Fat Freddy's Drop

Fat Freddy's Drop

Fat Freddy’s Drop to nowozelandzki siedmioosobowy zespół z Wellington, którego styl muzyczny można opisać jako kombinacja dubu, reggae, soulu, jazzu, rhythm, bluesa i techno. Grupa stanowiła pierwotnie zespół jamowy, który został założony pod koniec lat 90. przez muzyków z różnych formacji muzycznych z Wellington - The Black Seeds, TrinityRoots, Bongmaster. 

Fat Freddy’s Drop - informacje o zespole

Fat Freddy’s Drop znani są z niezwykłych improwizowanych występów na żywo. Improwizacja, na żywo i w studiu, była podstawą muzyki Fat Freddy's Drop od początku ich kariery. Piosenki znajdujące się na albumach i singlach zespołu to wersje, które zostały dopracowane przez lata grania ich w studio, występach w Wellington i podczas zagranicznych tras koncertowych. 

 

Fat Freddy’s Drop od początku swojej działalności dawali bardzo dużo występów na żywo w klubach i na festiwalach. Pierwszy pełny album zespołu “Live at the Matterhorn” został wydany w 2001 roku przez The Drop. Album koncertowy jest nagraniem ich występu w klubie Matterhorn w Wellington. Krążek zawiera cztery utwory o średniej długości 18 minut każdy. Nie był oficjalnie promowany, mimo to w ciągu pierwszych kilku miesięcy sprzedało się w 9000 egzemplarzy. W 2003 roku zespół Fat Freddy’s Drop wyruszył w trasę koncertową po Europie. 2 lata później, promując swój drugi album, grupa wróciła do Niemiec, Anglii i Włoch, a już w 2006 roku zespół odbył trasę European World Cup Tour oraz po wschodnim wybrzeżu Australii.

Fat Freddy’s Drop - muzyka

 

Grupa zyskała międzynarodowe uznanie w 2003 roku po tym, jak ich singiel „Midnight Marauders” został rozpowszechniony przez wytwórnie płytowe i dj’ów w Niemczech. Od tego czasu grupa koncertuje w Europie prawie co roku. Pierwszy album studyjny Fat Freddy's Drop, “Based on a True Story”, był pierwszym niezależnie dystrybuowanym albumem, który osiągnął pierwsze miejsce w sprzedaży płyt w Nowej Zelandii bezpośrednio po wydaniu w 2005 roku i jest najlepiej sprzedającym się krążkiem artysty w kraju. “Based on a True Story” zdobył nagrodę za Najlepszy Album na New Zealand Music Awards w tym samym roku i przez ponad dwa lata pozostawał na liście top 40 Nowej Zelandii, co uczyniło ją jednym z najbardziej utytułowanych współczesnych zespołów w kraju wyspiarskim. Fat Freddy's Drop wydali swój drugi album studyjny, “Dr Boondigga and the Big BW” w 2009 roku. Podobnie jak “Based on a True Story” , utwory z albumu są dopracowanymi wersjami kawałków, które tworzyli przez cztery lata podczas występów na żywo. “Dr Boondigga i Big BW” był najlepiej sprzedającym się albumem w Nowej Zelandii przez pięć tygodni po jego wydaniu. Na początku 2013 roku zespół ujawnił, że trwają prace nad nowym albumem, a ostatecznie pierwszy singiel, “Silver and Gold”, został wydany jako winyl i do bezpłatnego pobrania online. Zaraz po wypuszczeniu piosenki, singiel był często granym kawałkiem w radiu. Album zadebiutował na pierwszym miejscu listy albumów Nowej Zelandii i pozostał na tej pozycji przez cztery tygodnie.

 

Fat Freddy’s Drop koncerty 2022

Zespół Fat Freddy’s Drop w Polsce! Grupa muzyczna wystąpi 1 sierpnia 2022 roku w Warszawie. Każdy występ grupy to nieco inne doświadczenie. Muzycy sami przyznają, że granie na żywo jest tym, co naprawdę napędza ich twórczo. W roku 2021 w muzycznym spotkaniu z grupą w Polsce przeszkodziła pandemia, dlatego tym bardziej czekamy na ich występ w 2022 roku. Fat Freddy’s Drop koncerty to niezapomniane chwile dla każdego fana muzyki na żywo.

 

Fat Freddy's Drop - Frequently Asked Question

  • Zespół Fat Freddy’s Drop wydał albumy: Live at the Matterhorn (2001) Based on a True Story (2005) Dr Boondigga and the Big BW (2009) Live at Roundhouse (2010) Blackbird (2013) Live in Munich (2014) Bays (2015) Special Edition Part 1 (2019) Lock-In (2020) Wairunga (2021)
  • W skład zespołu Fat Freddy’s Drop wchodzą: Dallas Tamaira ("Joe Dukie") – wokal, gitara Chris Faiumu ("DJ Fitchie") – perkusja Toby Laing ("Tony Chang") – trąbka Ned Ngatae ("ManRaro") – gitara Iain Gordon ("Dobie Blaze") – keyboard Joe Lindsay ("Hopepa") – puzon, tuba Scott Towers ("Chopper Reedz") – saksofon Mark Williams ("MC Slave") – rap
  • Zespół Fat Freddy’s Drop tworzy muzykę będącą kombinacją dubu, reggae, soulu, jazzu, rhythm bluesa i techno.
show more... hide

Fan Alert

expand hide

Fat Freddy's Drop
Inform me about the tickets sale to this artist's other events
You signed up to the FAN ALERT
You are already signed up to this FAN ALERT

By indicating your e-mail address and simultaneously sending it to us you confirm that you agree to receive from eBilet Polska Sp. z o.o. certain commercial information included in marketing materials we send electronically, and concerning our and our business partners’ products and services. In order to provide our services we will process your personal data consisting of the e-mail address you indicated. You may withdraw your consent at any time without giving a reason; however, the withdrawal of such consent shall not affect the legality of the data processing carried out under the consent so granted prior to its withdrawal. Detailed information about GDPR, including your rights to erasure, adjustment, transfer, access, objection may be found in the Privacy policy
Regulations for the Provision of Electronically Supplied Services is available here

Past events

We protect your privacy

We use cookie files and related technologies, and we process your data to ensure that the contents that you see better match your needs. Once you consent to the processing of your data, finding on eBilet exactly what you are searching for will become easier.Your data will be controlled by eBilet Polska sp. z o.o as well as our Trusted Partners Facebook privacy policy, Google Advertising Products privacy policy, partner list with whom we collaborate on a regular basis. We process your data in accordance with our Privacy Protection Policy, and in order to enable the following: Storage of and access to information on a device, personalising advertisements and contents, measurement of advertising and content performance, opinions of recipients, product development. Giving consent is voluntary.
For more information go to: https://www.ebilet.pl/en/polityka-prywatnosci/