Newsletter

Trendy

drift-mastersopener-festivalred-hot-chili-peppershans-zimmergala-kswsting
Home Artist Janusz Józefowicz

Janusz Józefowicz

Janusz JózefowiczDescriptionEventsJanusz Józefowicz - Często zadawane pytaniaFans also like

Description

Janusz Józefowicz to choreograf, aktor, scenarzysta i reżyser. Urodził się w 1959 roku w Świeciu. Jest absolwentem Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej w Warszawie. Pracował jako choreograf między innymi w warszawskim teatrze Rampa oraz na berlińskiej Kunst – Forum. Wystąpił w filmach takich jak „Nowy Jork, czwarta rano” z 1988 roku w reżyserii Krzysztofa Krauzego czy „Sztos” z 1997 roku oraz „Poranek kojota” z 2001 roku w reżyserii Olafa Lubaszenki.

Janusz Józefowicz i musical Metro

Józefowicz jest pomysłodawcą i reżyserem kultowego polskiego musicalu Metro, który swoją premierę miał w styczniu 1991 roku w Teatrze Dramatycznym w Warszawie. Autorem muzyki jest Janusz Stokłosa. Spektakl, opowiadający o dylematach, pasjach i marzeniach młodych, aspirujących artystów odniósł ogromny sukces w Polsce i wylansował gwiazdy takie jak Edyta Górniak czy Robert Janowski. „Metro” wystawiane było również na Broadwayu oraz w Rosji. Obecnie, po niemal 30 latach spektakl nadal cieszy się popularnością i wystawiany jest także poza teatrem Buffo w Warszawie, na trasach objazdowych po największych miastach Polski.


Janusz Józefowicz wyreżyserował i stworzył choreografie do wielu innych spektakli, w tym do polskich inscenizacji musicali „Piotruś Pan”, „Romeo i Julia”, a także do komedii muzycznej „Panna Tutli Putli” na podstawie dramatu Witkacego, sztuk „Halka”, „Krakowiacy i górale”, „Zemsta nietoperza” oraz do opery Rogera Watersa „Ça Ira”. Ma na swoim koncie także przygotowanie choreografii oraz reżyserie musicali „Prorok” (premiera w Petersburgu) i „Czarownice z Easwick”.

Janusz Józefowicz dyrektorem artystycznym Studio Buffo 

Od listopada 1992 roku Józefowicz jest dyrektorem artystycznym warszawskiego teatru muzycznego Studio Buffo. Spektakle w Warszawie przygotowywane przez niego cieszą się niesłabnącym powodzeniem. Najnowszym dziełem reżysera jest „Polita” – musical stworzony na podstawie biografii jednej z największych gwiazd kina niemego – Poli Negri. Spektakl Studia Buffo łączy wirtualne dekoracje z rzeczywistymi rekwizytami. W tytułowej roli występuje znana wokalistka i tancerka Natasza Urbańska. Repertuar Studia Buffo stale przyciąga rzeszę oddanych fanów. 

Spektakle w reżyserii Janusza Józefowicza

Spektakle w reżyserii Janusza Józefowicza to między innymi legendarny Musical Metro, który jest wizytówką repertuaru Studia Buffo. Janusz Józefowicz w spektaklu jest odpowiedzialny zarówno za scenariusz jak i reżyserię oraz choreografie. Spektakl będzie można oglądać w wielu polskich miastach takich jak między innymi Rzeszów, Opole czy Kraków.

 

Źródło zdjęcia: Wikipedia, fot. Zeisch, CC-BY-SA 3.0

 

Zobacz też: Bartłomiej Topa, Anna Ilczuk, Maciej Zakościelny, Anita Sokołowska, Piotr Głowacki, Michał Koterski, Barbara Kurdej-Szatan, Tomasz Oświeciński, Łukasz Nowicki, Paweł Małaszyński, Jerzy Bończak, Aleksandra Grzelak, Mikołaj Grabowski, Michał Piela, Katarzyna Sowińska, Maurycy Popiel, Jakub Pruski, Łukasz Płoszajski, Tomasz Borkowski, Tomasz Schimscheiner,

 

Events

Current
Recommended for you
Completed
Metro

Metro

05.06.2023-13.04.2024

Bydgoszcz, Gdańsk/Sopot, Gliwice i inne

Wieczór Polski "Upić się warto"

Wieczór Polski "Upić się warto"

09.06-23.09.2023

Warszawa

Wieczór Bałkański

Wieczór Bałkański

11.06-17.10.2023

Warszawa

Wieczór Latynoski

Wieczór Latynoski

12.06-18.10.2023

Warszawa

Hity Buffo

Hity Buffo

13.06-02.10.2023

Warszawa

POLITA

POLITA

17.06-22.10.2023

Warszawa

Wieczór Francuski

Wieczór Francuski

20.06-01.10.2023

Warszawa

Wieczór Włoski

Wieczór Włoski

21.06-19.10.2023

Warszawa

100 lat polskiej piosenki

100 lat polskiej piosenki

12.07-22.09.2023

Warszawa

Janusz Józefowicz - Często zadawane pytania

Gdzie wystąpi Janusz Józefowicz?

Miejscowości, w których Janusz Józefowicz wystąpi w najbliższym czasie: Warszawa, Łódź, Tarnów, Lublin, Poznań, Gliwice, Gdańsk/Sopot, Kraków, Bydgoszcz.

Fans also like

See also

SzczecinPoznańKielceToruńRzeszówOpoleLublinŁódźŚląskieWarszawaTrójmiastoBydgoszczWrocławGliwiceBiałystokZielona GóraKrakówGdańskKatowiceOlsztyn