Grażyna Łobaszewska

Grażyna Łobaszewska

Grażyna Łobaszewska to jedna z najbardziej cenionych i rozpoznawalnych artystek polskiej sceny muzycznej. Uważana jest za jedną z najbardziej popularnych wokalistek jazzowych i popowych. Urodziła się 20 lipca 1952 roku w Gdańsku. Wokalistka i autorka tekstów od najmłodszych lat była związana ze światem muzyki. Artystka w klasie fortepianu ukończyła Państwową Szkołę Muzyczną w Gdańsku. Jednak jej serce czuło, że śpiew to coś, co kocha najbardziej. Kontynuowała więc swoją edukację muzyczną w Studiu Piosenki Polskiego Radia i Telewizji w swoim rodzinnym mieście, pod czujnym okiem mistrzyni, Renaty Gleinert.

 

Rok 1971 stał się przełomowym w karierze Grażyny Łobaszewskiej, zadebiutowała na estradzie podczas Festiwalu Piosenki Radzieckiej w Zielonej Górze. To moment, od którego kariera artystki nabrała dynamicznego tempa. W 1972 roku artystka przeniosła się do Poznania, opuszczając swoje rodzinne miasto i zmieniając swoją codzienność.  Była jedynym z czołowych głosów w chórkach znanych artystów. W 1974 roku oraz w latach kolejnych artystka brała udział w słynnym Krajowym Festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu. Zdobywając popularność oraz liczne grono fanów, Grażyna Łobaszewska podbiła Polską scenę muzyczną, będąc po dziś dzień wzorem do naśladowania dla wielu artystów całego świata. 

Dorobek artystyczny Grażyny Łobaszewskiej

Pierwszą płytą w dorobku artystycznym wokalistki jest "Ergo Band" (z zespołem o tej samej nazwie), która ukazała się w 1978 roku. Rok później światło dzienne ujrzał krążek Senna opowieść Jana B (wydana we współpracy z zespołem Crash). 1982 rok przyniósł "Something Beautiful, But Not Expensive" oraz "Every Day a Trial". W 1984 roku wokalistka wydała płytę o nazwie Solo i w Duecie. W 1988 roku powstała najbardziej popularna płyta artystki o nazwie "Brzydcy"W 1997 roku wydany został album Kolędy, który nagrano wraz z Mieczysławem Szcześniakiem. Jubileuszowy 2000 rok zainspirował do wydania płyty "Złota Kolekcja - Czas nas uczy pogody". 2006 rok zaowocował wydaniem zmysłowego albumu "Prowincja" jest piękna, w 2009 roku powstały "Zimowe Sny", a w 2010 roku "Dziwny jest...", we współpracy z Ajagore. Sentymentalną płytę o nazwie "Przepływamy", wydano w 2012 roku, a ostatni dotychczasowy krążek, wokalistka oddała w ręce swoich miłośników w 2017 roku z zespołem Ajagore, noszący nazwę "Sklejam się". Sporych rozmiarów dorobek artystyczny pozwolił na obserwację i podziwianie niespotykanego talentu wokalistyki. 

Zdobyte nagrody

Artystka w 1976 roku zdobyła swoją pierwszą znaczącą nagrodę dziennikarzy na 14. KFPP  w Opolu, za wykonanie utworu Nocny spacer. Artystka wciąż próbowała swoich sił w prestiżowym Krajowym Festiwalu Piosenki Polskiej, w którym w 16 edycji z utworem Zwierciadło czasu, zdobyła trzecią nagrodę. W 2012 roku, w trakcie gali wręczenia "Złotych mikrofonów", Grażyna Łobaszewska otrzymała Srebrny Medal "Zasłużony w kulturze Gloria Artis". Oprócz tego artystka może poszczycić się licznymi wyróżnieniami, zasiada także w jury w licznych konkursach i festiwalach. 

