Na czasie

voucher-kinowy-helioswystawa-legoporwaniew-lozku-z-rabusiemdawid-podsiadloopener-festival
Home Klasyka Balet i taniec klasyczny SŁAWEK KRAWCZYŃSKI, ANNA GODOWSKA "BATAILLE I ŚWIT NOWYCH DNI" the_rite_of_dreams_project

SŁAWEK KRAWCZYŃSKI, ANNA GODOWSKA "BATAILLE I ŚWIT NOWYCH DNI" the_rite_of_dreams_project

Organizator: Art Stations Foundation by Grażyna Kulczyk

SŁAWEK KRAWCZYŃSKI, ANNA GODOWSKA "BATAILLE I ŚWIT NOWYCH DNI" the_rite_of_dreams_projectO wydarzeniu

O wydarzeniu

Czym może być podróż do niemożliwego? Sześcioro tancerzy w przejmującym świecie Georges’a Bataille’a, francuskiego pisarza, filozofa, kontestatora współczesnej kultury. Jako jeden z niewielu myślicieli minionego stulecia, Bataille miał odwagę tak bezkompromisowo i bezwzględnie zapytać o sens i kształt ludzkiego istnienia.

Filozof rzuca nam wyzwanie. Prowadzi nas do miejsca, gdzie „wszystkie gwałtowne uczucia zlewają się w jedno”. Jego paradoksalna filozofia milczącym gestem wskazuje na taniec. Tańcząc odkrywamy grozę i ukryte w głębi nowe przestrzenie. Tańcząc, skaczemy w pustkę i odnajdujemy śmiech. Tańcząc zanurzamy się w mrocznej łamigłówce erotyzmu, aż wreszcie natrafiamy na „świat święta, królów i bogów”. Taniec staje się próbą suwerenności, wyrażając namacalnie i bez słów niezwykły dramatyzm myśli Bataille’a z jego głównym pytaniem: czy możemy stać się na nowo?

 

Scenariusz i reżyseria Sławomir Krawczyński
Choreografia Anna Godowska
Tancerze Aleksandra Bożek-Muszyńska, Natalia Dinges, Paweł Grala, Bartosz Ostrowski, Łukasz Przytarski, Zofia Tomczyk                       
Muzyka collage & remix
Zdjęcia Aleksandra Osowicz

Podobne wydarzenia

Zobacz też