Na czasie

voucher-kinowy-helioswystawa-legoporwaniew-lozku-z-rabusiemdawid-podsiadloopener-festival

The Flower Kings

Organizator: Agencja Handlowo-Artystyczna "OSKAR" S.C.

The Flower Kings

O wydarzeniu

Legenda neo prog rocka, The Flower Kings z nową płytą i trasą koncertową w Polsce! To znakomita okazja, by usłyszeć najnowsze utwory zespołu oraz klasyczne hity, takie jak "Stardust We Are", "The Truth Will Set You Free" czy " I Am the Sun". The Flower Kings bilety na koncerty już dostępne.

Supporty

Piekarach Śląskich i Lublinie będzie zespoł Acute Mind! Ich debiutandki album "ACUTE MIND" z 2010 roku znalazł się ostatnio na liście 50 najważniejszych progresywnych albumów w historii opublikowanej przez magazyn Teraz Rock! Kolejna płyta "Under The Empty Sky," wydana w lipcu 2020 roku, od razu zdobyła uznanie branży muzycznej oraz gorące recenzje od fanów rocka progresywnego!

Poznaniu będzie zespół HiPoKaMP projekt, który oscyluje w różnych odsłonach rocka progresywnego, jednocześnie zachowując rozpoznawalny styl. Ich płyta "Futurocklogia" wydana przez OSKAR Records, to piękna podróż przez wiersze Stanisława Lema, okraszona wyjątkowymi dźwiękami z pogranicza jazz rocka i progresywu. W Poznaniu pojawią się aż w 7osobowym składzie z saksofonem i skrzypcami!

The Flower Kings informacje

Jeśli jakiś zespół zasługuje na tytuł "epicki", to bez wątpienia jest to "The Flower Kings". Od prawie 30 lat szwedzka legenda progresywnego rocka wraz ze swoim charyzmatycznego frontmanem i gitarzystą Roine Stoltem (znanym także między innymi z Transatlantic) wzbogacają świat muzyki o symfoniczne arcydzieła, nie wykazując żadnych oznak zmęczenia przez te wszystkie lata. Większość piosenek "Królów kwiatów" trwa ponad pięć, czasem nawet ponad dziesięć minut, a mimo to nigdy nie nudzi ani przez sekundę. Z jednej strony jest to zasługa przemyślanych aranżacji, które przebiegają przez najróżniejsze nastroje, podobnie jak emocjonujący film, który sprawia, że zapominamy o pilocie. Z drugiej strony muzyka ma niesamowitą rozpiętość stylistyczną z wpływami od klasycznego bluesa i Beatlesów po Yes, Pink Floyd i jazz fusion z lat 70. 

Na wrzesień zaplanowany jest kolejny nowy album studyjny, który zostanie zaprezentowany podczas trasy koncertowej w Polsce! Muzycy już zapowiedzieli, że stylistycznie będzie to powrót muzycznych korzeni grupy! Dowodem na to jest między innymi powrót do składu Michaela Stolta, który występował z grupą przez całe lata 90te!

 

Bilety dostępne w cenie:

  • 99 zł do 30.06
  • 109 zł od 01.07
  • 120 zł w dniu koncertu