Inspiracje i powiązani artyści

Grażyna Łobaszewska swoją drogę artystyczną rozpoczynała w chórkach znanych, polskich artystów, takich jak Halina Frąckowiak, Elżbieta Wojnowska czy Wojciech Skowroński. W latach 1975-1977 znana wokalistka była związana z grupą S-26 Andrzeja Ellmanna. Nie sposób nie wspomnieć także o jej współpracy z zespołem Ergo Band, z którym brała udział także w koncertach za granicą. Lista artystów, z którą współpracę nawiązała artystka, jest naprawdę spora. Wymienić należy m.in.: Janusza Komana, orkiestrę Zbigniewa Górnego czy  grupę Doktora Q Tadeusza Klimondy. Inspirację dla twórczości Grażyny Łobaszewskiej stanowiła od zawsze szeroko pojęta muzyka jazz. Wokalistka nagrała utwory z czołowymi muzykami tego gatunku, Januszem Skowronem czy Krzysztofem Ścierańskim

Najnowszy dorobek artystyczny artystki wiąże się z polskim zespołem folkowo- rockowym Ajagore

Najważniejsze występy artystki

Jeden z najbardziej znaczących występów artystki miał miejsce podczas 18 Krajowego Festiwalu Piosenki Polskiej w konkursie "Premier", z najsłynniejszym utworem w jej dorobku artystycznym Czas na uczy pogody. Występ nie ujrzał jednak światła dziennego w telewizyjnej retransmisji. Pomimo tego, utwór po dziś dzień cieszy się ogromną popularnością. Z całą pewnością ważny w karierze artystki był udział w festiwalach jazzowych w Dani, Szwecji, Hiszpanii czy w polskich miastach - Krakowie, Wrocławiu czy Kaliszu. Znaczące dla kariery solowej artystki były także trasy koncertowe w USA i Francji. Artystka wystąpi też 29 lipca na Ladies' Jazz Festival w Gdyni.

 

Poznaj innych artystów, z którymi wystąpi Grażyna Łobaszewska: Rebekka Baken, Dorota Miśkiewicz, Aga Zaryan, Tanita Tikaram,

 

Grażyna Łobaszewska - Frequently Asked Question

  • In the near future the Wrocławiu will appear in: Wrocławiu
  • Zdecydowanie najbardziej popularnym utworem w dorobku artystycznym jest "Czas na uczy pogody" oraz "Brzydcy".
  • Przepiękny tekst do utworu "Czas nas uczy pogody" napisał Jacek Cygan.
  • Najnowsza płyta artystki pochodzi z 2017 roku i nosi nazwę "Sklejam się".
  • Wokalistka Grażyna Łobaszewska wraz ze swoim mężem (kierownikiem zespołu Ergo Band) mają syna Michała. Małżeństwo jednak nie przetrwało próby czasu.
show more... hide

Fan Alert

expand hide

Grażyna Łobaszewska
Inform me about the tickets sale to this artist's other events
You signed up to the FAN ALERT
You are already signed up to this FAN ALERT

By indicating your e-mail address and simultaneously sending it to us you confirm that you agree to receive from eBilet Polska Sp. z o.o. certain commercial information included in marketing materials we send electronically, and concerning our and our business partners’ products and services. In order to provide our services we will process your personal data consisting of the e-mail address you indicated. You may withdraw your consent at any time without giving a reason; however, the withdrawal of such consent shall not affect the legality of the data processing carried out under the consent so granted prior to its withdrawal. Detailed information about GDPR, including your rights to erasure, adjustment, transfer, access, objection may be found in the Privacy policy
Regulations for the Provision of Electronically Supplied Services is available here

Grażyna Łobaszewska TICKETS

Show events list Show in calendar form
Wrocław
27.09
Tuesday, 19:00
Narodowe Forum Muzyki
entry from 17:00
checking availability
from 80 PLN

tickets temporarily unavailable
sign up to the fan alert
Data
Location

wejście od {{performance.EntryStartDate.format('HH:mm')}}


wejście od {{performance.EntryStartDate.format('HH:mm')}}
checking availability
from {{performance.PriceFrom}} {{performance.Currency}} buy ticket

tickets temporarily unavailable
sign up to the fan alert
from {{performance.PriceFrom}} {{performance.Currency}} buy ticket

tickets temporarily unavailable
sign up to the fan alert
sale completed
Zajawka!

Other current events of this artist

Past events

We protect your privacy

We use cookie files and related technologies, and we process your data to ensure that the contents that you see better match your needs. Once you consent to the processing of your data, finding on eBilet exactly what you are searching for will become easier.Your data will be controlled by eBilet Polska sp. z o.o as well as our Trusted Partners Facebook privacy policy, Google Advertising Products privacy policy, partner list with whom we collaborate on a regular basis. We process your data in accordance with our Privacy Protection Policy, and in order to enable the following: Storage of and access to information on a device, personalising advertisements and contents, measurement of advertising and content performance, opinions of recipients, product development. Giving consent is voluntary.
For more information go to: https://www.ebilet.pl/en/polityka-prywatnosci/