Pani Pylińska i sekret Chopina - spektakl komediowy z muzyką na żywo
Pani Pylińska i sekret Chopina - spektakl komediowy z muzyką na żywo

Pani Pylińska i sekret Chopina - spektakl komediowy z muzyką na żywo

Spektakl Pani Pylińska i sekret Chopina w Cieszynie i Wrocławiu! Zapraszamy serdecznie już 14 października do  Teatru im. A. Mickiewicza w Cieszynie i 18 października do Sali Koncertowej Radia Wrocław. Pani Pylińska i sekret Chopina bilety już w sprzedaży.

 

Pani Pylińska i sekret Chopina - spektakle

  • Cieszyn - 14.10.2022, Teatr im. A. Mickiewicza
  • Wrocław - 18.10.2022 - Sala Koncertowa Radia Wrocław

Pani Pylińska i sekret Chopina to adaptacja książki Érica-Emmanuela Schmitta. Pisarstwo Schmitta porusza zawsze głębokie problemy zajmujące ludzi na całym świecie. Jak pisze reżyser spektaklu Robert Gliński: To historia o tym, co w ostatnich czasach tak często zapomniane. O miłości do sztuki. O pasji, która może stworzyć arcydzieła. O świecie pulsujących energii, które kształtują artystę. O tym, że kultura to wartość najwyższa. Tak jak muzyka Chopina, która weszła do kanonu arcydzieł światowych.

 

Młody Eryk pokochał muzykę, gdy usłyszał Chopina. Chciał grać utwory swojego mistrza. Lecz jego interpretacjom ciągle czegoś brakowało. Wszystko zmieniło się, gdy rozpoczął lekcje u Profesor Pylińskiej. Madame wysłała go do parku, by słuchał odgłosów natury. By szukał prawdy w przyrodzie. Poleciła też Erykowi uprawiać miłość, zanim zasiądzie do fortepianu. Bo tylko prawdziwe uczucie może stworzyć z niego artystę. Lekcje u Pani Pylińskiej nauczyły bohatera autentycznych emocji, intymnego szeptu, szczerości uczuć i wrażliwości. Pasowały go na artystę.

 

Spektakl ma formę lekką, czasem zabawną, niekiedy nawet komediową. Wynika to ze zderzenia dwóch bardzo różnych postaci: młodego adepta pianistyki Eryka i pryncypialnej Pani Pylińskiej. Osią dramaturgiczną przedstawienia są utwory Chopina. Usłyszymy fragmenty poloneza, mazurków, sonat, etiud w różnych interpretacjach. Wszystko w ścisłej korespondencji z akcją dramatu.

 

Premierą spektaklu „Pani Pylińska i sekret Chopina” Joanna Żółkowska obchodziła jubileusz 50-lecia pracy artystycznej.

 

Dzieło oryginalne w języku francuskim © Antigone 2018. Wszelkie prawa zastrzeżone

 

przekład: Jan Nowak

reżyseria: Robert Gliński

scenografia i kostiumy: Tatiana Kwiatkowska

obsada:

Joanna Żółkowska

Paulina Holtz

Kacper Kuszewski

utwory Fryderyka Chopina i Ferenca Liszta gra Lena Ledoff

 

 

pokaż więcej... zwiń
Dbamy o Twoją prywatność

Dzięki wykorzystaniu rozwiązań takich, jak pliki cookies i pokrewne technologie oraz przetwarzaniu Twoich danych, możemy zapewnić, że wyświetlane treści lepiej odpowiedzą na Twoje potrzeby. Wyrażając zgodę na przetwarzanie danych, sprawiasz że łatwiej będzie odnaleźć Ci w eBilet dokładnie to, czego akurat szukasz i potrzebujesz. Administratorami Twoich danych będzie eBilet Polska sp. z o.o., jak również nasi Zaufani partnerzy: Facebook polityka prywatności, Google Advertising Products polityka prywatności, lista partnerów, z którymi stale współpracujemy. Przetwarzamy Twoje dane zgodnie z Polityką prywatności, w tym ze względu na następujące potrzeby: przechowywanie informacji na urządzeniu lub dostęp do nich, spersonalizowane reklamy, spersonalizowane treści, pomiar reklam i treści, opinie odbiorców i opracowanie produktu. Wyrażenie zgody jest dobrowolne.
Więcej informacji znajdziesz: https://www.ebilet.pl/polityka-prywatnosci/