Na czasie

voucher-kinowy-heliosopener-festivalhans-zimmerskoki-narciarskiegala-kswbody-worlds-vital

Dżem

10.12.2023-15.03.2024 Częstochowa, Gdańsk, Kielce i inne

Organizator: Live Concert

Dżem

BILETY

Częstochowa

Dżem
niedziela
10.12.2023
19:00

Dżem

Częstochowa, Filharmonia Częstochowska im. Bronisława Hubermana

Gdańsk

Dżem
niedziela
17.12.2023
18:00

Dżem

Gdańsk, Polska Filharmonia Bałtycka im. Fryderyka Chopina

Kielce

Dżem - Koncert Walentynkowy
wtorek
13.02.2024
19:00

Dżem - Koncert Walentynkowy

Kielce, Kieleckie Centrum Kultury

Warszawa

Dżem
środa
14.02.2024
19:00

Dżem

Warszawa, Teatr Palladium w Warszawie

Kraków

Dżem
piątek
15.03.2024
20:00

Dżem

Kraków, Klub Studio

O wydarzeniu

Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne!

O zespole Dżem

Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze muzyki. Byli pierwszym odkryciem Jarocina. Występowali na chyba wszystkich większych i większości mniejszych festiwali w Polsce. Wyjeżdżali nie tylko do krajów Europy, ale i Ameryki Północnej, a nawet Azji.

 

 

Stawali na jednej scenie z Rolling Stonesami, Claptonem, ZZ Top, Lynyrd Skynyrd, AC/DC a ich utwory wykonuje przeszło pięćdziesiąt zespołów, w tym również Metallica. Konsekwentnie robiąc swoje, przetrwali mody i brak zainteresowania – o wsparciu nie wspominając – centralnych mediów. Przetrwali też tragedie w postaci dwóch śmiertelnych wypadków – narkotykowego i samochodowego. To wszystko tylko i aż w ciągu czterdziestu lat, bo w roku 2019 właśnie tyle upłynie, odkąd w 1979 zdecydowali się całkowicie poświęcić muzyce i postawić na utwory własne, a nie przeróbki piosenek z kraju i ze świata. To była brzemienna w skutki decyzja, które odczuwamy do dziś…

Dżem skład zespołu

Obecny skład zespołu Dżem to: Beno Otręba, Adam Otręba, Jerzy Styczyński, Zbyszek Szczerbiński, Janusz Borzucki, Maciej Balcar.