Na czasie

voucher-kinowy-heliosrzeszowskie-juwenaliaopener-festivaljuwenalia-politechniki-lubelskiejdawid-podsiadlo3-majowka
Home Dla dzieci Teatr dla dzieci Ronja, córka zbójnika

Ronja, córka zbójnika

Organizator: Teatr Powszechny w Warszawie

Ronja, córka zbójnikaO wydarzeniu

O wydarzeniu

Zapraszamy na spektakl familijny dla widzów od 7-go roku życia pt. Ronja, córka zbójnika do Teatru Powszechnego w WarszawieRonja, córka zbójnika bilety już w sprzedaży.

Ronja, córka zbójnika fabuła 

Bohaterka kultowej powieści Astrid Lindgren jest „dzieckiem lasu”, żyje w symbiozie z przyrodą, jest wyczulona na potrzeby i cierpienie zwierząt, w relacjach z ludźmi kieruje się braterstwem i wrażliwością. Musi jednak odnaleźć się w świecie ludzi zarządzanym przez zbójników.

Jakie przygody czekają Ronję? Czy jej uczucie do Birka przetrwa mimo konfliktu dwóch zwaśnionych rodów zbójnickich? Czy dzieci mogą wykazać się większą odwagą i otwartością niż dorośli?

Mówili o lesie. Ale nim sama nie zobaczyła, jak jest mroczny i zadziwiający ze swymi szumiącymi drzewami, nie rozumiała, czym jest las. I teraz śmiała się cichutko tylko dlatego, że istnieją rzeki i lasy. Prawie nie była w stanie tego pojąć – oto istnieją ogromne drzewa i wielka woda, i one żyją; czyż na samą myśl o tym można się nie uśmiechać”?

Ronja, córka zbójnika - twórcy i obsada

reżyseria i adaptacja – Anna Ilczuk

scenografia i kostiumy – Mateusz Stępniak

muzyka – Maciej Zakrzewski

reżyseria światła – Piotr Pieczyński

inspicjentka – Bazhena Shamovich

obsada – Klara Bielawka, Aleksandra Bożek, Michał Czachor, Mamadou Góo Bâ, Andrzej Kłak, Mateusz Łasowski, Oskar Stoczyński, Julian Świeżewski (zastępstwo za A. Kłaka 25 i 26.04.2023), Kazimierz Wysota.

Zasady bezpieczeństwa

Podobne wydarzenia

Inne wydarzenia organizatora

Zobacz wszystkie

Zobacz też