Na czasie

voucher-kinowy-helioswystawa-legoporwaniew-lozku-z-rabusiemdawid-podsiadloopener-festival
Home Koncerty Elektro i Techno Śląskie! Europa!@.VRIL

Śląskie! Europa!@.VRIL

Organizator: MoreMusic AGENCY

Śląskie! Europa!@.VRILO wydarzeniuArtyści

O wydarzeniu

1 maja 2024 roku przypada 20. rocznica wstąpienia Polski do Unii Europejskiej. W związku z tym Instytucja Kultury Ars Cameralis wraz z partnerami przygotowuje cykl wydarzeń kulturalnych pod wspólnym hasłem „Śląskie! Europa!”. W ramach projektu Instytucja, razem z Województwem Śląskim, More Music Agency, Tauron Nowa Muzyka Katowice i KTW, realizuje między innymi szereg koncertów. Jednym z nich będzie koncert .Vrila - bilety już w sprzedaży!

.Vril informacje

Muzykę zaczął tworzyć jako nastolatek w latach dziewięćdziesiątych. Jednak dopiero jego pierwsza dwunastka „Vril 1-4” – wydana w 2010 roku – zwróciła na niego uwagę szerszej publiczności i przede wszystkim krytyki. Rok później artysta zagrał po raz pierwszy w legendarnym berlińskim Berghain. Pierwszy album .Vrila – „Torus” – ukazał się kilka lat później i przyniósł wyjątkowy dźwiękowy krajobraz zapętlonej perfekcji i nieziemskiego hałasu. 

Twórczość artysty jest tajemnicza, w jednym utworze może lawirować pomiędzy mocnymi bębnami a delikatnymi akordami, ale jedno pozostaje niezmienne: jego utwory za każdym razem odkrywają przed słuchaczem nowe, ukryte wcześniej brzmienia. .Vril jest wszechstronny – eksperymentuje z IDM, electro, techno, ambientem, jednak każdy z jego utworów zawiera niepowtarzalny, charakterystyczny tylko dla niego element. Artysta przesuwa granicę tego, co przewidywalne, również podczas swoich występów na żywo – udział w nich to głębokie, katartyczne i energetyczne przeżycie.

.Vril współpracował między innymi z SUUNS, HVOB, Sterac, King Gizzard & The Lizard Wizard, dla których tworzył remiksy, a wspólnie z Rødhådem nagrał dwie płyty – „Out of Place Artefacts” (2020) i „Out of Place Artefacts II” (2022). Na swoim koncie ma także współpracę z Neel i Sebastianem Mulleartem, z którymi opublikował album „Live At Aerodrome Melun-Villaroche” (2019). Solowo, oprócz debiutanckiego albumu, wydał jeszcze cztery płyty, z których ostatnia – „Animist” – ukazała się w 2023 roku. 

Artyści

Podobne wydarzenia

Inne wydarzenia organizatora

Zobacz wszystkie

Zobacz też