Na czasie

wystawa-legovoucher-kinowy-heliosporwaniew-lozku-z-rabusiemdawid-podsiadloopener-festival

KREW OGIEŃ ŚMIERĆ: Stillborn, Ragehammer, Hellfuck

25.05.2024 Kraków

Organizator: Fundacja Studentów i Absolwentów AGH w Krakowie

KREW OGIEŃ ŚMIERĆ: Stillborn, Ragehammer, Hellfuck

BILETY

KREW OGIEŃ ŚMIERĆ: Stillborn, Ragehammer, Hellfuck
sobota
25.05.2024
18:00

KREW OGIEŃ ŚMIERĆ: Stillborn, Ragehammer, Hellfuck

Kraków, Klub Zaścianek

O wydarzeniu

Stillborn - black metal / death metal

Stillborn – polska grupa powstała w 1997 roku w Mielcu, wykonująca muzykę z pogranicza black i death metalu. Zespół ma ona koncie 6 albumów długogrających, z czego ostatni pt. „Cultura de la muerte” pochodzi z 2022 roku. Grupa koncertuje obecnie w trójosobowym składzie, w który wchodzą: Młody, Killer i Hunger.

 

Ragehammer - thrash metal / black metal

Ragehammer – krakowski zespół pod wodzą Tymoteusza Jędrzejczyka od 12 lat pracuje na opinię jednego z najbardziej bezkompromisowych i nienawistnych zespołów w Polsce. Ich muzyka to ciężki thrash podlany black metalowym. Grupa ma na koncie dwa krążki długogrające oraz jedną demówkę.

 

Hellfuck - black metal / death metal

Hellfuck powstał w 2021 roku, ale członkowie wchodzący w skład zespołu działają na scenie – przede wszystkim black i deathmetalowej – znacznie dłużej. Kapelę formują wyjadacze mający w CV m.in. Embrional, Squash Bowels, Stillborn czy Azarath.

 

Chaingün - black metal / death metal

Powstały w 2019 Chaingün przechodził różne turbulencje przez kolejne lata, ale w 2022 uformował się już stały skład i spójna wizja zespołu, oscylująca między dzikością germańskiego thrashu, surowizną pierwszej fali black metalu i bezbożnym rock'n'rollem spod znaku Venom i Midnight. 

Na koncie EP "Under Lucifer's Command".