Na czasie

voucher-kinowy-helioswystawa-legoporwaniew-lozku-z-rabusiemdawid-podsiadloopener-festival
Home Koncerty Inne Koncert "Lema Pamięci" - 100. rocznica urodzin Stanisława Lema

Koncert "Lema Pamięci" - 100. rocznica urodzin Stanisława Lema

Organizator: Fundacja Studencki Festiwal Piosenki

Koncert "Lema Pamięci" - 100. rocznica urodzin Stanisława LemaO wydarzeniuArtyści

O wydarzeniu

Zapraszamy na niezwykły koncert Lema Pamięci w 100. rocznicę urodzin Stanisława Lema, który odbędzie się 25 czerwca w ICE Kraków Congress Centre. Lema Pamięci bilety na koncert w Krakowie już w sprzedaży. 

O koncercie Lema Pamięci 

"Lema Pamięci" to koncert złożony z autorskich piosenek laureatek i przyjaciół SFP napisanych w inspiracji utworami Stanisława Lema.

 

Cztery kobiety, indywidualności, artystki, autorki i interpretatorki zostały zaproszone do napisania własnych spostrzeżeń opierając się na dziełach Stanisława Lema, szukając w nich odniesień do siebie, do świata i do naszej rzeczywistości. Teksty zawierają zarówno daleko idące metafory, jak i konkretne odniesienia do postaci czy opowieści, pojawiające się w dziełach Lema. Przedstawione i zaśpiewane niejednokrotnie w czterogłosie niosą ze sobą nie małą siłę i energię.

 

Warstwa muzyczna to elektroniczne kosmosy wzbogacone przez skrzypce, perkusje, przenoszą nas w nową, niespotykaną wcześniej przestrzeń… kosmos.

 

  • Reżyseria: Asia Nawojska
  • Kierownictwo muzyczne: Jasiek Kusek
  • Produkcja: Mateusz Marchewka
  • Autorki piosenek: Klaudia Borczyk, Karolina Gwóźdź, Natalia Orkisz, Asia Nawojska

Muzycy:

  • Ignacy Matuszewski - syntezatory instrumenty klawiszowe.
  • Dominik Bieńczycki - skrzypce, mandolina, instrumenty klawiszowe
  • Kajetan Pietrzak – perkusja,
  • Jasiek Kusek - gitara basowa, instrumenty klawiszowe

Wyruszamy w kosmos, przygotowani na wszystko, to znaczy, na samotność, na walkę, męczeństwo i śmierć. Ze skromności nie wypowiadamy tego głośno,ale myślimy sobie czasem, że jesteśmy wspaniali. Tymczasem, tymczasem to nie chcemy zdobywać kosmosu, chcemy tylko rozszerzyć Ziemię do jego granic. Jedne planety mają być pustynne jak Sahara, inne lodowate jak biegun albo tropikalne jak dżungla brazylijska. Jesteśmy humanitarni i szlachetni, nie chcemy podbijać innych ras, chcemy tylko przekazać im nasze wartości i w zamian przejąć ich dziedzictwo (…) Nie szukamy nikogo oprócz ludzi. Nie potrzeba nam innych światów. Potrzeba nam luster

Solaris

 

 

Artyści

Podobne wydarzenia

Zobacz też