XXII Festiwal Sinfonia Varsovia Swojemu Miastu
Organizator: Sinfonia Varsovia

O wydarzeniu
Zapraszamy na XXII Festiwal Sinfonia Varsovia Swojemu Miastu! Koncerty będą odbywać się w siedzibie Sinfonii Varsovia. XXII Festiwal Sinfonia Varsovia Swojemu Miastu bilety już w sprzedaży.
XXII Festiwal Sinfonia Varsovia Swojemu Miastu program
Program festiwalu jest dostępny TUTAJ
W skład Festiwalu wchodzi:
- koncerty orkiestrowe i kameralne oraz inne wydarzenia muzyczne
- poranki familijne z Bazylkiem
- warsztaty ruchowe i muzyczne
Festiwal Sinfonia Varsovia bilety
Każdy uczestnik wydarzenia jest zobowiązany zapoznać się z regulaminem.
-
Bilety ulgowe przysługują: uczniom, studentom do 26 roku życia, emerytom, rencistom, osobom powyżej 60. roku życia, osobom z niepełnosprawnościami wraz z asystentem, oraz obywatelom Ukrainy bez względu na wiek.
Słuchacz może skorzystać z Jednorazowego Kodu Rabatowego upoważniającego do zakupu kolejnego biletu wstępu z 10% zniżką. Nabywca po dokonaniu zakupu biletu wstępu otrzyma Jednorazowy Kod Rabatowy do wykorzystania na kolejny zakup biletu wstępu.
Ponadto, poza ww. biletami wstępu występują poniższe bilety wstępu:
Bilet wstępu rodzinny na Poranki Familijne z Bazylkiem, cena 80 zł. Bilet uprawnia do wejścia na jeden Poranek Familijny maksymalnie 2 osoby dorosłe oraz 3 dzieci
O festiwalu
Tegoroczna, XXII edycja Festiwalu Sinfonia Varsovia Swojemu Miastu im. Franciszka Wybrańczyka będzie koncentrować się na temacie ruchu. Powodów do podjęcia tego wątku rzeczywistość dostarczała i dostarcza bez liku. Ruch zatem jako odpowiedź na bezruch pandemii. Ruch ciała jako remedium dla psychiki i dla samego ciała. Możliwość ruchu w przestrzeni – wolność przemieszczania się. Stały i zmienny rytm życia – wolność zatrzymania się i podjęcia ruchu na nowo.
Elementy tego myślenia obecne są w programie festiwalu. Rozpoznać je można w stylizowanych formach tanecznych i muzyce baletowej (Debussy i Ravel, koncert 7.06), formach ostinatowych i minimal-music (Philip Glass – 7.06, Simeon ten Holt – 19.06, Gavin Bryars – 27.06, Mikołaj Majkusiak – 28.06), w nawiązaniach do podróży i wędrówki (symfonie Praska i Reńska, suita Don Kichot), w napięciu pomiędzy naturą a cywilizacją (Debussy-Honegger), czy frenetycznym ruchem a ciszą krajobrazu (Serocki-Panufnik). W dniach 11 i 12 czerwca w ramach nieformalnego Weekendu norweskiego proponujemy muzyczny wypad do kraju Edwarda Griega, gdzie przewodnikami będą Smok Bazylek (koncert familijny 11.06) i znakomici młodzi muzycy norwescy (koncert kameralny 12.06).
Temat ruchu obecny jest również w programie spotkań i warsztatów zatytułowanych Moje ciało, moje miejsce, moja muzyka, i stanowiących zachętę do wykonania ruchu w kierunku własnego rozwoju. Program 26 spotkań – na które złożą się ćwiczenia fizyczne w nurcie movement i różnego rodzaju warsztaty perkusyjne i głosowe – nie wymaga od uczestników niemal żadnych kompetencji muzycznych i stawia sobie za cel dobre, radosne, wspólne spędzanie czasu.
Do powyższych, wcześniej zaplanowanych wątków, rzeczywistość ostatnich miesięcy dopisała bolesny scenariusz, gdzie ruch należy też rozumieć jako ucieczkę czy migrację. W odpowiedzi na tę potrzebę w dniach 25 i 26 czerwca do programu festiwalowego włączamy Weekend ukraiński. Cztery koncerty: familijny, jazzowy, muzyki elektronicznej i kameralny angażować będą niemal w całości muzyków ukraińskich. Działania te adresowane są zarówno do nowej publiczności ukraińskiej, ale też do publiczności polskiej z intencją ukazania bogactwa muzycznej kultury naszych sąsiadów.
Tegoroczny Festiwal poszerza swoją ofertę o angażujące aktywności towarzyszące oraz koncerty spoza idiomu klasycznego. Każdy znajdzie coś ciekawego dla siebie, wystarczy zdobyć się na pierwszy ruch!