Na czasie

wystawa-legovoucher-kinowy-heliosporwaniew-lozku-z-rabusiemdawid-podsiadloopener-festival

Niemen Inaczej

Organizator: Music Company

Niemen Inaczej

O wydarzeniu

SOLD OUT Koncert Niemen Inaczej w Warszawie wyprzedany!

 

Wiosenne koncerty trasy „Niemen inaczej” przyciągnęły wielotysięczną widownię w Krakowie, Warszawie, Poznaniu, Lublinie, Łodzi, Gdyni, Szczecinie i Wrocławiu. Na specjalnie na życzenie widzów artyści wystąpią raz jeszcze 30 grudnia w Teatrze Muzycznym ROMA w Warszawie. Niemen Inaczej bilety na koncert w Warszawie już w sprzedaży!

Niemen Inaczej Warszawa artyści

Gościem specjalnym koncertu będzie Olga Szomańska!

Niemen Inaczej koncerty

Rok 80. lecia urodzin Czesława Niemena wciąż świętujemy z jego piosenkami.

 

Wiosną w niemal 20 koncertach trasy „Niemen inaczej” uczestniczyło ponad 20 tysięcy widzów. To sukces, który pokazuje jak ważną postacią dla polskiej piosenki był Czesław Niemen. Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom słuchaczy, już 31 sierpnia podczas koncertu specjalnego „Niemen inaczej”, będzie można jeszcze raz spotkać się z wyjątkową muzyką artysty. Wydarzenie odbędzie się w Operze Leśnej w Sopocie – miejscu niezwykle ważnym również samego Czesława Niemena. To właśnie tu 20 sierpnia 1967 roku odbył się pamiętny występ artysty z piosenką „Dziwny jest ten świat”, która okazała się przełomowa w jego karierze. Czesław Niemen wykonał ją wówczas z zespołem Akwarele. Artysta wracał później wielokrotnie do Opery Leśnej, jak choćby w 1990 roku, kiedy dał solowy koncert z okazji 10. lecia „Solidarności”.

 

Podczas koncertu specjalnego „Niemen inaczej” ponownie na scenie swoimi interpretacjami piosenek Czesława Niemena podzielną się z widzami cenieni wokaliści. Solistom na multimedialnej scenie towarzyszył będzie 11-osobowy zespół uznanych muzyków sesyjnych oraz Kwartet RAMPA. 

 

Podczas koncertu usłyszymy m.in. „Pod Papugami”, „Sen o Warszawie”, „Jednego serca”, „Wspomnienie”, „Bema pamięci żałobny rapsod”, „Czy mnie jeszcze pamiętasz”, a także utwory z późnego okresu twórczości mistrza. W niezwykłym finale koncertu zabrzmi duet Czesława Niemena i jego córki Natalii Niemen w najważniejszym protest songu w historii polskiej muzyki rozrywkowej „Dziwny jest ten świat”.

 

Koncert „Niemen inaczej” to niepowtarzalna szansa, by usłyszeć ponadczasowe piosenki Czesława Niemena w nowym, intrygującym brzmieniu i aranżacjach.

 

Kierownictwo i aranżacje muzyczne: Hadrian Filip Tabęcki

Aranżacje wokalne: Włodzimierz Szomański

Scenariusz i reżyseria: Marcin Kołaczkowski

 

Organizator i producent: Music Company i Sztukoteka

Niemen Inaczej bilety 

Kontakt dla osób niepełnosprawnych, które chcą zamówić bilety na koncert: niepelnosprawni@ebilet.pl