Największa platforma sprzedaży biletów. Ceny mogą się nieznacznie różnić od cen organizatora.

Na czasie

voucher-kinowy-heliosporwaniew-lozku-z-rabusiemfestivaland-by-the-mfame-mmasunrise-festival

Black County, New Road

Organizator: Alter Art

Black County, New Road

O wydarzeniu

Do ceny biletu doliczana jest opłata serwisowa w wysokości 5% wartości biletu

Black Country, New Road, jeden z najważniejszych zespołów alternatywy ostatnich lat, wystąpi w Warszawie. Formacja zagra 23 października 2023 w klubie Niebo. 

O zespole Black Country, New Road

Już od 2019 roku, kiedy ukazały się ich pierwsze utwory „Athens, France” i „Sunglasses”, Black Country, New Road umieszczani są w czołówce współczesnej alternatywy. The Quietus uznał ich za „najlepszy zespół na świecie”, a New York Times oraz The Guardian entuzjastycznie recenzowali ich rozwijającą się twórczość. Niedługo potem wyprzedali trasę w UK i podpisali kontrakt z Ninja Tune. A to wszystko osiągnęli w ciągu zaledwie roku.

Po świetnie przyjętym i nominowanym do Mercury Prize "For the First Time" (2021), w 2022 roku ukazał się ich drugi album "Ants from Up There", który zadebiutował w Top 3 najlepiej sprzedających się albumów w UK i otrzymał status Best New Music od Pitchforka. Świetnych recenzji i stale rosnącej rzeszy fanów nie zmąciło nawet odejście wokalisty, Isaaca Wooda, w przededniu wydania albumu.

Obecnie sześcioosobowy skład grupy tworzą Lewis Evans, May Kershaw, Georgia Ellery, Luke Mark, Tyler Hyde i Charlie Wayne, porzucając zupełnie formułę zespołu z "frontmanem". Dzięki temu muzycy stale wprowadzają do twórczości nowe inspiracje, zróżnicowanie i rozwój brzmienia, łączącego przede wszystkim post-rocka z post-punkiem i jazzowymi odniesieniami.

24 marca 2023 ukazał się album "Live at Bush Hall", zaskakująca płyta, będąca zarówno albumem koncertowym jak i prezentacją premierowego materiału. Ponieważ nowe utwory Black Country, New Road nabierały kształtu, gdy zespół był w trasie, grupa postanowiła uciec od konwencjonalnych kroków wydawniczych. Dzięki temu wyczekujący fani otrzymują nowy materiał, ale w formie, jakiej się nie spodziewali. "Nie chcieliśmy tworzyć kolejnego albumu studyjnego. Napisaliśmy te kawałki, aby wykonywać je na żywo, więc uznaliśmy że dobrym pomysłem będzie publikacja występu", powiedział May Kershaw. W rezultacie otrzymaliśmy zapis (audio oraz film) z trzech świetnych koncertów, które miały miejsce w londyńskim Bush Hall. "Chodziło o uchwycenie momentu. Taka kapsuła czasu z tych ośmiu miesięcy, podczas których graliśmy te utwory na trasie", dodaje Lewis Evans.

 

Regulamin wydarzenia / Terms & conditions of the event