Na czasie

drift-mastersopener-festivalred-hot-chili-peppersmiuosh-zespol-slaskhans-zimmergala-ksw

Wszystkie wydarzenia w mieście

Indywidualne Mistrzostwa Świata na długim torze - Finał

Organizator: KFSport Ż

Opis

Drugi raz z rzędu, a trzeci w historii, Rzeszów będzie gościł najlepszych żużlowców świata, jeśli chodzi o zmagania na długim torze.  FIM Long Track World Championship Final, druga runda tegorocznego cyklu walki o medale Indywidualnych Mistrzostw Świata w tej odmianie speedwaya, już w sobotę, 28 sierpnia o godzinie 13.30 na stadionie przy ul. Hetmańskiej 69. Na zawody zapraszają Ministerstwo Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu, FIM, Polski Związek Motorowy oraz Speedwayevents.pl. Indywidualne Mistrzostwa Świata na długim torze bilety na żużel w Rzeszowie już w sprzedaży.

Bilety na FIM Long Track World Championship Final

  • VIP - normalny 250 zł (miejsce w sektorze VIP, miejsce parkingowe, wysokiej klasy catering, program zawodów, zestaw upominków), ulgowy 100 zł (do 18. roku życia, miejsce w sektorze VIP, wysokiej klasy catering, program zawodów, zestaw upominków)

  • Trybuna Główna (na linii start-meta) - Normalny 40 zł, Ulgowy 25 zł (dzieci i młodzież w wieku 10-19 lat, studenci, emeryci i renciści - wstęp na podstawie legitymacji), Dziecięcy 5 zł (dla dzieci w wieku 0-9 lat, czyli urodzonych w roku 2012 i młodszych)

  • Trybuna Wschodnia i Zachodnia - Normalny 25 zł, UIgowy 15 zł (dzieci i młodzież w wieku 10-19 lat, studenci, emeryci i renciści - wstęp na podstawie legitymacji), Dziecięcy 5 zł (dla dzieci w wieku 0-9 lat, czyli urodzonych w 2012 roku i młodszych)

  • Bilety dla osób niepełnosprawnych: Organizatorzy przygotowali pulę bezpłatnych wejściówek dla kibiców niepełnosprawnych. Chętne osoby prosimy o zgłoszenia – do 22 sierpnia – pod adresem mailowym: events@speedwayevents.pl, wpisując w temacie wiadomości „Bilet Długi Tor”. Warunkiem otrzymania bezpłatnej wejściówki będzie wysłanie kopii dokumentu, świadczącego o znacznym stopniu niepełnosprawności. Bezpłatny wstęp należy się zarówno osobie niepełnosprawnej jak i jej opiekunowi. 


  • Bilet uIgowy - dzieci i młodzież w wieku 10-19 lat, studenci, emeryci i renciści - wstęp na podstawie legitymacji
  • Bilet dziecięcy - dla dzieci w wieku 0-9 lat, czyli urodzonych w 2012 roku i młodszych

Uwaga! Zawody będą rozgrywane zgodnie z regulaminem sanitarnym PZM. Zgodnie z rozporządzeniem Rady Ministrów obowiązuje ograniczona liczba miejsc na widowni, tj. 50% pojemności stadionu (do limitu nie wliczają się osoby zaszczepione pełną dawką szczepionki przeciwko Covid-19).

Indywidualne Mistrzostwa Świata na długim torze Rzeszów 2021

Żużlowcy, rywalizujący o tytuł mistrzowski, mają już za sobą pierwszą odsłonę rywalizacji, która odbyła się 13 lipca we francuskim Marmande. Zwyciężył mistrz świata sprzed dwóch lat – Francuz Dimitri Berge, wyprzedzając Holendrów – Romano Hummela i Theo Pijpera. Dopiero jedenasty był obrońca tytułu – Niemiec Lukas Fienhage. 

 

Teraz druga odsłona walki o medale odbędzie się 28 sierpnia w Rzeszowie, a kolejne dwie – 4 września w Morizes (Francja) oraz 19 września w Herxheim (Niemcy). Z pewnością będzie bardzo ciekawie!

 

W stolicy Podkarpacia, obok stałych uczestników cyklu, pojedzie najprawdopodobniej także – z dziką kartą – reprezentant naszego kraju. Do reprezentacji Polski na długim torze powołani zostali Stanisław Burza, Adam Skórnicki i Marcin Sekula. Największe szanse na występ ma ten pierwszy, który przed rokiem tak świetnie spisał się na rzeszowskim torze, zajmując trzecie miejsce. 

 

Żużlowe ściganie na długich torach różni się od rywalizacji na klasycznych owalach. Motocykle są wyposażone w skrzynie biegów, rozwijają większe prędkości, a przede wszystkim w jednym wyścigu startuje pięciu zawodników. 

 

SzczecinPoznańKielceToruńRzeszówOpoleLublinŁódźŚląskieWarszawaTrójmiastoBydgoszczWrocławGliwiceBiałystokZielona GóraKrakówGdańskKatowiceOlsztyn