Na czasie

wystawa-legovoucher-kinowy-heliosporwaniew-lozku-z-rabusiemdawid-podsiadloopener-festival

JOEP BEVING

Organizator: 5AM Artists Sp. z o.o.

JOEP BEVING

O wydarzeniu

Joep Beving - jeden z najczęściej słuchanych pianistów na świecie, zagra 4 koncerty w Polsce! Artysta związany z prestiżową wytwórnią Deutsche Grammophon stał się „wiralową" sensacją, docierając ze swoją muzyką do milionów fanów na świecie. Joep Beving bilety na koncerty już w sprzedaży.

Joep Beving koncerty 2023

  • Szczecin - 4 grudnia, Filharmonia im. M. Karłowicza
  • Poznań - 5 grudnia, CK Zamek
  • Katowice - 6 grudnia, NOSPR
  • Wrocław - 7 grudnia, Impart Centrum

Joep Beving informacje

Ponad 2-metrowy Holender łączy charakterystyczny image niesfornego brodacza z niezwykle elegancką i pełną emocji muzyką nawiązującą do ambientu i neoclassical. Wspólnie z takimi twórcami jak Ólafur Arnalds, Hania Rani, Max Richter czy Nils Frahm przypomina wspaniałą tradycję muzyki pianistycznej we współczesnym kontekście. W Polsce szerokim echem odbił się jego wspaniały koncert w NOSPR podczas katowickiego festiwalu Tauron Nowa Muzyka.

Jego twórczość to jak mówi „cichy bunt przeciwko szaleństwu". Inspiruje go starożytna filozofia i duchowość Wschodu, a ostatni album „Hermetism" to powrót do pianistycznych korzeni i hołd dla Paryża. Jak sam mówi: „to album w poszukiwaniu uniwersalnych idei. mam nadzieję, że będzie on miał pocieszający i wspólnotowy wpływ na słuchaczy". To muzyka, która łączy przejmującą melancholię z ofertą nadziei. "Wróciłem do pianina, aby poczuć się jak w domu i w zgodzie ze sobą i otoczeniem" - zauważa Beving.

"Hermetism" przenika też paryski duch i aura miasta nad Sekwaną, szczególnie bliskiego twórcy. „Potraktowałem Paryż jako metaforę zachodniej cywilizacji" - mówi Beving. Utwory takie jak, inspirowany absyntem, "La fée verte" czy "Paris s'enflamme", to hołd artysty dla francuskiej stolicy.