Na czasie

voucher-kinowy-helioswystawa-legoporwaniew-lozku-z-rabusiemdawid-podsiadlofame-mma

Raz Dwa Trzy i ICON Orkiestra Kameralnie

15.12.2024 Wrocław

Organizator: AGENCJA ARTYSTYCZNA ART PROJEKT

Raz Dwa Trzy i ICON Orkiestra Kameralnie

BILETY

RAZ DWA TRZY i ICON ORKIESTRA KAMERALNIE
niedziela
15.12.2024
18:00

RAZ DWA TRZY i ICON ORKIESTRA KAMERALNIE

Wrocław, Narodowe Forum Muzyki

O wydarzeniu

Zapraszamy Państwa na koncert, który będzie muzyczną podróżą po muzycznym świecie zespołu. Adam Nowak na tle ważnych piosenek snuje opowieść o życiu, miłości, zakamarkach ludzkiej duszy – przygląda się naszym przywarom, zadaje pytania o sens życia, mocuje się z wiarą i niewiarą. Zespołowi we Wrocławiu towarzyszyć będzie ICON Orkiestra – kameralnie pod dyrekcja Huberta Kowalskiego. Gościnnie w koncercie wystąpią Henryk Miśkiewicz oraz Tomas Celis Sanchez. Raz Dwa Trzy i ICON Orkiestra Kameralnie bilety na koncert już dostępne.

O zespole Raz Dwa Trzy

Raz Dwa Trzy to zespół, który od lat udowadnia, że można podążać własną drogą, trzymać się własnych pomysłów i estetyki, a przy tym osiągnąć popularność, cieszyć się ogromną atencją fanów i nieustającą życzliwością krytyków.

Karierę zaczynał na Studenckim Festiwalu Piosenki w Krakowie. Nierzadko wymieniany, jako zespół rockowy - wszak występował w Jarocinie. Sympatycy, fani i wielbiciele Raz Dwa Trzy kochają Adama Nowaka i jego zespół za senne bosanowy, kojące rytmy reggae'owe, miękko otulające dźwięki gitar, akordeonu i kontrabasu.   Bogactwo instrumentów, technicznie doskonałe aranżacje, pełna pasja tworzenia i grania to znaki firmowe zespołu. Teksty Adama Nowaka są kunsztownie skonstruowanymi opowieściami z głębokim przesłaniem. Filozoficzne kapsułki, które chce się połknąć, by poszerzyć świadomość. Adam Nowak nie boi się pytań o rzeczy trudne i ostateczne. Jego liryka porusza i pozostaje w słuchaczu.

Raz Dwa Trzy to zjawisko. Fenomen.

Henryk Miśkiewicz – saksofon

To na polskiej scenie jazzowej (i nie tylko) postać wyjątkowa. Należy do wąskiego grona najwybitniejszych saksofonistów altowych, ale gra także na saksofonie sopranowym i klarnecie. W latach 70. i 80. jego saksofon było słychać na co drugiej polskiej płycie; współtworzył zespoły Jazz Carriers i Sun Ship, był solistą Studia Jazzowego Polskiego Radia, do dziś jest liderem formacji Full Drive. Spośród polskich muzyków jazzowych łatwiej byłoby wymienić tych, z którymi nie grał. Występował z wieloma artystami światowego formatu, takimi jak Pat Metheny, Joe Lovano czy David Murrray. Jest wielokrotnym zwycięzcą plebiscytu „Jazz Top magazynu „Jazz Forum” w kategorii saksofonu altowego i klarnetu, a także zdobywcą czterech Fryderyków.

Tomas Celis Sanchez - instrumenty perkusyjne

To szeroko znany na gruncie polskim znakomity perkusjonista (choć ma wykształcenie w klasie kontrabasu). Grywa między innymi z Krzysztofem Ścierańskim, Anną Marią Jopek, czy Ewą Urygą. Jest zapraszany do udziału w najważniejszych europejskich festiwalach jazzowych m.in. w Ingolstadt Jazz Tage, International Jazz & Blues Festival, Kikinda w Serbii.

ICON Orkiestra

ICON Orkiestra to zespół założony przez Huberta Kowaslkiego w 2007 roku. Zbudowany ze studentów i absolwentów polskich Akademii Muzycznych, w szczególności Akademii w Krakowie. 

Orkiestrę cechuje młodzieńcza energia wykonawcza, pasja do muzyki i profesjonalne podejście do wspólnej pracy. 

Zespół przez lata zagrał wiele koncertów klasycznych i rozrywkowych we współpracy z cenionymi artystami: Marcinem Pospieszalskim, Mateuszem Pospieszalskim, Michałem Urbaniakiem, Natalią Kukulską, Andrzejem Lampertem, Mietkiem Szcześniakiem, Zbyszkiem Wodeckim i innymi.