Na czasie

voucher-kinowy-helioswystawa-legoporwaniew-lozku-z-rabusiemdawid-podsiadloopener-festival

Kapitan Żbik i żółty saturator

Organizator: Teatr Syrena

Kapitan Żbik i żółty saturator

O wydarzeniu

Zapraszamy na musical Kapitan Żbik i żółty saturator do Teatru Syrena! Inspiracją i pierwowzorem bohaterów spektaklu są postacie z kultowej serii komiksów o kapitanie Janie Żbiku, pomysłu Władysława Krupki. Kapitan Żbik i żółty saturator bilety już dostępne. 

 

Zawrotne tempo akcji, brawurowe wyścigi, potężna dawka humoru, błyskotliwe riposty i śledztwo w sprawie międzynarodowej afery - wszystko to znajdziecie w najnowszej produkcji Teatru Syrena!

 

Mistrz polskiego teatru muzycznego, Wojciech Kościelniak, powraca do Teatru Syrena z nową produkcją, która umiejętnie łączy realia lat 70. i nowoczesne środki wyrazu.

O spektaklu Kapitan Żbik i żółty saturator 

Warszawianki i Warszawiacy! Krajanki i Krajanie! Weterani stania w kolejkach i ci którzy wszędzie bez kolejki, entuzjaści rozwiązywania kryminalnych zagadek a w szczególności… amatorzy wody z sokiem prosto z saturatora. Jest sprawa, jest afera! Zadziałały reakcyjne siły wrogie naszemu krajowi! Stolica zagrożona! Kto pomoże nam odnaleźć przestępcę i zapobiec katastrofie? Nie martwcie się! Polski James Bond, kruczowłosy kapitan Żbik zgłasza gotowość do akcji. W przeprowadzeniu śledztwa wspierać go będzie dzielna porucznik Ola. A wszystko to w rozśpiewanej i roztańczonej Warszawie lat 70., stolicy koszul nonajron i społecznych akcji zbiórek makulatury, mieście, gdzie tylko co jakiś czas „rzucają” do sklepu pomarańcze, ale fantazja i przedsiębiorczość rodaków ubarwia rzeczywistość. Czy kapitan Żbik i porucznik Ola śpiewająco rozwiążą kolejną zagadkę?

Kapitan Żbik i żółty saturator twórcy 

  • Scenariusz i reżyseria: Wojciech Kościelniak
  • Muzyka: Mariusz Obijalski
  • Choreografia: Ewelina Adamska-Porczyk
  • Scenografia i kostiumy: Anna Chadaj

Oświadczenie o stanie zdrowia dostępne tutaj