Dariusz Kordek

Dariusz Kordek

Dariusz Kordek to urodzony w 1965 roku w Warszawie polski aktor teatralny, musicalowy, i filmowy, prezenter telewizyjny, konferansjer, piosenkarz.

Początek kariery Dariusza Kordka

Okres największej popularności Dariusza Kordka przypada na lata 90. To właśnie w tym czasie wcielił się w rolę Marka Siedleckiego w kultowej telenoweli W labiryncie.

 

Dariusz Kordek pobierał nauki na Wydziale Aktorskim w warszawskiej Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej, którą ukończył w 1988 roku. Rok wcześniej  zadebiutował na scenie warszawskiego ​Teatru Polskiego w roli Cyngi w sztuce Witkacego Bezimienne dzieło w reż. Jana Englerta.

 

Od 1984 roku studiował Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej, m.in. z Joanną Trzepiecińską i Mariuszem Bonaszewskim. Marzył o aktorstwie dramatycznym, ale jak to w życiu bywa, los nie szczędził niespodzianek i jego pierwszy zawodowy sukces wiązał się z piosenką.

 

W 1989 roku na Przeglądzie Piosenki Aktorskiej we Wrocławiu zdobył nagrodę za wykonanie piosenki Wojciecha Młynarskiego „Och ty w życiu”. W warszawskim Teatrze Rampa brał udział w spektaklach: „Cabaretro”, „Sweet Fifties”, „Czerwony stoliczek”. Dużą popularność przyniosła mu rola w serialu „W labiryncie”.

 

Zagrał również w filmach: „Kroll”, „Sezon na leszcza”, „Młode wilki”, „Sztos”. Z powodzeniem występował w musicalach, m.in. „Metro”, „Józef i cudowny płaszcz snów w technikolorze”, „The Rocky Horror Show” , „Grease”, „Pięciu braci Moe”, „Sztuka kochania, czyli serdeczne porachunki”, „Crazy For You”, „Cohen”, „Do grającej szafy grosik wrzuć”. Gra w musicalach Teatru Studio Buffo „Polita” (rola Ernsta Lubitscha) oraz „Romeo i Julia”. 

Dariusz Kordek w Telewizji

Dariusz Kordek występował w wielu programach rozrywkowych. W latach 1996–1999był prowadzącym teleturnieju Trzy Kwadraty emitowanego w telewizji Polsat. W 2006 wystąpił w trzeciej edycji programu Jak oni śpiewają, w którym zajął 7. miejsce.

 

W 2011 roku był jednym z uczestników trzynastej edycji Tańca z gwiazdami. Jego partnerką taneczną była Blanka Winiarska, z którą zajął 9. miejsce. W 2016 roku  był uczestnikiem piątej  edycji programu Twoja twarz brzmi znajomo, emitowanego w telewizji Polsat. Dariusz Kordek wygrał drugi odcinek, wcielając się w Ninę Simone. W sumie zajął  2. miejsce, przegrywając z Aleksandrą Szwed. Od 2018 roku jest jednym z jurorów talent-show telewizji Polsat Śpiewajmy razem. All Together Now.

Kariera muzyczna 

W 1996 ukazała się płyta Dariusza Kordka o tytule  tylko cień..., którego producentami byli Romuald Lipko i Paweł Skura. W 2004 roku razem z aktorką Olgą Bończyk stworzył płytę Sztuka kochania, czyli serdeczne porachunki.

 

Wydał też dwie autorskie płyty: „Darek Kordek” i „Tylko cień”. Ma na koncie udział w licznych koncertach, programach estradowych i widowiskach. Od czasu premiery „Deszczowej piosenki” wystąpił w spektaklu „Randka w ciemno na dwie pary”, zagrał także w serialu „Komisarz Alex”. Jest obecnie pogodzonym ze sobą człowiekiem, zawsze gotowym na nowe wyzwania. Ma piękną żonę, wspaniałego synka, cudowną córeczkę i zaprasza wszystkich serdecznie do teatru!

 

Dariusz Kordek - Frequently Asked Question

show more... hide

Fan Alert

expand hide

Dariusz Kordek
Inform me about the tickets sale to this artist's other events
You signed up to the FAN ALERT
You are already signed up to this FAN ALERT

By indicating your e-mail address and simultaneously sending it to us you confirm that you agree to receive from eBilet Polska Sp. z o.o. certain commercial information included in marketing materials we send electronically, and concerning our and our business partners’ products and services. In order to provide our services we will process your personal data consisting of the e-mail address you indicated. You may withdraw your consent at any time without giving a reason; however, the withdrawal of such consent shall not affect the legality of the data processing carried out under the consent so granted prior to its withdrawal. Detailed information about GDPR, including your rights to erasure, adjustment, transfer, access, objection may be found in the Privacy policy
Regulations for the Provision of Electronically Supplied Services is available here

Dariusz Kordek TICKETS

Show events list Show in calendar form
Gdańsk
30.09
checking availability
from 90 PLN

tickets temporarily unavailable
sign up to the fan alert
Łódź
checking availability
from 90 PLN

tickets temporarily unavailable
sign up to the fan alert
Pruszków
checking availability
from 100 PLN

tickets temporarily unavailable
sign up to the fan alert
Data
Location

wejście od {{performance.EntryStartDate.format('HH:mm')}}


wejście od {{performance.EntryStartDate.format('HH:mm')}}
checking availability
from {{performance.PriceFrom}} {{performance.Currency}} buy ticket

tickets temporarily unavailable
sign up to the fan alert
from {{performance.PriceFrom}} {{performance.Currency}} buy ticket

tickets temporarily unavailable
sign up to the fan alert
sale completed
Zajawka!

Other current events of this artist

Past events

We protect your privacy

We use cookie files and related technologies, and we process your data to ensure that the contents that you see better match your needs. Once you consent to the processing of your data, finding on eBilet exactly what you are searching for will become easier.Your data will be controlled by eBilet Polska sp. z o.o as well as our Trusted Partners Facebook privacy policy, Google Advertising Products privacy policy, partner list with whom we collaborate on a regular basis. We process your data in accordance with our Privacy Protection Policy, and in order to enable the following: Storage of and access to information on a device, personalising advertisements and contents, measurement of advertising and content performance, opinions of recipients, product development. Giving consent is voluntary.
For more information go to: https://www.ebilet.pl/en/polityka-prywatnosci/