Na czasie

voucher-kinowy-helioswystawa-legoporwaniew-lozku-z-rabusiemdawid-podsiadloopener-festival

“Take Five i Ja” - Jazz i Teatr w chmurach

Organizator: Olivia Star Top Sp. z o.o.

“Take Five i Ja” - Jazz i Teatr w chmurach

O wydarzeniu

Zapraszamy na monodram Take Five i Ja, który odbędzie się na najwyżej położonej scenie północnej Polski, 34. piętrze Olivia Star, z zapierającym dech widokiem na oświetlone nocą Trójmiasto, Zatokę Gdańską i Półwysep Helski. Po monodramie wybitni muzycy zapraszają na swój recital jazzowy, który pozwoli gościom cieszyć się tą niespotykaną chwilą jeszcze dłużej. Take Five i Ja bilety już w sprzedaży.

O monodramie Take Five i Ja 

“Take Five i Ja” - czyli monodram  Renaty Gorczyńskiej - pisarki, wieloletniej przyjaciółki, tłumaczki i asystentki Czesława Miłosza. Sztuka opowiada  historię kobiety, której życie uzależniło się od jazzu, w szczególności  muzyki wielkiego Dave’a Brubecka. Przejmujący monolog w formie listu do Brubecka obrazuje, jak istotną rolę w życiu odgrywa muzyka i jak ta pasja potrafi wpłynąć na bieg wydarzeń, z którymi codziennie przychodzi nam się mierzyć.

 

Przedstawienia wystawione będą w wyjątkowej obsadzie -  w rolę  bohaterki wcieli się ikona polskiej kinematografii i teatru, Katarzyna Figura, aktorka odznaczona zaszczytnym mianem Człowieka 30-lecia magazynu „Wprost” w kategorii „Kultura”. Na fortepianie towarzyszyć jej będzie Kuba Stankiewicz -  wirtuoz jazzowego fortepianu, kompozytor i aranżer, który debiutował w zespołach Jana Ptaszyna Wróblewskiego i Zbigniewa Namysłowskiego oraz w orkiestrze legendarnego Artiego Shawa. Na saksofonie usłyszymy postać iście legendarną - Przemka Dyakowskiego, symbol polskiej sceny jazzowej i życia muzycznego Trójmiasta.

 

Wybór Dave Brubecka jako adresata listu  bohaterki nie jest przypadkowy. Brubeck to jeden z najbardziej wpływowych muzyków jazzowych lat 60, do dziś cieszący się ogromną popularnością - osiągając blisko 1 mln słuchaczy miesięcznie i ponad 160 mln odsłuchań utworu “Take Five” na platformie Spotify. 

 

Fabuła  nawiązuje do koncertów artysty w 1958 r w Polsce, które wywarły niezwykle silny wpływ na polskich muzyków jazzowych, stanowiąc inspirację na długie lata.

 

Całości dopełni wyjątkowość miejsca - przeszklone do wysokości 6 metrów 34. piętro budynku Olivia Star, które przyjmie na każde przedstawienie jedynie około 200 gości, tworząc intymną i  kameralną atmosferę tego jedynego w swoim rodzaju wieczoru teatralno-muzycznego.

 

Po spektaklu wszyscy Goście zaproszeni będą na kieliszek Prosecco (lub napoju bezalkoholowego) na Pietro Widokowe, które pozostanie otwarte do północy.

 

Regulamin* wydarzenia dostępny TUTAJ

*Z uwagi na planowane zmiany w powszechnie obowiązujących przepisach prawa dot. obostrzeń wynikających z epidemii wirusa SARS-CoV2, wywołującego chorobę COVID-19, regulamin wydarzenia może ulec zmianie w szczególności w przedmiocie podziału puli biletów.