Artur Rojek

Artur Rojek

Artur Rojek to jedna z najbardziej rozpoznawalnych postaci polskiej muzyki. Wiele osób tęskniło za latami wielkich zespołów, które miały sporo do zaprezentowania na naszej scenie muzycznej. Piosenki takie jak "Długość dźwięku samotności" czy "Dla Ciebie" śpiewały miliony Polaków i wydaje się, że obecnie nie ma już takich kapel jak Myslovitz. Był to projekt jednolity i spójny, a takich w polskiej przestrzeni muzycznej jest niewiele. Warto jednak przybliżyć sylwetkę Artura Rojka w oparciu o jego sukcesy, których nie brakuje.

Artur Rojek - charakterystyka

Na samym początku warto powiedzieć sobie parę słów o jego historii. Urodził się 6 maja 1972 roku w Mysłowicach. Nie będziemy zbytnio rozmawiać o jego latach młodości i dojściu do na szczyt polskiej muzyki, bo tam też dotarł z zespołem Myslovitz. Warto jednak powiedzieć, że Rojek był uzdolnionym sportowcem, a dowodem tego jest mistrzostwo Polski juniorów młodszych w pływaniu na 400 metrów kraulem i był dość obiecującym biegaczem. Notabene, napisał on pracę dyplomową związaną z tematyką pływania na AWF. 

 

Gdy miał 20 lat założył zespół The Freshmen, która z czasem przekształciła się w Myslovitz. Od tego momentu rozpoczęło się pasmo pełne sukcesów, które jednak zakończyło się wraz z jego odejściem z bandu. Rojek był wokalistą oraz gitarzystą tego zespołu, aczkolwiek jego działalność nie ograniczała się tylko i wyłącznie do tego, ponieważ również tworzył muzykę oraz teksty piosenek. 

 

Przez lata Myslovitz był jednym z najbardziej wyrazistych popoworockowych bandów na naszej scenie, a to właśnie wszystko dzięki Rojkowi. Wprowadzał on słuchacza w wyjątkowy nastrój, właśnie dzięki swojemu barwnemu głosowi, który zmuszał do refleksji i idealnie wpisywał się w charakter piosenek grupy. Okazało się, że jednak i po odejściu z grupy odnalazł własną ścieżkę muzyczną, chociaż na zawsze będzie zapamiętany ze śląską kapelą z Mysłowic.

Jak wygląda dorobek muzyczny Artura Rojka?

Karierę Rojka trzeba podzielić na dwa etapy: ten, który odnosi się do jego działalności w Myslovitz oraz ten, który dotyczy jego solowej kariery. Jak już wspomnieliśmy, jego czas w zespole skończył się w 2012 roku. Nie zmienia to jednak faktu, że i po tym czasie radzi sobie nieźle, chociaż nie jest tak bardzo aktywny, gdy był członkiem grupy. 

 

Jeżeli chodzi o jego działalność w Myslovitz, to nagrali 9 albumów, z czego jeden z nich (Korova Milky Bar) był nagrany w wersji polskiej oraz anglojęzycznej, która dodatkowo zawierała starsze piosenki przetłumaczone na angielski. 

 

Ciekawostką, o której nie każdy z pewnością wie jest to, że przez 3 lata (1998-2001) był on członkiem kapeli Lenny Valentino, w ramach której wraz z Mietallem Walusiem czy kolegą z Myslovitz, Wojciechem Kuderskim nagrywali muzykę z pogranicza rocka alternatywnego. Nagrał on 2 albumy, które zebrały pozytywne recenzje. 

 

Wracając jednak do najważniejszego etapu, to należy powiedzieć, że wraz z Myslovitz zgarnęli masę nagród. Pierwszym sukcesem były wielkie hity, które pojawiły się na drugiej płycie: "Peggy Brown" oraz "Z twarzą Marilyn Monroe". 

Jeżeli chodzi o pierwszą "Platynową Płytę", to zespół otrzymał ją dopiero w 1999 roku, gdy "Miłość w czasach popkultury" pokryła się podwójną platyną. Ten sukces powtórzyli jeszcze dwukrotnie, natomiast złota płyta przypadła na ostatni album Rojka "Nieważne jak wysoko jesteśmy".

 

Kibice piłkarscy pamiętają z pewnością czasy, w których to Artur Rojek wraz z Katarzyną Nosowską oraz "Grabażem" stworzyli hit "Prosta rzecz". Stał się on hymnem Idea Ekstraklasy, która dziś jest już PKO Ekstraklasą. Pasja do sportu jest konikiem Rojka, który nawet nagrał piosenkę "Sportowe życie". 

 

Obecnie Rojek tworzy podobne piosenki do tego, co mogliśmy usłyszeć w Myslovitz. Baczni obserwatorzy sceny muzycznej powinni pamiętać kawałek "Syreny", który w serwisie YouTube odsłuchano już ponad 17 milionów razy czy też "Bez końca". Ten z kolei pokazał innego Rojka, a teledysk ukazał nam kogoś, kto delikatnie zrywa z nostalgicznym wizerunkiem.

Artur Rojek - duety, koncerty

Wielkość artysty poznaje się również po tym, że inni artyści chętnie zapraszają go do na swoje płyty. Nie inaczej było z Rojkiem, chociaż trzeba powiedzieć, że jego duety mogą robić wrażenie; przede wszystkim dlatego, że potrafi nagrywać z wyżej wymienioną Nosowską, a potem robi to z Sanah czy Taco Hemingwayem pokazując, że cały czas chce iść z duchem czasu, ale jednak nie zapominając o własnej tożsamości.

