Kaśka Sochacka

Kaśka Sochacka

Kaśka Sochacka to urodzona 1990 roku  wokalistka, autorka tekstów i kompozytorka. Pochodzi z Pradeł w gminie Kroczyce.  Dorastała w muzykalnej rodzinie. Tata grał na gitarze, a ona sama razem z rodzeństwem była częścią Zespołu Pieśni i Tańca Ziemia Kroczycka, którym opiekowała się mama wokalistki.

Kaśka Sochacka i programy muzyczne 

Studiowała na Uniwersytecie Ekonomicznym w Krakowie. W 2010 roku można było ją zobaczyć podczas trzeciej edycji telewizyjnego talent show Mam talent! gdzie dotarła do finału. Później zaprezentowała swoje pierwsze autorskie piosenki Drzazga i Czasu części pierwsze.

 

W 2014 roku była uczestniczką siódmej edycji talent show Must Be the Music. Tylko muzyka, gdzie dostała się do półfinału. W 2017 roku jej piosenka Trochę tu pusto został wykorzystany w serialu telewizji Polsat – Zawsze warto.

 

W listopadzie 2019 roku pojawiła się jej debiutancka EPka pt. Wiśnia. Tytułowa piosenka miała swoją premierę w audycji Piotra Stelmacha w radiowej Trójce. Kaśka Sochacka swoją piosenkę zaprezentowała też w duecie w Kortezem w czasie jednego z jego koncertów. 

 

Debiutancki albumu Kaśki Sochackiej „Ciche dni” ukazał się 26 marca 2021 roku nakładem Jazzboy Records. Za finalny kształt piosenek razem z Kaśką odpowiadają: Agata Trafalska (pomoc przy tekstach) i Olek Świerkot (produkcja) - tandem, który dał się poznać przy debiucie Korteza („Bumerang”) i jego drugiej płycie („Mój dom”). Kaśka jest autorką wszystkich kompozycji muzycznych. 

 

26 listopada 2021 roku premierę miał album „Ministory”, które ukazał się zaledwie 8 miesięcy po premierze "Cichych Dni” i jest to odpowiedź w jakim kierunku zmierza Sochacka. To wyrafinowany pop z dodatkiem miejskiego folku i muzyki alternatywnej. Doskonale zaśpiewana płyta z niebanalnymi piosenkami, które zostają na długo.

 

W 2021 roku Kaśka wygrała organizowany przez Gazetę Wyborczą plebiscyt Sanki dla najciekawszych nowych twarzy w polskiej muzyce. Kaśka ma na swoim koncie solową trasę koncertową, podczas której większość koncertów została wyprzedana.

 

Kaśka Sochacka dzieciństwo

Kaśka pochodzi z niewielkiej miejscowości o nazwie Pradła, leżącej w województwie śląskim. Tam się urodziła i mieszkała razem z rodzicami i rodzeństwem. Muzyka w jej domu była istotnym elementem życia. Tata grał amatorsko na gitarze i trąbce, a mama była opiekunką Zespołu Pieśni i Tańca "Ziemia Korczycka". Pomimo że chęć do tworzenia muzyki tkwiła w niej od zawsze, to idąc za  głosem rozsądku, po ukończeniu liceum poszła na studia ekonomiczne w Krakowie. 

Początki kariery Kaśki Sochackiej

Kuba Wojewódzki przedstawiając Kaśkę w swoim programie, określił jej muzyczną drogę mianem najwolniejszej kariery ostatnich lat i ciężko się z tym nie zgodzić. Mając 20 lat, Kaśka wzięła udział w pierwszym talent show i doszła w nim do finału. Końcowo zajęła 8 miejsce. Parę lat później zgłosiła się do kolejnego programu szukającego muzycznych talentów. W Must be the music emitowanym na antenie telewizji Polsat doszła do półfinału.

