Sławek Uniatowski
Sławek Uniatowski to urodzony w 1984 w Toruniu polski wokalista, kompozytor, aktor, autor tekstów i multiinstrumentalista.
Koncerty Sławka Uniatowskiego 2020
- Krosno - 27.08, Regionalne Centrum Kultur Pogranicza
- Kraków - 28.08, Kino Kijów Centrum
- Płock - 29.08, Amfiteatr w Płocku
- Nysa - 10.09, Nyski Dom Kultury
- Ostrów Wielkopolski - 13.09, Ostrowskie Centrum Kultury
- Gniezno - 17.09, Aula Szkoły Pomnik
- Leszno -18.09, Miejski Ośrodek Kultury
- Kalisz - 19.09, Wydział Pedagogiczno - Artystyczny w Kaliszu
- Częstochowa - 20.09, Filharmonia Częstochowska
- Tychy - 8.10, Teatr Mały w Tychach
- Kraków - 12.10, ICE Kraków, (w ramach koncertu Poeci Rocka)
- Toruń - 14.10, Sala CKK Jordanki
- Olsztyn - 18.10, Filharmonia Warmińsko - Mazurska
- Gdańsk - 19.10, Filharmonia Bałtycka
- Bydgoszcz - 21.10, HSW Immobile Łuczniczka, (w ramach koncertu Poeci Rocka)
- Zielona Góra - 24.10, Aula UZ
- Wałbrzych - 25.10, Filharmonia Sudecka
- Piła - 27.10, Fabryka Emocji
- Bielsko - Biała - 28.10, Bielskie Centrum Kultury
- Jelenia Góra - 30.10, Teatr Jeleniogórski
- Oświęcim - 4.11, Oświęcimskie Centrum Kultury
- Rybnik - 5.11, Teatr Ziemi Rybnickiej
- Łódź - 7.11, Klub Wytwórnia
- Konin - 8.11, Aula im. Jana AP. Kaczmarka
- Kielce - 10.11, Kieleckie Centrum Kultury
- Chełm - 13.11, Chełmski Dom Kultury
- Słupsk - 15.11, Filharmonia Sinfonia Baltica
- Łódź - 17.11, Klub Wytwórnia, (w ramach koncertu Poeci Rocka)
- Lublin - 20.11, Centrum Spotkania Kultur
- Dąbrowa Górnicza - 21.11, Pałac Kultury Zagłębia
- Stargard Szczeciński - 22.11, Stargardzkie Centrum Kultury
- Gorzów Wielkopolski - 23.11, Filharmonia Gorzowska
- Szczecin - 24.11, Filharmonia Mieczysława Karłowicza
- Katowice - 27.11, Katowice Miasto Ogrodów
- Pruszków - 28.11, Centrum Kultury i Sportu
- Bydgoszcz - 30.11, Filharmonia Pomorska
- Warszawa - 7.12, Teatr Muzyczny Roma
O Sławku Uniatowskim
W wieku pięciu lat zaczął uczyć się gry na instrumentach klawiszowych. Jego pierwsze występ na scenie odbył się, gdy miał trzynaście lat W tym czasie dostał też angaż wokalisty i pianisty w studenckim bluesowym zespole. Z czasem muzyka zafascynowała go do tego stopnia, że zaczął komponować i pisać teksty piosenek oraz wygrywać lokalne konkursy. W wieku szesnastu lat został zauważony wpływowych ludzi, którzy umożliwili mu granie w kilku ciekawych i dobrze opłacanych miejscach. Został dostrzeżony przez Sławomira Ciesielskiego, perkusistę legendarnego zespołu Republika i lidera instrumentalnej grupy Kije, w którym współkomponował oraz grał na syntezatorach.
Rozwój kariery Sławka Uniatowskiego
W 2005 wziął udział w czwartym sezonie programu muzycznego Idol. Dotarł do finału, w którym zajął drugie miejsce. W tym samym roku razem z Marylą Rodowicz nagrał utwór „Będzie to co musi być”, wydany na jej płycie pt. Kochać.
W 2006 nagrał piosenkę „Kocham cię”, która trafiła na ścieżkę dźwiękową filmu Ja wam pokażę w reżyserii Denisa Delica. W tym samym roku wystąpił razem ze Zbigniewem Wodeckim oraz Janem Kantym Pawluśkiewiczem podczas Festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu.
Pod koniec 2008 roku artysta założył zespół Uniatowski Project. W 2016 uświetnił koncert z okazji 100. rocznicy urodzin Franka Sinatry w radiowej Trójce. Zaśpiewał tam wraz z Kubą Badachem, Januszem Szromem oraz Wojciechem Myrczkiem przy akompaniamencie Chopin University Big Band pod kierownictwem Piotra Kostrzewy. Koncert wydano na albumie pt. Koncerty w Trójce vol. 20 – Frank Sinatra 100-lecie urodzin.
