Na czasie

voucher-kinowy-helioswystawa-legoporwaniew-lozku-z-rabusiemdawid-podsiadlofame-mma

Pod Baobabem Festival

28-29.06.2024 Kraków

Organizator: Fundacja Studentów i Absolwentów AGH w Krakowie

Pod Baobabem Festival

BILETY

Karnety

Pod Baobabem Festiwal - karnet
KARNET

Pod Baobabem Festiwal - karnet

Kraków, Klub Zaścianek

Bilety jednodniowe

Ablaye Badji Band " Aduna" Premiere (Pod Baobabem Festiwal)
piątek
28.06.2024
20:00

Ablaye Badji Band " Aduna" Premiere (Pod Baobabem Festiwal)

Kraków, Klub Zaścianek
The Afronauts Live at Klub Gwarek, (Pod Baobabem Festiwal)
sobota
29.06.2024
20:00

The Afronauts Live at Klub Gwarek, (Pod Baobabem Festiwal)

Kraków, Klub Gwarek

O wydarzeniu

Końcówka czerwca… pod baobabem! Pod Baobabem Festival to dwudniowe wydarzenie odbywające się w dwóch krakowskich klubach. Tętniące życiem i energią afrykańskie rytmy już 28 czerwca w Klubie Zaścianek i 29 czerwca w Klubie Gwarek.

 

  • 28 czerwca w Klubie Zaścianek gościć będziemy senegalskiego koraiste i multiinstrumentaliste Ablaye’a Badjie wraz z zespołem THE ABLAYE BADJI BAND.
  •  29 czerwca w Klubie Gwarek wystąpi THE AFRONAUTS, krakowski zespół AfroBeat.

THE ABLAYE BADJI BAND - tradycyjna muzyka senegalska

 Senegalski koraista i multiinstrumentalista Ablaye Badji zaprezentuje swoją nową płytę ADUNA (Życie) wraz ze swoim zespołem THE ABLAYE BADJI BAND na żywo w KLUBIE ZAŚCIANEK w ramach POD BAOBABEM FESTIVAL 2024. Zapraszamy na dawkę muzyki świata i afrykańskich rytmów.

Otoczony przez bogactwo kulturalne i muzykę swoich przodków zaczął edukację muzyczną od zgłębienia tajników gry na tradycyjnych instrumentach, takich jak djembe, sabar, seourouba. Jednak od najmłodszych lat przejawiał największe zainteresowanie korą.

Zazwyczaj tradycja grania na korze przekazywana jest z ojca na syna. Ablaye Badji odziedziczył muzyczny spadek od swojego dziadka – Kemo Susso, jednego z najwybitniejszych senegalskich muzyków swojego pokolenia.

Miłość do muzyki przekazała mu również matka – Ma Awa Cissoko, tradycyjna pieśniarka, która zabierała go ze sobą na koncerty, gdy nie potrafił jeszcze nawet chodzić. Dzięki temu jego styl gry na korze jest unikatowy. Wirtuozeria, talent i niesamowity głos Ablaye'a Badji'a dodają tworzonej przez niego muzyce niepowtarzalnego charakteru.

THE AFRONAUTS - AfroBeat

Zapraszamy na tętniącym życiem wieczorem muzyki na żywo z THE AFRONAUTS, krakowskim zespołem AfroBeat występującym z energicznym i zaraźliwym dźwiękiem, który łączy w sobie to, co najlepsze w funku, jazzie i muzyce afrykańskiej. W ich repertuarze znajdują się hity afrobeatowe artystów z Nigerii, Mali i Ghany, a także autorskie kompozycje.