 

To właśnie rok 2014 można uznać za decydujący w dalszej karierze, choć do wydania debiutanckiej płyty musiało jeszcze minąć długie 7 lat. Na próbach przed castingiem do programu Kaśka została wypatrzona przez Pawła Jóźwickiego, - Uzka, który był konsultantem muzycznym 7 edycji programu. Uzek — założyciel Jazzboy Records, wytwórni odpowiedzialnej za karierę m.in. Ani Dąbrowskiej oraz Korteza, zaproponował Kaśce wydanie jej płyty. I tak przez kolejne lata powoli i mozolnie, drogą krętą i pełną zwrotów powstawał album "Ciche dni".

 

Nim płyta trafiła w ręce słuchaczy, Kaśka ruszyła w trasę koncertową Przedpremierowo z Kortezem. Podczas  jesienno zimowych koncertów, piosenkarka gościnnie wykonywała utwór "Wiśnia" oraz "Śnie". Dzięki temu dała się poznać szerszej publiczności i zaskarbić serca wielu z nich.

"Ciche dni" - debiutancki album Kaśki

26 marca 2021 r. ukazał się studyjny album Kaśki — "Ciche dni". Jest to krążek będący idealnym dowodem na to, że pośpiech nie jest niczym dobrym. Szczególnie w procesie twórczym. Ten album to owoc wielu lat mniej lub bardziej intensywnej pracy. Całą historię jego powstania oraz towarzyszących temu wzlotów i upadków można poznać, czytając słowa napisane przez samą Kaśkę, zawarte w dołączonym do wydawnictwa Love story.

 

Dodanie do albumu tego "pamiętnika" sprawiło, że słuchacze mogą lepiej poznać samą artystkę. Wiedzą dokładnie, w jakim miejscu życia była Kaśka, tworząc kolejne utwory oraz ile wysiłku i uporu kosztowało ją dotarcie do dnia premiery.

Kaśka tworzyła album wraz z utalentowanym producentem i kompozytorem — Olkiem Świerkotem (gitarzystą Dawida Podsiadły). Natomiast w pracy nad tekstami mogła liczyć na pomoc Agaty Trafalskiej, autorki tekstów z debiutanckiej płyty Korteza. Do współpracy przy albumie zaproszono również samego Dawida Podsiadło, Vito Bambino oraz Korteza. Ci trzej muzycy stworzyli z Kaśką wyjątkowe duety, które finalnie trafiły na krążek.

 

Album "Ciche dni" został doceniony nie tylko przez fanów, ale także przez krytyków i szeroko pojętą branżę muzyczną. Kaśka otrzymała aż 4 nominacje do nagrody Fryderyków 2022. Finalnie artystka otrzymała dwie statuetki — za Fonograficzny Debiut Roku oraz Album Roku Indie Pop. To jednak nie jedyne nagrody, jakie otrzymała Kaśka za swoje muzyczne osiągnięcia. W marcu 2022 roku została doceniona przez słuchaczy i otrzymała tytuł O!Lśnienia Roku. Przyznaną nagrodę Kaśka w całości przekazała na pomoc uchodźcom z Ukrainy.

 

Choć debiut artystki przypadł na sam środek pandemii, nie oznaczało to rezygnacji z trasy promującej album. Kaśka wraz z zespołem koncertuje bardzo intensywnie, odwiedzając miasta Polski, a także goszcząc na scenach licznych festiwali. 

 

 

Poznaj innych artystów, z którymi wystąpi Kaśka Sochacka: Hunter, Marcin Maciejczak, Martin Lange, Fisz Emade Tworzywo, Natalia Szroeder, Krzysztof Zalewski, Zalia, Kobranocka, Dżem, LUNA, Sztywny Pal Azji, Lordofon, Kroki, Illusion, Czesław Śpiewa, Pidżama Porno, Ikarus Feel, Lochy i Smoki, Baranovski, Vito Bambino, Kult, IRA, Hedone, Kalush Orchestra, LemON, Artur Rojek, Dr Misio, Smolik/Kev Fox, Daria Zawiałow, KSU, Ralph Kamiński, Rubens, Włochaty, Grzegorz Hyży, Kasia Lins, Mery Spolsky, Karaś/Rogucki, Jagoda Kret, Rat Kru, Mrozu,

