Na czasie

voucher-kinowy-heliosopener-festivalhans-zimmerskoki-narciarskiegala-kswbody-worlds-vital

Asaf Avidan

09-11.12.2023 Wrocław, Katowice, Warszawa

Organizator: Fundacja Nowa Muzyka Katowice

Asaf Avidan

BILETY

Wrocław

ASAF AVIDAN
sobota
09.12.2023
20:00

ASAF AVIDAN

Wrocław, Wrocławskie Centrum Kongresowe

Katowice

Asaf Avidan
niedziela
10.12.2023
20:00

Asaf Avidan

Katowice, Katowice Miasto Ogrodów

Warszawa

Asaf Avidan
poniedziałek
11.12.2023
20:00

Asaf Avidan

Warszawa, Klub Stodoła

O wydarzeniu

Asaf Avidan w Polsce! Charyzmatyczny wokalista ponownie wystąpi w naszym kraju. Po pięciu latach od ostatnich koncertów Asaf Avidan powraca na scenę z trasą „Ichnology solo tour”. Asaf Avidan bilety na koncerty w Katowicach, Wrocławiu i Warszawie już dostępne. 

Asaf Avidan w Polsce

Przez lata to właśnie tam, w dawnej siedzibie Górnośląskiego Centrum Kultury grywała Narodowa Orkiestra Symfoniczna Polskiego Radia. Po przenosinach NOSPR do nowego gmachu dawna sala koncertowa wykorzystywana jest jako miejsce klimatycznych koncertów.

Występ hipnotyzującego Asafa Avidana to znakomita okazja, by docenić jej znakomitą akustykę. Artysta płynnie porusza się między pełnymi czułości serenadami, wciągającymi opowieściami i energetyczną wirtuozerią. Jego koncert to zjawisko, które koniecznie trzeba zobaczyć na żywo. Fanki i fani pełnych emocji nagrań artysty mogą być pewni, że wieczór 10 grudnia będzie niezapomniany!

Asaf Avidan informacje

Izraelski wokalista, autor tekstów i kompozytor, były lider zespołu Asaf Avidan & the Mojos. Najważniejsze składniki jego twórczości to folk, rock i blues. Muzyk urodził się w Jerozolimie w rodzinie dyplomatów, ale pierwsze lata życia spędził na Jamajce.

Zadebiutował w 2006 roku EP-ką „Now That You’re Leaving”, która zebrała piosenki napisane po rozpadzie wieloletniego związku. Na pierwszych koncertach wsparli go znajomi muzycy, którzy dali początek zespołowi Asaf Avidan & the Mojos. Pierwszy album grupy („The Reckoning”) ukazał się w 2008 i zyskał status złotej płyty. Po wydaniu trzech płyt zespół zawiesił działalność, ale Asaf Avidan zdecydował się kontynuować solową karierę.

Przełom nadszedł w 2012 roku, gdy utwór „The Reckoning Song” został zremiksowany przez berlińskiego producenta DJ Wankelmut i opublikowany jako „One Day”. Nagranie zyskało olbrzymią popularność i zdobyło szczyty list przebojów w Austrii, Niemczech i Szwajcarii. Wydane później cztery albumy solowe ugruntowały sceniczną pozycję Avidana i zdobyły uznanie publiczności w wielu krajach świata. Ostatnie wydawnictwo artysty to płyta „Live At the Acropolis”, zarejestrowana podczas koncertu w Atenach.