Kurs LECTURUS JUNIOR przygotowujący do egzaminu 8-klasisty z języka polskiego

Kurs LECTURUS JUNIOR przygotowujący do egzaminu 8-klasisty z języka polskiego

Kurs Lecturus Junior z języka polskiego przygotowujący do egzaminu ósmoklasisty z nauczycielem dzieci i młodzieży z przeszło 60 krajów. Dla uczniów i uczennic szkół podstawowych z klas 7 i 8, a także uczniów i uczennic, którzy szukają odpowiedzi na pytania, których nie znajdują na lekcjach języka polskiego w szkole.

Prowadzący o kursie:

mgr Łukasz Szeliga

 

Podczas kursu, który zaprojektowałem omówimy nie tylko motywy literackie i najważniejsze formy wypowiedzi pisemnej do egzaminu ósmoklasisty, lecz także poruszymy takie tematy, jak: funkcjonowanie mózgu, krytyczne myślenie, zarządzanie sobą w czasie czy koncepcję formułowania celów. Wszystko po to, żebyś mógł/ mogła podejść do egzamin z mniejszym poczuciem stresu, a większym poczuciem pewności siebie i dać sobie szansę na uzyskanie satysfakcjonującego Ciebie wyniku.”

Możesz wykupić:

  • ,Super Powtórki” - wszystkie lekcje j. polskiego przygotowujące do egzaminu 8kl. obejrzysz tyle razy ile zechcesz. 

Dokładna instrukcja korzystania z biletu znajduje się na bilecie, który użytkownik otrzyma po dokonaniu zakupu.

Opis kursu Lecturus Junior:

Kurs Lecturus Junior przeznaczony głównie dla uczniów ostatnich klas szkoły podstawowej, w tym przede wszystkim dla uczniów klasy ósmej przygotowujących się do zdania egzaminu ósmoklasisty. Założeniem kursu jest rozwinięcie nie tylko wiedzy uczniów z zakresu wiedzy o literaturze i języku, lecz także umiejętności i kompetencji XXI wieku przydatnych podczas pisania egzaminu. W związku z tym kurs został zorganizowany w taki sposób, że w każdym miesiącu pojawiają się zajęcia z zakresu kształcenia kulturowo-literackiego (np. motywy literackie), językowego (np. zagadnienia dotyczące części mowy i słownictwa), form wypowiedzi (m.in. rozprawka, przemówienie i opowiadanie), a także zajęcia dotyczące rozwoju młodego człowieka (funkcjonowanie mózgu, krytyczne myślenie czy zarządzanie sobą w czasie).  Kurs przewiduje przygotowanie do wszystkich typów zadań egzaminacyjnych związanych z rozumieniem i analizą tekstów, oraz redagowaniem krótkich oraz długich form pisemnych. Podczas spotkań uczniowie i uczennice poznają strategie rozwiązywania zadań na przykładzie arkuszy egzaminacyjnych Centralnej Komisji Egzaminacyjnej z ubiegłych lat i autorskich materiałów opracowanych przez prowadzącego. Młodzież będzie miała okazję powtórzyć, uzupełnić i rozszerzyć niezbędną wiedzę do egzaminu ósmoklasisty z języka polskiego.

 

Kurs Lecturus Junior przeznaczony dla:

  • uczniów i uczennic szkół podstawowych

  • przyszłych uczniów i uczennic szkół średnich

  • uczniów i uczennic, którzy chcą nadrobić zaległości

  • młodzieży, która szuka alternatywy dla szkoły

Forma zajęć:

Lekcje on-line, które składają się z części teoretycznej, praktycznej i pytań od uczestników lub quizu, czy też dodatkowych zadań do samodzielnego rozwiązania po zajęciach. W zależności od tematu spotkania forma zajęć może ulec zmianie. Każda lekcja on-line rozpoczyna się od postawienia pytania i wyznaczenia celu zajęć.  

 

Łącznie 24 spotkania po 60 minut każde.

Instrukcja dołączenia do lekcji online Lecturus Junior

1. Otwórz przeglądarkę i wpisz adres strony www.lecturusjunior.pl,

2. Załóż konto w serwisie oraz zaloguj się na swoje konto,

3. Wpisz kod do wykupionej lekcji w miejscu “Wpisz zakupiony kod dostępu” i wciśnij "Prześlij".      Odśwież stronę, w sekcji “Strona główna” pojawią się odblokowane lekcje,

4. W dniu wydarzenia kliknij na ikonę lekcji, 10 minut przed planowanym rozpoczęciem lekcji,

6. Aby dołączyć do lekcji naciśnij zielony przycisk z napisem "Join",

7. Przyjemnej nauki :)

 

Instrukcja z przedstawieniem graficznym dostępna TUTAJ

 

pokaż więcej... zwiń
Dbamy o Twoją prywatność

Dzięki wykorzystaniu rozwiązań takich, jak pliki cookies i pokrewne technologie oraz przetwarzaniu Twoich danych, możemy zapewnić, że wyświetlane treści lepiej odpowiedzą na Twoje potrzeby. Wyrażając zgodę na przetwarzanie danych, sprawiasz że łatwiej będzie odnaleźć Ci w eBilet dokładnie to, czego akurat szukasz i potrzebujesz. Administratorami Twoich danych będzie eBilet Polska sp. z o.o., jak również nasi Zaufani partnerzy: Facebook polityka prywatności, Google Advertising Products polityka prywatności, lista partnerów, z którymi stale współpracujemy. Przetwarzamy Twoje dane zgodnie z Polityką prywatności, w tym ze względu na następujące potrzeby: przechowywanie informacji na urządzeniu lub dostęp do nich, spersonalizowane reklamy, spersonalizowane treści, pomiar reklam i treści, opinie odbiorców i opracowanie produktu. Wyrażenie zgody jest dobrowolne.
Więcej informacji znajdziesz: https://www.ebilet.pl/polityka-prywatnosci/