 

Pierwszym duetem Rojka była współpraca z Andrzejem Smolikiem w piosence „50 tysięcy 881”, która nawet zajęła 1 miejsce na Liście przebojów Programu Trzeciego Polskiego Radia. 

 

Obecnie Rojka możemy posłuchać w duecie właśnie z wyżej wymienioną falą młodych i zdolnych polskich artystów jak: Sanah oraz Taco Hemingway przypominając o sobie młodszej widowni. 

 

Piosenka "Tęsknie sobie" z Sanah jednak jest prawdziwym hitem, który już ma dwucyfrową oglądalność w sieci, a wydaje się, że ta liczba wraz z czasem ulegnie drastycznej zmianie.

 

Artur Rojek cały czas koncertuje, a w obliczu sukcesów w ostatnich miesiącach zdecydowanie powiększy się jego widownia. Chcąc go usłyszeć, warto zdecydować się na zakup biletu w Rzeszowie, gdy odwiedzi go 22.05. Jeżeli miesiąc nie jest odpowiedni, to koneserzy byłego wokalisty Myslovitz mogą się z nim spotkać na koncercie w "Stodole", gdy zagra tam 5.06.2022, a następnie pojawi się 11.06 w Krakowie, a dzień później w Katowicach.

 

 

Poznaj innych artystów, z którymi wystąpi Artur Rojek: Jucho, Bitamina, Hunter, Marcin Maciejczak, Fisz Emade Tworzywo, Natalia Szroeder, Mrozu, Miętha, Zalia, Kobranocka, Dżem, LUNA, Sztywny Pal Azji, Illusion, Czesław Śpiewa, Pidżama Porno, Ikarus Feel, Lochy i Smoki, Kult, Monika Brodka, IRA, The Dumplings, Hedone, Dr Misio, Ars Latrans Orchestra, KSU, Ralph Kamiński, Daria Zawiałow, Kaśka Sochacka, Włochaty, Julia Wieniawa, Kasia Lins, Mery Spolsky, Baranovski, Lor,

 

Artur Rojek - Frequently Asked Question

  • In the near future the Łodzi, Gdańsku, Szczecinie will appear in: Łodzi, Gdańsku, Szczecinie
  • Zdecydowanie największe sukcesy święcił, gdy był wokalistą Myslovitz i 3 razy zgarnęli "Platynową Płytę", a raz pokryła się złotem.
  • Rojek obecnie zajmuje się działalnością solową, ponieważ w 2012 roku opuścił Myslovitz.
  • Zdecydowanie sport - kiedyś był mistrzem Polski juniorów młodszych w pływaniu, a nawet napisał pracę dyplomową o najwybitniejszych pływakach XX wieku.
  • Tak, ma żonę Annę, którą poślubił w 2006. Mają dwóch synów.
  • Do ostatnich duetów Rojka można zaliczyć: Sanah, Vito Bambino, Kwiat Jabłoni czy Taco Hemingwaya.
show more... hide

Fan Alert

expand hide

Artur Rojek
Inform me about the tickets sale to this artist's other events
You signed up to the FAN ALERT
You are already signed up to this FAN ALERT

By indicating your e-mail address and simultaneously sending it to us you confirm that you agree to receive from eBilet Polska Sp. z o.o. certain commercial information included in marketing materials we send electronically, and concerning our and our business partners’ products and services. In order to provide our services we will process your personal data consisting of the e-mail address you indicated. You may withdraw your consent at any time without giving a reason; however, the withdrawal of such consent shall not affect the legality of the data processing carried out under the consent so granted prior to its withdrawal. Detailed information about GDPR, including your rights to erasure, adjustment, transfer, access, objection may be found in the Privacy policy
Regulations for the Provision of Electronically Supplied Services is available here

Artur Rojek TICKETS

Show events list Show in calendar form
Szczecin
checking availability
from 180 PLN

tickets temporarily unavailable
sign up to the fan alert
Gdańsk
checking availability
from 160 PLN

tickets temporarily unavailable
sign up to the fan alert
Łódź
05.11.2023
Sunday, 18:00
Klub Wytwórnia
tickets temporarily unavailable
sign up to the fan alert
Data
Location

wejście od {{performance.EntryStartDate.format('HH:mm')}}


wejście od {{performance.EntryStartDate.format('HH:mm')}}
checking availability
from {{performance.PriceFrom}} {{performance.Currency}} buy ticket

tickets temporarily unavailable
sign up to the fan alert
from {{performance.PriceFrom}} {{performance.Currency}} buy ticket

tickets temporarily unavailable
sign up to the fan alert
sale completed
Zajawka!

Other current events of this artist

Past events

We protect your privacy

We use cookie files and related technologies, and we process your data to ensure that the contents that you see better match your needs. Once you consent to the processing of your data, finding on eBilet exactly what you are searching for will become easier.Your data will be controlled by eBilet Polska sp. z o.o as well as our Trusted Partners Facebook privacy policy, Google Advertising Products privacy policy, partner list with whom we collaborate on a regular basis. We process your data in accordance with our Privacy Protection Policy, and in order to enable the following: Storage of and access to information on a device, personalising advertisements and contents, measurement of advertising and content performance, opinions of recipients, product development. Giving consent is voluntary.
For more information go to: https://www.ebilet.pl/en/polityka-prywatnosci/