 

Kaśka Sochacka - Frequently Asked Question

  • In the near future the Gorzowie Wielkopolskim will appear in: Gorzowie Wielkopolskim
  • Kaśka urodziła się w 1990 r. czyli ma 32 lata
  • Dokładnie 8 miesięcy po wydaniu debiutanckiego albumu "Ciche dni", Kaśka wydała album Ministory. Jest to krótki, składający się z 8 numerów, krążek wydany nakładem wytwórni Jazzboy Records.
  • W skład zespołu, z którym możemy zobaczyć Kaśkę na scenie, wchodzą: Lesław Matecki (gitara), Andrzej Rajski (perkusja), Paweł Harańczyk (instrumenty klawiszowe) oraz gościennie Magdalena Laskowska (skrzypce).
  • W pracy nad albumami, swoimi umiejętnościami muzycznymi, Kaśkę wsparli — Olek Świertot, Marcin Ułanowski, Kuba Galiński, Patrick the Pan, John Mitko oraz Kortez
  • Autorkami tekstów są: Kaśka oraz Agata Trafalska. Słowa do piosenki "Jeszcze" powstały we współpracy z Darią Ryczek-Zając oraz Jakubem Skorupą
  • Kaśka jest wielką fanką piłki nożnej, z pasją śledzi mecze Reprezentacji Polski oraz rozgrywki Ligi Mistrzów. Swoją sympatię do tego sportu ujawniła w słowach piosenki "Znowu jestem w punkcie, który dawno temu już minęłam".
show more... hide

Fan Alert

expand hide

Kaśka Sochacka
Inform me about the tickets sale to this artist's other events
You signed up to the FAN ALERT
You are already signed up to this FAN ALERT

By indicating your e-mail address and simultaneously sending it to us you confirm that you agree to receive from eBilet Polska Sp. z o.o. certain commercial information included in marketing materials we send electronically, and concerning our and our business partners’ products and services. In order to provide our services we will process your personal data consisting of the e-mail address you indicated. You may withdraw your consent at any time without giving a reason; however, the withdrawal of such consent shall not affect the legality of the data processing carried out under the consent so granted prior to its withdrawal. Detailed information about GDPR, including your rights to erasure, adjustment, transfer, access, objection may be found in the Privacy policy
Regulations for the Provision of Electronically Supplied Services is available here

Kaśka Sochacka TICKETS

Show events list Show in calendar form
Gorzów Wielkopolski
21.08
Sunday, 16:00
Amfiteatr MCK Gorzów
checking availability
from 129 PLN

tickets temporarily unavailable
sign up to the fan alert
Data
Location

wejście od {{performance.EntryStartDate.format('HH:mm')}}


wejście od {{performance.EntryStartDate.format('HH:mm')}}
checking availability
from {{performance.PriceFrom}} {{performance.Currency}} buy ticket

tickets temporarily unavailable
sign up to the fan alert
from {{performance.PriceFrom}} {{performance.Currency}} buy ticket

tickets temporarily unavailable
sign up to the fan alert
sale completed
Zajawka!

Other current events of this artist

Past events

We protect your privacy

We use cookie files and related technologies, and we process your data to ensure that the contents that you see better match your needs. Once you consent to the processing of your data, finding on eBilet exactly what you are searching for will become easier.Your data will be controlled by eBilet Polska sp. z o.o as well as our Trusted Partners Facebook privacy policy, Google Advertising Products privacy policy, partner list with whom we collaborate on a regular basis. We process your data in accordance with our Privacy Protection Policy, and in order to enable the following: Storage of and access to information on a device, personalising advertisements and contents, measurement of advertising and content performance, opinions of recipients, product development. Giving consent is voluntary.
For more information go to: https://www.ebilet.pl/en/polityka-prywatnosci/