Na czasie

voucher-kinowy-heliosopener-festivalhans-zimmerskoki-narciarskiegala-kswbody-worlds-vital

100nka & GRALAK

Organizator: MoreMusic AGENCY

100nka & GRALAK

O wydarzeniu

Kilkakrotnie przekładany koncert nareszcie się odbędzie! Ostatnio musieliśmy przenieść termin występu z powodu złamanej kończyny jednego z muzyków. Tym razem długo wyczekiwany występ z pewnością dojdzie do skutku. Trójce „młodych gniewnych” z zespołu 100nka towarzyszyć będzie Antoni Gralak, jeden z najlepszych polskich trębaczy i legenda krajowego jazzu. Zapowiada się wieczór z ognistym jazzem z najwyższej półki. Już w niedzielę 29 października 100nka & Antoni „Ziut” Gralak na żywo w Hipnozie - bilety na koncert już w sprzedaży.

100nka

Początki zespołu sięgają 2004 roku i były inicjatywą perkusisty Przemka Borowieckiego. Trio zafascynowane radykalną improwizacją wyrusza w kilkumiesięczną podróż po Skandynawii. Niedługo po powrocie debiutują u boku „ Robotobibok” na festiwalu „Zdaerzenia” w Lublinie, prezentująccieszący się uznaniem krytyków debiutancki album z gościnnym udziałem Mikołaja Trzaski. To i kolejne dwa wydawnictwa ukazały się w wyniku zainteresowania zespołem prestiżowej wytwórni NOT TWO. Od tej pory 100nka regularnie koncertuje, współtworzy projekty, nagrywa kolejne albumy, bierze udział w istotnych festiwalach kontynentu, a videoclip 100nki otrzymuje nagrodę specjalną podczas Yach Film w 2008 roku. Trio nawiązuje współpracę z ikoną polskiej trąbki Antonim Gralakiem czego konsekwencją jest drugi, dwupłytowy album oraz współpraca z autorskim zespołem Antoniego „GRAAL”. Od tej pory postać Ziuta Gralaka często pojawia się w historii 100nki.

Trio zyskuje coraz większe uznanie i śmiało nawiązuje muzyczne relacje z artystami z całego świata. Zwieńczone kolejnym albumem trzy międzynarodowe trasy z nowojorskim trębaczem Herbem Robertsonem pieczętują ten istotny okres w historii zespołu. W wyniku kolaboracji z artystami różnych gatunków 100nka podejmuje kilkunastoletnią współpracę z legendą polskiego hip hopu, członkiem grupy Kaliber 44, Marcinem Martenem (Abradab),biorąc udział w kilku jego kolejnych płytach.

Obecnie zespół wspólnie z Antonim Ziutem Gralakiem szykuje swój piąty z kolei album autorski, nagrany rzadką dziś metodą w Obuh Studio (Rogalów), przy użyciu taśm, technik oraz autentycznego sprzętu analogowej epoki lat sześćdziesiątych.