Kryteria wyczyść
usuń Szukasz frazy: {{filters.query}}
  • Bieżący:
  • Następny:

Nie znaleźliśmy wydarzeń spełniających podane kryteria.

Co możesz zrobić?

  • Zmień lub usuń frazę
  • Wybierz inne kategorie
  • Sprawdź region wyszukiwania
  • Zmień przedział czasowy

Opera w Poznaniu

Większość spektakli operowych w Poznaniu odbywa się w pięknym Teatrze Wielkim im. Stanisława Moniuszki. Jego niezwykle bogaty repertuar obejmuje zarówno sztuki klasyczne, doskonale znane publiczności od lat, jak i nowatorskie dzieła młodych twórców. Opera Poznań balet to wiele interesujących spektakli nie tylko polskich artystów, ale również wykonawców i twórców z zagranicy.

Teatr Wielki w Poznaniu repertuar nie ogranicza się wyłącznie do przedstawień operowych i baletowych. Na deskach Teatru wystawiane są także musicale, np. uwielbiany na całym świecie „Skrzypek na dachu” czy spektakl słowno-muzyczny „Przybora na 102”.

Opera Poznań dla dzieci to np. spektakl „Piotruś i Wilk” - niezwykła wariacja na temat utworu Prokofiewa, dowcipna, lekka, oryginalna i wciągająca dziecko w świat gry dźwięków. Teatr Wielki w Poznaniu ma także komediową stronę. Polecamy spektakl „Plotka” w reżyserii Wojciecha Malajkata. To znakomita farsa z mistrzowską obsadą, oparta na komedii, w której zagrali Daniel Auteuil i Gérard Depardieu.

Jeżeli szukasz opery w Poznaniu koniecznie sprawdź nasz serwis. W jednym miejscu znajdziesz tutaj najaktualniejsze daty,  bilety, repertuar i inne cenne informacje.

Kilka słów o operetce

Operetka jest gatunkiem muzycznym znajdującym się pomiędzy operą, a musicalem. Co ważne, w przeciwieństwie do dwóch wymienionych wyżej gatunków, operetka ma zawsze charakter lżejszy, humorystyczny. Dialogi są zazwyczaj mówione i występuje o wiele więcej niż w operze fragmentów tanecznych. Operetka wykształciła się z opery buffa we Francji w XIX wieku. Jest prekursorem musicalu, jednak gatunkowo bliżej jej do opery, ponieważ wykonawcami operetek są klasycznie wykształceni śpiewacy, a w musicalu mogą występować osoby bez takich umiejętności.

Operetka Poznań

Operetka Poznań to spektakle w Teatrze Wielkim. Aktualnie Teatr ma w swoim repertuarze jedną, ale za to najbardziej znaną operetkę na świecie - Zemsta Nietoperza. Jej autorem jest austriacki kompozytor, dyrygent i skrzypek Johann Strauss (syn). Polskie libretto stworzył Julian Tuwim. Jak wskazuje nazwa, głównym wątkiem operetki jest zemsta. Wiedeński finansista Gabriel von Eisenstein zostanie wciągnięty w intrygę uknutą przez przyjaciela w odwecie za jego złośliwy żart. Występuje tu popularny motyw komedii omyłek oraz wiele ciekawych zwrotów akcji.

Spektakle operetkowe w Poznaniu odbywają się także w Teatrze Muzycznym. W repertuarze teatru pojawia się Księżniczka Czardasza węgierskiego kompozytora E. Kalmáná. Fabuła operetki opowiada historię miłości węgierskiej szansonistki Sylwii i wiedeńskiego księcia Edwina. Operetka Poznań to także spektakle gościnne takie jak np. Vivat Operetka w wykonaniu artystów Opery Lwowskiej. Podczas tego koncertu można usłyszeć najpiękniejsze duety i arie z operetek takich jak Silva, Orfeusz w piekle czy Fiołek Montmartu.

Dbamy o Twoją prywatność

Dzięki wykorzystaniu rozwiązań takich, jak pliki cookies i pokrewne technologie oraz przetwarzaniu Twoich danych, możemy zapewnić, że wyświetlane treści lepiej odpowiedzą na Twoje potrzeby. Wyrażając zgodę na przetwarzanie danych, sprawiasz że łatwiej będzie odnaleźć Ci w eBilet dokładnie to, czego akurat szukasz i potrzebujesz. Administratorami Twoich danych będzie eBilet Polska sp. z o.o., jak również nasi Zaufani partnerzy: Facebook polityka prywatności, Google Advertising Products polityka prywatności, lista partnerów, z którymi stale współpracujemy. Przetwarzamy Twoje dane zgodnie z Polityką prywatności, w tym ze względu na następujące potrzeby: przechowywanie informacji na urządzeniu lub dostęp do nich, spersonalizowane reklamy, spersonalizowane treści, pomiar reklam i treści, opinie odbiorców i opracowanie produktu. Wyrażenie zgody jest dobrowolne.
Więcej informacji znajdziesz: https://www.ebilet.pl/polityka-prywatnosci/