Wystawa - Beksiński w Warszawie

Wystawa - Beksiński w Warszawie

Tego lata w Warszawie odbędzie największa czasowa wystawa obrazów Zdzisława Beksińskiego, jaką kiedykolwiek zorganizowano. To wydarzenie bez precedensu, podczas którego zaprezentowanych zostanie blisko 70 oryginalnych dzieł jednego z najbardziej rozpoznawalnych polskich artystów ostatniego stulecia.  

 

Wystawę “Beksiński w Warszawie” będzie można oglądać w Centrum Praskim Koneser na warszawskiej Pradze od 26 czerwca do 5 września tego roku. Beksiński w Warszawie bilety na wystawę już dostępne.

O wystawie Beksiński w Warszawie

Niewątpliwą gratką dla miłośników twórczości Beksińskiego będą nigdy wcześniej nieprezentowane dzieła Mistrza z kolekcji prywatnych oraz szereg wydarzeń towarzyszących: pokazy filmów oraz spotkania z gośćmi związanymi z artystą.  

 

Godziny otwarcia:  

  • Dni powszednie: od 11:00 do 21:00 
  • Weekend: od 10:00 do 21:00

Za organizację wystawy “Beksiński w Warszawie” odpowiadają Muzeum Historyczne w Sanoku, Fundacja Nova Ars Poloniae, Galeria Beks.pl oraz Spatium Art.  Mecenasem wystawy jest PKN Orlen, a strategicznymi partnerami wydarzenia Budimex S.A oraz Drutex S.A. 

 

Regulamin wystawy

Beksiński - bilety na wystawę w Warszawie

  • Bilet normalny: 35 PLN
  • Bilet ulgowy: 25 PLN - dzieci do 18 roku życia, studenci z legitymacją studencką, seniorzy powyżej 65  roku życia, osoby niepełnosprawne
  • Dzieci do 6 roku życia: darmowy wstęp 

Zdzisław Beksiński biografia

Malarz, rzeźbiarz, fotografik, grafik komputerowy. Urodził się 24 lutego 1929 roku w Sanoku, zmarł tragicznie 21 lutego 2005 roku w Warszawie.  Uważany obecnie za jednego z najwybitniejszych i najbardziej oryginalnych polskich twórców współczesnych.

 

W latach 1947-1952 studiował architekturę na Politechnice  Krakowskiej. Po ukończeniu studiów odbył kilkuletni nakaz pracy, mieszkając w Rzeszowie i Krakowie. W 1955 roku powrócił do Sanoka zatrudniając się jako projektant w Sanockiej  Fabryce Autobusów. Na początku lat 50. rozpoczął działalność artystyczną jako fotografik,  wystawiając swe prace na kilku wystawach w Gliwicach, Warszawie i Poznaniu.  Równocześnie zajmował się malarstwem, grafiką, rzeźbą, a od 1974 roku wyłącznie  malarstwem. Pierwszy sukces przyniosła mu wystawa zorganizowana w 1964 roku przez Janusza Boguckiego w Starej Pomarańczarni w Warszawie. Niedługo później Beksiński  porzucił pracę w Autosanie, postanawiając zająć się wyłącznie twórczością artystyczną. 

 

Kolejna wystawa przygotowana przez Janusza Boguckiego w 1972 roku ukazała nowe,  wyzwolone z wpływów abstrakcji oblicze artysty. To wtedy ukształtował się jego  charakterystyczny, wizyjny sposób obrazowania nazwany „okresem fantastycznym”, który  trwał do połowy lat 80. W 1977 roku Beksiński opuścił Sanok, przenosząc się z rodziną do  Warszawy. Systematycznie utrzymywał kontakt z Muzeum Historycznym w Sanoku,  przekazując do jego kolekcji najlepsze dzieła.

 

Ostatnie 20 lat jego twórczości przynosi  niemałą zmianę - artysta zredukował szczegółowość, skupiając się bardziej na malarskiej  warstwie obrazu. Dominującym tematem pozostała architektura, zdeformowana postać  ludzka i zwierzęca - potraktowana w odmienny, monumentalny sposób. Pod koniec lat 90.  artysta zajął się również tworzeniem fotomontaży komputerowych oraz rysunków  modyfikowanych komputerowo.

 

Ostatnie lata Beksiński poświęcił wyłącznie malarstwu. W  lutym 2005 r. został brutalnie zamordowany w swoim warszawskim mieszkaniu. Artystyczny  dorobek przekazał testamentem Muzeum Historycznemu w Sanoku, które w ostatnich latach zorganizowało kilkadziesiąt wystaw w większych ośrodkach Polski oraz za granicą -  zwiedziło je kilkaset tysięcy widzów. Prace Beksińskiego znajdują się w najważniejszych  muzeach w Polsce oraz poza granicami kraju, m. in. we Francji, Szwecji, Niemczech, Belgii  czy Japonii. Największa na świecie kolekcja prac znajduje się w Galerii Zdzisława  Beksińskiego w Muzeum Historycznym w Sanoku, które w sposób retrospektywny  prezentuje bogaty, składający się z kilku tysięcy prac dorobek artystyczny Mistrza.

 

pokaż więcej... zwiń
Dbamy o Twoją prywatność

Dzięki wykorzystaniu rozwiązań takich, jak pliki cookies i pokrewne technologie oraz przetwarzaniu Twoich danych, możemy zapewnić, że wyświetlane treści lepiej odpowiedzą na Twoje potrzeby. Wyrażając zgodę na przetwarzanie danych, sprawiasz że łatwiej będzie odnaleźć Ci w eBilet dokładnie to, czego akurat szukasz i potrzebujesz. Administratorami Twoich danych będzie eBilet Polska sp. z o.o., jak również nasi Zaufani partnerzy: Facebook polityka prywatności, Google Advertising Products polityka prywatności, lista partnerów, z którymi stale współpracujemy. Przetwarzamy Twoje dane zgodnie z Polityką prywatności, w tym ze względu na następujące potrzeby: przechowywanie informacji na urządzeniu lub dostęp do nich, spersonalizowane reklamy, spersonalizowane treści, pomiar reklam i treści, opinie odbiorców i opracowanie produktu. Wyrażenie zgody jest dobrowolne.
Więcej informacji znajdziesz: https://www.ebilet.pl/polityka-prywatnosci/