emptygif

Na czasie

voucher-kinowy-helioshans-zimmerskoki-narciarskieagnieszka-chylinskavan-goghpolska-noc-kabaretowa-2023

MB Boxing Night 16

Organizator: MAT SPRINT Mateusz Borek

MB Boxing Night 16

O wydarzeniu

Grupa MB PROMOTIONS powraca! Już 8 lipca, w nieco innej scenerii niż zwykle, w hali Orion Hotelu Terminal we Wrocławiu odbędzie się gala boksu zawodowego MB BOXING NIGHT 16 – SUMMER CLASH.

MB Boxing Night 16 karta walk

Przed wrocławską publicznością zaprezentuje się czołówka polskich pięściarzy zawodowych. W walce wieczoru kibice zobaczą świeżo upieczonego Mistrza Polski kategorii średniej, Karola Weltera 13-1, 3KO. Pięściarza z Legnicy, obecnie trenującego w Fort Lauderdale na Florydzie, czeka 8 lipca trudne zadanie, bowiem jego rywalem będzie niepokonany Łotysz Kristaps Bulmeistars 11-0, 5KO. Pięściarz z Rygi, medalista mistrzostw Europy WAKO w kickboxingu, miał wiosną walczyć u siebie z cenionym Niemcem Nickiem Hannigiem ale nabawił się kontuzji i walkę odwołał. Do Polski przyjeżdża po cenny skalp.

Wisienką na torcie gali we Wrocławiu powinien być występ Przemysława Runowskiego 20-2, 5KO. Runowski w swojej karierze przegrywał zaledwie dwa razy. Oba pojedynki ze świetnymi Brytyjczykami Joshem Kellym i Michaelem McKinsonem. W ostatnim pojedynku pięściarz ze Słupska pokonał na ringu w Toronto utytułowanego Kolumbijczyka Samuela Vargasa i zdobył pas IBO Congnental kategorii półśredniej. Teraz Runowski podpisał kontrakt z Mateuszem Borkiem i po szesnastu miesiącach przerwy wraca z wielkim entuzjazmem i nadzieją między liny. Kartę główną uzupełni występ niepokonanego zawodnika kategorii junior ciężkiej Oskara Wierzejskiego. Rywalem pięściarza z Jeleniej Góry będzie mieszkający w czeskiej Usg nad Łabą Ukrainiec Yaroslav Mohish.

Transmisja gali na TVP Sport. 8 lipca wpadajcie do Wrocławia. MB BOXING 16 – SUMMER CLASH nadchodzi!