, personalising advertisements and contents, measurement of advertising and content performance, opinions of recipients, product development. Giving consent is voluntary.
For more information go to: https://www.ebilet.pl/en/polityka-prywatnosci/