Na czasie

voucher-kinowy-heliosrzeszowskie-juwenaliaprojekt-warszawaopener-festivaljuwenalia-politechniki-lubelskiejdawid-podsiadlo
Home Targi | Wystawy Wystawy Wystawa Szajna: Mierzę celniej, bo na pudła nie mam czasu

Wystawa Szajna: Mierzę celniej, bo na pudła nie mam czasu

Organizator: Muzeum Karykatury im. Eryka Lipińskiego

Wystawa Szajna: Mierzę celniej, bo na pudła nie mam czasu O wydarzeniu

O wydarzeniu

W setną rocznicę urodzin Józefa Szajny, jednego z najważniejszych twórców powojennej sztuki polskiej, Muzeum Karykatury w Warszawie zaprasza na przekrojową prezentację jego twórczości. Wystawa Szajna: Mierzę celniej, bo na pudła nie mam czasu bilety już dostępne.

 

Czynne od wtorku do niedzieli:

  • Środa, piątek, sobota, niedziela: 10.00 - 18.00
  • Czwartek: 12.00 - 20.00
  • Wtorek: dzień bezpłatny

Bilet uprawnia do jednorazowego wstępu na wystawę.

 

Bilet ulgowy: przysługuje uczniom, studentom, emerytom, rencistom, członkom organizacji artystycznych, pracownikom instytucji artystycznych, osobom niepełnosprawnym wraz z opiekunami, kombatantom, honorowym dawcom krwi.

O wystawie Szajna: Mierzę celniej, bo na pudła nie mam czasu

Wystawa „Szajna: Mierzę celniej, bo na pudła nie mam czasu” przybliża świat wyobraźni Artysty. Zobaczyć będzie można najważniejsze realizacje artysty, a także mniej znane prace z jego archiwum, w tym twórczość satyryczną.  

 

Twórczość Szajny, naznaczona doświadczeniem Auschwitz, to ciągłe próby zrozumienia ludzkiej natury. Artysta skupiał się na ciele i materii, a człowiek był zawsze w centrum jego zainteresowań. Wystawa prezentuje Szajnowskie wariacje na temat postaci ludzkiej i twarzy.

Józef Szajna

Józef Szajna był artystą totalnym – w sposób organiczny łączył twórczość plastyczną z teatralną. Prezentował swoje dzieła na całym świecie – na festiwalach teatralnych i wystawach. Swoją sztukę określał mianem TE-ART, akcentując ścisły związek teatru z innymi dziedzinami sztuk wizualnych. Dążył do syntezy sztuk, łączył przeciwieństwa i dyscypliny. Rysunek przekładał na kompozycje przestrzenne. Jego działania teatralne inspirowało myślenie typowe dla sztuki plakatu – oparte o skrót plastyczny, znak, symbol.

 

Podobne wydarzenia

Zobacz też