9. Blues na Świecie Festival

9. Blues na Świecie Festival

7 i 8 czerwca 2019 w kujawsko-pomorskim Świeciu wystąpi śmietanka światowego bluesa! W Amfiteatrze wystąpią: jeden z czołowych gitarzystów na świecie Robben Ford z Kalifornii, laureat nagrody Grammy Jon Cleary z The Absolute Monster Gentlemen z Nowego Orleanu, gitarzysta grupy Wishbone Ash Ben Granfelt z Finlandii, wybitny gitarzysta Carlos Johnson z Chicago, pochodząca z Południowej Afryki charyzmatyczna wokalistka Bonita Niessen z formacją The Blues Shacks z Saksonii oraz Krzysztof Zalewski gwiazda polskiej sceny muzycznej. Blues na Świecie Festival bilety już w sprzedaży. 

Blues na Świecie Festival 2019 bilety

Ceny biletów:
– bilet na piątek (7.06) – 80 zł
– bilet na sobotę (8.06) – 110 zł
– karnet na piątek i sobotę (7-8.06) – 160 zł

9. Blues na Świecie Festival program

7 czerwca, godz. 19:00-23:00

  • BEN GRANFELT (Finlandia)

  • CARLOS JOHNSON / HOODOO BAND AND BRASS COMPANY (USA/PL)

  • KRZYSZTOF ZALEWSKI (PL)

8 czerwca 2019, godz. 19:00-23:30

  • BONITA AND THE BLUES SHACKS (RPA/DE)

  • JON CLEARY & THE ABSOLUTE MONSTER GENTLEMEN (USA)

  • ROBBEN FORD (USA)

Line-up Blues na Świecie 2019 “wbija w ziemię” fanów bluesa, funku i jazzu. Oprócz wymienionych Amerykanów - Robbena Forda i Jona Cleary’ego (zagra on z grupą The Absolute Monster Gentlemen), zobaczymy mistrza chicagowskiego bluesa i funku Carlosa Johnsona, który był dwukrotnie nominowany do GRAMMY oraz zdobył polskiego Fryderyka (zagra z amerykańsko-polskim składem Hoodoo Band & Brass Company). Będzie też znany z Wishbone Ash i Leningrad Cowboys fiński gitarzysta Ben Granfelt.

 

Na festiwalu wystąpią także: jeden z najlepszych zespołów tradycyjnego bluesa w Europie Bonita & The Blues Shacks (RPA/Niemcy), An Diaz & Yokatta Brothers (Argentyna/Francja), Kraków Street Band (PL), Teatr Życia (PL) oraz - “na deser” - polska gwiazda Krzysztof Zalewski.

Blues na Świecie: silna marka

Blues na Świecie Festival przez osiem lat istnienia lat stał się silną marką kulturalną, co roku zapewniając program na najwyższym, światowym, poziomie. Organizatorzy festiwalu kierują się mottem Williego Dixona „Blues to korzenie, reszta muzyki to owoce”, dlatego, oprócz Gwiazd bluesa, zapraszają do Świecia młodych muzyków z kraju i ze świata, prezentujących nowoczesne podejście do muzyki “około-bluesowej”.

 

Dzięki temu koncerty podczas Blues na Świecie mienią się bogactwem dźwięków takich gatunków jak rock, funk, jazz czy soul. Tomasz Stanny, dyrektor artystyczny festiwalu, ujmuje to w ten sposób: “Ponieważ blues stał się podwaliną dla całej muzyki rozrywkowej na świecie, konsekwentnie realizujemy naszą ideę i gramy różnego rodzaju muzykę wywodzącą się z bluesa”.

 

Blues na Świecie 2019, Blues na Świecie bilety znajdziesz na eBilet.pl!

pokaż więcej... zwiń
Dbamy o Twoją prywatność

Dzięki wykorzystaniu rozwiązań takich, jak pliki cookies i pokrewne technologie oraz przetwarzaniu Twoich danych, możemy zapewnić, że wyświetlane treści lepiej odpowiedzą na Twoje potrzeby. Wyrażając zgodę na przetwarzanie danych, sprawiasz że łatwiej będzie odnaleźć Ci w eBilet dokładnie to, czego akurat szukasz i potrzebujesz. Administratorami Twoich danych będzie eBilet Polska sp. z o.o., jak również nasi Zaufani partnerzy: Facebook polityka prywatności, Google Advertising Products polityka prywatności, lista partnerów, z którymi stale współpracujemy. Przetwarzamy Twoje dane zgodnie z Polityką prywatności, w tym ze względu na następujące potrzeby: przechowywanie informacji na urządzeniu lub dostęp do nich, spersonalizowane reklamy, spersonalizowane treści, pomiar reklam i treści, opinie odbiorców i opracowanie produktu. Wyrażenie zgody jest dobrowolne.
Więcej informacji znajdziesz: https://www.ebilet.pl/polityka-prywatnosci/