23 maja 2018 pojawiła się płyta pt. Dobrze, że jesteś Zbigniewa Wodeckiego, na którym znalazł się m.in. utwór „Nie ma jak Bacharach” na podstawie linii melodycznej wymyślonej przez Wodeckiego, do której zaśpiewał Uniatowski. Na początku 2019 roku premierę miała nowa wersja piosenki „Szukaj mnie”, którą nagrał w duecie z Anią Rusowicz na potrzeby komedii Kordiana Piwowarskiego Miszmasz, czyli kogel-mogel. Koncerty Sławka Uniatowskiego to za każdym razem du za dawka emocji.
Sławek Uniatowski - Frequently Asked Question
- Where the Sławek Uniatowski will perform?
-
In the near future the Warszawie, Wrocławiu, Krakowie, Łodzi, Katowicach, Lublinie, Kielcach, Bydgoszczy, Toruniu, Szczecinie, Olsztynie, Bielsku-Białej, Gorzowie Wielkopolskim, Dąbrowie Górniczej, Pruszkowie, Rybniku, Wałbrzychu, Pile, Chełmie, Koninie, Stargardzie Szczecińskim, Jeleniej Górze, Słupsku will appear in: Warszawie, Wrocławiu, Krakowie, Łodzi, Katowicach, Lublinie, Kielcach, Bydgoszczy, Toruniu, Szczecinie, Olsztynie, Bielsku-Białej, Gorzowie Wielkopolskim, Dąbrowie Górniczej, Pruszkowie, Rybniku, Wałbrzychu, Pile, Chełmie, Koninie, Stargardzie Szczecińskim, Jeleniej Górze, Słupsku
- Czy Sławek Uniatowski brał udział w programie "Idol"?
-
Sławek Uniatowski brał w nim udział wiosną 2005 roku. Podczas udziału w castingach miał zaledwie 20 lat. Zajął drugie miejsce w jego finale, lecz mimo tego zyskał sporą popularność. Bardzo pozytywnie wspomina chwile spędzone na planie "Idola". Według niego, udział w talent show'ach takich jak "Idol" jest dobrym sposobem, aby widownia mogła poznać początkujących artystów.
- Czy Sławek Uniatowski grał w serialach?
-
Sławek Uniatowski od 2019 roku gra w serialu "M jak miłość". Wciela się w nim w postać Leszka Krajewskiego. W swojej karierze był również uczestnikiem czwartej edycji programu Polsatu - Taniec z gwiazdami w 2015 roku, w którym tańczył w parze z Magdą Soszyńską, niestety występ zakończył się porażką. Poza karierą telewizyjną był jednym z w wykonawców piosenki do filmu animowanego "Vaiana: Skarb oceanu" pod tytułem Twoje ja. Swojego głosu użyczył w postaci dubbingu do produkcji "Młodzi Tytani: Film" wcielając się w bohatera - cyborga, oraz trygona.
- Czy Sławek Uniatowski brał udział w krajowych eliminacjach do Eurowizji?
-
Sławek Uniatowski w 2006 brał udział w selekcji do 51. Konkursu Piosenki Eurowizji. Został zgłoszony poprzez swoje wydawnictwo muzyczne z utworem "Kocham Cie", który pierwotnie powstał wyłącznie do filmu "Ja wam pokaże" w reżyserii Denisa Delica . Ostatecznie zajął 5-te miejsce. Podczas tego samego roku wystąpił na XLIII Krajowym Festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu, biorąc udział w koncercie poświęconym Markowi Grechucie. Wspólnie ze Zbigniewem Wodeckim, oraz Janem Kanty Pawluśkiewiczem zagrali cover utwór Tango Anawa.
- Ile lat ma Sławek Uniatowski?
-
Sławek Uniatowski ma 35 lat. Urodził się 11 maja 1984 roku w Toruniu. Tworzy muzykę w gatunku pop, rock, jazz. Swoją przygodę z muzyką rozpoczął mając zaledwie 5 lat, grając na instrumentach klawiszowych. Po jego debiucie w Idolu, zrealizował utwór "Będzie to co musi być" wraz z Marylą Rodowicz, który został wydany na jej płycie pod tytulem "Kochać".
- Jaki jest ostatni album Sławka Uniatowskiego?
-
Ostatni album, który został wydany przez Sławka Uniatowskiego ma tytuł "Metamorphosis". Cała płyta utrzymana jest w gatunku pop'u tradycyjnego. Kompozycję do albumu stworzył sam. W warstwie tekstowej pomagał mu Tomasz Organek. Najpopularniejszym utworem z albumu jest "5 rano". Został wydany przez wydawnictwo "Agora"