Michał Anioł

Michał Anioł

Michał Anioł to niewątpliwie jedna z ciekawszych postaci, jeżeli chodzi o współczesną Polska scenę muzyczną. Nie każdy  jednak wie, kim tak naprawdę jest. Dlatego też postanowiliśmy nieco bliżej przyjrzeć się temu niezwykle ciekawemu artyście, który być może sprawi, że wasze gusty muzyczne wejdą na zupełnie inny poziom. 

Wczesne lata

Niestety, bardzo niewiele wiemy o dzieciństwie Michała Anioła. Wiadomo natomiast, że od wczesnych lat dzieciństwa, od kiedy młody artysta wychowywał się w stolicy dolnego śląska, czyli we Wrocławiu, przejawiał on cechy buntownika. Jak sam wspomina, swoją pierwszą bójkę przeżył w przedszkolu, potem gdy odkrył on pasję ze słuchania muzyki, jego ulubionym zespołem stał się amerykański System of a Down.

 

Nie oznacza to jednak, że młody artysta zrezygnował z dalszej potrzeby buntu - jako nastolatek bardzo dużo czasu spędzał wraz z rówieśnikami na deskorolce, gdzie często musiał się kłócić z osobami, którym przeszkadzało, że młodzież jeździ na desce. Nie oznacza to jednak, że nie rozwijał on już wtedy swojego talentu muzycznego. W wieku 14 lat ukończył on szkołę muzyczną I stopnia, a następnie Szkołę Muzyki Nowoczesnej.

Skąd Michał Anioł bierze inspiracje do swoich utworów?

Jeżeli chodzi o artystów, to dla Michała Anioła inspiracją są między innymi:

 • Alfa Mist
 • Thundercat
 • Toma Mischa
 • Jacob Collier
 • Bearcubs
 • Jai Paul
 • Laxcity

Co ciekawe, Michał Anioł nie od razu wziął się za tworzenie wokalu do swoich utworów. Dlaczego więc tak się stało? Jak sam twierdzi, chodziło o to, że gdy słuchał swoich własnych utworów, to nie mógł on zebrać w jeden, spójny materiał. Z tego też względu, jak twierdzi sam artysta, jego płyty nie są jednoznaczne pod względem stylu- między innymi dlatego sam artysta nie potrafi określić stylu, w jakim tworzył swoje dzieła.

Kto pomaga tworzyć utwory Michała Anioła?

Jeżeli chodzi o spray techniczne, to ciekawostką jest to, że Michał Anioł tak naprawdę całkowicie sam się nimi zajmuje- do tworzenia muzyki wykorzystuje on instrumenty elektroniczne, a oraz specjalne oprogramowanie. Natomiast jeżeli chodzi o nagrywanie wokalu- to również robi on sam w uwaga...własnym mieszkaniu. Można więc śmiało powiedzieć, że pod względem technicznym jest on niemalże w 100 procentach samodzielnym artystą. Nie oznacza to jednak, że nie podejmuje on współpracy z innymi artystami. Wręcz przeciwnie- wśród nich możemy znaleźć:

 • CatchUp
 • Prometh
 • Phama
 • Essexa
 • Hvzx
 • Frank Leen

Co równie ważne, artyści ci nie tylko są osobami, które ze sobą współpracują, aby po prostu zarobić na nagrywanej muzyce, ale przede wszystkim są oni przyjaciółmi, którzy spotykają się ze sobą, a często i konsultują ot tak ze sobą swoje utwory- po prostu po koleżeńsku- a to z kolei sprawia, że są one unikalne.

Jak wygląda dorobek artystyczny Michała Anioła?

Jeżeli chodzi o dorobek artystyczny Michała Anioła, to składa się on obecnie z trzech płyt, a mianowicie "Splash", "Miejsca" oraz "Przypadkiem" - co ciekawe, wszystkie te albumy są tak naprawdę z jednego roku, co mogłoby sprawiać wrażenie, że są one tworzone w pośpiechu oczywiście jest to ze wszech miar mylne wrażenie. 

 

Ponadto Michał Anioł jest odpowiedzialny za muzykę do serialu "Bunt", dzięki czemu nabrał on wyjątkowego, wręcz unikalnego charakteru - jak sam autor wskazuje, bardzo pomocny przy tym był buntowniczy charakter artysty. Można by więc rzec, było to niejako częściowe artystyczne spełnienie dla Michała Anioła, ponieważ w ten sposób po pierwsze mógł on niejako dodatkowo podkręcić atmosferę serialu, po drugie mógł on dać całkiem spory upust swoim odczuciom, dotyczącym między innymi otaczającego go świata. 

 

Poznaj innych artystów, z którymi wystąpi Michał Anioł: Jakub Skorupa, Martin Lange, Czechoslovakia, Szczyl, Kacperczyk, Patryk Pietrzak, Kuba Dąbrowski, Marie, Franek Warzywa, Róża, Ralph Kamiński, OvE, Midsommar, Oysterboy, Wolska, Atlvnta, Rubens, WaluśKraksaKryzys, Faustyna Maciejczuk, Kwiaty, Julia Wieniawa, Ikarus Feel, Kamil Hussein,

 

Michał Anioł - Frequently Asked Question

 • Najnowsza płyta Michała Anioła to album pod tytułem Przypadkiem z 2021 roku, która krąży wokół nurtów opartych o muzykę "hiphopową".
 • Michał Anioł wychowywał się we Wrocławiu, i to tutaj właśnie kształtowały się jego gusty muzyczne, które charakteryzują się wyraźnym buntem odnośnie do otaczającej nas rzeczywistości- to właśnie ludzie oraz ulice Wrocławia były tym, co ukształtowało go jako artystę.
 • Przede wszystkim Michał Anioł sięga w swoich utworach do instrumentów elektronicznych, takich jak, chociażby elektroniczne pianino. Ponadto urozmaica on swoją muzykę za pomocą specjalistycznego oprogramowania, dzięki któremu może on w znaczący sposób wpłynąć na jakość swoich utworów.
show more... hide

Fan Alert

expand hide

Michał Anioł
Inform me about the tickets sale to this artist's other events
You signed up to the FAN ALERT
You are already signed up to this FAN ALERT

By indicating your e-mail address and simultaneously sending it to us you confirm that you agree to receive from eBilet Polska Sp. z o.o. certain commercial information included in marketing materials we send electronically, and concerning our and our business partners’ products and services. In order to provide our services we will process your personal data consisting of the e-mail address you indicated. You may withdraw your consent at any time without giving a reason; however, the withdrawal of such consent shall not affect the legality of the data processing carried out under the consent so granted prior to its withdrawal. Detailed information about GDPR, including your rights to erasure, adjustment, transfer, access, objection may be found in the Privacy policy
Regulations for the Provision of Electronically Supplied Services is available here
We protect your privacy

We use cookie files and related technologies, and we process your data to ensure that the contents that you see better match your needs. Once you consent to the processing of your data, finding on eBilet exactly what you are searching for will become easier.Your data will be controlled by eBilet Polska sp. z o.o as well as our Trusted Partners Facebook privacy policy, Google Advertising Products privacy policy, partner list with whom we collaborate on a regular basis. We process your data in accordance with our Privacy Protection Policy, and in order to enable the following: Storage of and access to information on a device, personalising advertisements and contents, measurement of advertising and content performance, opinions of recipients, product development. Giving consent is voluntary.
For more information go to: https://www.ebilet.pl/en/polityka-prywatnosci/