Teatr Dramatyczny m.st Warszawy

Teatr Dramatyczny m.st Warszawy

Teatr Dramatyczny m.st Warszawy - kup bilety na spektakle dostępne na eBilet.pl i zobacz repertuar najbardziej przełomowego teatru w Polsce.

 

Teatr Dramatyczny m.st Warszawy swoją historię rozpoczął w 1949 roku, wtedy jeszcze pod nazwą Teatru Domu Wojska Polskiego. Dopiero w 1957 roku zmienił nazwę na „Teatr Dramatyczny”, a dwa lata wcześniej otrzymał siedzibę w Pałacu Kultury i Nauki.

W roku nadania długoletniej nazwy Teatr Dramatyczny wystawił prapremierę dramatu „Iwona, księżniczka Burgunda” (1958) Witolda Gombrowicza w reżyserii Haliny Mikołajskiej.

 

Teatr Dramatyczny m.st Warszawy repertuar

Teatr Dramatyczny repertuar wyjątkowo rozwinął w latach 70., kiedy Gustaw Holoubek stworzył z niego główny ośrodek życia teatralnego Warszawy, a nawet całego kraju.

Wtedy Teatr Dramatyczny repertuar zbudował z wielu klasycznych dzieł światowych oraz polskich. Wśród autorów znaleźli się: Witold Gombrowicz, Sławomir Mrożek, Jerzy Zawieyski, Stanisław Wyspiański, Denis Diderot. Wyróżnikiem teatru był bardzo mocny i wybitny skład aktorski, który Holoubek sam sobie dobrał. Do zespołu aktorskiego należeli m.in.: Ryszard Pietruski, Danuta Szaflarska, Mieczysław Voit, Zbigniew Zapasiewicz, Magdalena Zawadzka, Piotr Fronczewski, Jadwiga Jankowska-Cieślak.

Gustaw Holoubek został odwołany w 1982 roku, co spowodowało, że wyjątkowy i jakościowy Teatr Dramatyczny Warszawa straciła na kilka lat. Dopiero w sezonie 1987/88 na stanowisko dyrektora naczelnego i artystycznego został powołany Zbigniew Zapasiewicz. Pod jego kierownictwem Teatr Dramatyczny odbudowuje zespół artystyczny i znów staje się jedną z liczących się scen stolicy.

 

W 1993 roku dyrektorem Teatru został Piotr Cieślak, który zaprosił wybitnych polskich reżyserów. Wśród nich znaleźli się: Grzegorz Jarzyna, Piotra Cieplak, Agnieszka Glińska, Antoni Libera, Krystian Lupa, Krzysztof Warlikowski, Robert Wilson czy Paweł Miśkiewicz.

Od 1 października 2012 roku dyrektorem Teatru został Tadeusz Słobodzianek.

 

Mocą uchwały Rady miasta stołecznego Warszawy z dnia 8 listopada 2012 roku w wyniku połączenia dwóch instytucji kultury: Teatru Dramatycznego m.st. im. Gustawa Holoubka i Teatru Na Woli im. Tadeusza Łomnickiego z dniem 1 stycznia 2013 roku powstała nowa instytucja o nazwie Teatr Dramatyczny m. st. Warszawy. Dwie główne sceny Teatru otrzymały odpowiednio nazwy: Scena im. Gustawa Holoubka (na placu Defilad 1) i Scena Na Woli im. Tadeusza Łomnickiego (na ul. Kasprzaka 22).

 

Teatr Dramatyczny m.st Warszawy bilety

Teatr Dramatyczny bilety udostępnia na portalu eBilet.pl. Bilety dostępne są na spektakle, w których występują znakomici aktorzy, np.: Halina Łabonarska, Adam Ferency, Sławomir Grzymkowski, Władysław Kowalski, Marta Król, Łukasz Lewandowski, Małgorzata Niemirska, Krzysztof Ogłoza, Agata Wątróbska

 

 

pokaż więcej... zwiń

Fan Alert

rozwiń zwiń

Teatr Dramatyczny m.st Warszawy
Powiadom mnie o sprzedaży biletów na wydarzenia tego organizatora
Zapisałeś się do fanalertu
Jesteś zapisany do tego fanalertu

Podając adres e-mail i wysyłając nam go jednocześnie wyraźnie potwierdzasz, że zgadzasz się na przesyłanie przez eBilet Polska sp. z o.o. informacji handlowych drogą elektroniczną zawartych w przesyłanym przez nas materiale marketingowym, a dotyczących produktów i usług naszych oraz naszych partnerów biznesowych. W celu świadczenia usługi będziemy przetwarzać Twoje dane osobowe w zakresie podanego przez Ciebie adresu e-mail. Możesz w każdym momencie cofnąć zgodę bez podawania przyczyny, lecz bez wpływu na zgodność z prawem przetwarzania przed jej cofnięciem. Pełną informację RODO, w tym o przysługujących Ci prawach do zapomnienia, sprostowania, przeniesienia, dostępu, sprzeciwu znajdziesz w Polityce prywatności
Regulamin świadczenia usług drogą elektroniczną dostępny jest tutaj

Zakończone

Dbamy o Twoją prywatność

Dzięki wykorzystaniu rozwiązań takich, jak pliki cookies i pokrewne technologie oraz przetwarzaniu Twoich danych, możemy zapewnić, że wyświetlane treści lepiej odpowiedzą na Twoje potrzeby. Wyrażając zgodę na przetwarzanie danych, sprawiasz że łatwiej będzie odnaleźć Ci w eBilet dokładnie to, czego akurat szukasz i potrzebujesz. Administratorami Twoich danych będzie eBilet Polska sp. z o.o., jak również nasi Zaufani partnerzy: Facebook polityka prywatności, Google Advertising Products polityka prywatności, lista partnerów, z którymi stale współpracujemy. Przetwarzamy Twoje dane zgodnie z Polityką prywatności, w tym ze względu na następujące potrzeby: przechowywanie informacji na urządzeniu lub dostęp do nich, spersonalizowane reklamy, spersonalizowane treści, pomiar reklam i treści, opinie odbiorców i opracowanie produktu. Wyrażenie zgody jest dobrowolne.
Więcej informacji znajdziesz: https://www.ebilet.pl/polityka-prywatnosci/