Lewis Capaldi

Lewis Capaldi

Lewis Capaldi w Polsce! Wyjątkowy koncert absolutnego rekordzisty i autora międzynarodowych hitów odbędzie się 13 lutego 2023 w warszawskiej hali COS Torwar. Lewis Capaldi bilety na koncert w Warszawie już dostępne.

Lewis Capaldi informacje

Minęły prawie dwa lata, odkąd szkocki piosenkarz i autor tekstów Lewis Capaldi wydał swój debiutancki album, którego ogromny sukces utrzymywał go w drodze przez cały ten czas. “Divinely Uninspired to a Hellish Extent” to zestaw samodzielnie napisanych piosenek, które znikąd urzekły miliony fanów na całym świecie. Przełomowy singiel “Someone You Loved” był soundtrackiem wiosny (i lata, jesieni oraz zimy) w 2019 roku, siedmiotygodniowym numerem jeden i najlepiej sprzedającym się singlem w Wielkiej Brytanii. Rok później zdobył nagrodę Song of the Year na Brit Awards (podczas gdy sam Capaldi zdobył nagrodę dla najlepszego nowego artysty), w tym czasie osiągnął również szczyt listy przebojów Billboard w USA i został nominowany do nagrody Grammy. A teraz? Z liczbą 2,3 miliarda odtworzeń jest to piąty najczęściej odtwarzany utwór wszech czasów na Spotify.

 

Capaldi jest rekordzistą: był pierwszym artystą, który wyprzedał trasę koncertową po arenach jeszcze przed wydaniem swojego debiutanckiego albumu. Wyprzedał bilety w 10 minut, na długo zanim płyta została najlepiej sprzedającym się albumem 2019 roku i przez 10 tygodni utrzymywała się na szczycie list przebojów. Był to również najlepiej sprzedający się album 2020 roku.

 

Jak to ujął sam artysta, w przypadku drugiego albumu pomysł był prosty, ale mocny: „Wejdźmy i zróbmy dokładnie to samo”. Oznacza to, że nie było dzwonków ani gwizdków; brak rujnująco drogich pobytów w odległych studiach; żadnych piosenek o bzdurach. Tak jak na pierwszym albumie, na porządku dziennym była pełna szczerość – liryczna i muzyczna. „Nie chcę tworzyć dla siebie nowego brzmienia ani wymyślać siebie na nowo. Piosenki, które chcę napisać, to piosenki pełne emocji, o miłości lub stracie.” Na razie artysta zaprezentował “Forget Me”, pierwszy singiel z jego niecierpliwie wyczekiwanego drugiego albumu. Capaldi – mający zaledwie 25 lat – robi to, co potrafi najlepiej, wydobywając romantyczne zaplecze z poszukiwania uniwersalnych prawd. Mimo całego szaleństwa i intensywności trzech lat poprzedzających tę krótką trasę koncertową, po dwóch latach przymusowej izolacji, ponownie dzieli się swoją muzyką i uczuciami. A teraz, po trudach pisania i nagrywania, jest gotowy pokonywać kilometry na całym świecie.

 

„Właśnie o to chodzi: zrobię wszystko, aby pomóc tej płycie!” wykrzykuje entuzjastycznie. „Chcę dać tym piosenkom najlepszą możliwą szansę dotarcia do ludzi. Spędziłem z nimi tyle czasu. I tak wielu ludzi włożyło w to tyle pracy, nie tylko ja, ale wytwórnia, zespół, wszystkie osoby, z którymi pracowałem. Zawdzięczam to im, fanom, a także wszystkim ludziom, którzy nam pomogli. Jestem gotowy”, podsumowuje.

 

Organizator: Alter Art

 

 

pokaż więcej... zwiń
Dbamy o Twoją prywatność

Dzięki wykorzystaniu rozwiązań takich, jak pliki cookies i pokrewne technologie oraz przetwarzaniu Twoich danych, możemy zapewnić, że wyświetlane treści lepiej odpowiedzą na Twoje potrzeby. Wyrażając zgodę na przetwarzanie danych, sprawiasz że łatwiej będzie odnaleźć Ci w eBilet dokładnie to, czego akurat szukasz i potrzebujesz. Administratorami Twoich danych będzie eBilet Polska sp. z o.o., jak również nasi Zaufani partnerzy: Facebook polityka prywatności, Google Advertising Products polityka prywatności, lista partnerów, z którymi stale współpracujemy. Przetwarzamy Twoje dane zgodnie z Polityką prywatności, w tym ze względu na następujące potrzeby: przechowywanie informacji na urządzeniu lub dostęp do nich, spersonalizowane reklamy, spersonalizowane treści, pomiar reklam i treści, opinie odbiorców i opracowanie produktu. Wyrażenie zgody jest dobrowolne.
Więcej informacji znajdziesz: https://www.ebilet.pl/polityka-prywatnosci/