Na czasie

voucher-kinowy-helioswystawa-legoporwaniew-lozku-z-rabusiemdawid-podsiadloopener-festival
Home Artysta Adam Van Bendler

Adam Van Bendler

Adam Van BendlerOpisWydarzeniaFAQFani lubią też

Opis

Adam Van Bendler to polski stand-uper i komik, a także reżyser, scenarzysta, konferansjer oraz aktor. Zajmuje się też produkcją skeczy internetowych, które osiągają ogromne, milionowe zasięgi. Urodził się 17 października 1986 roku w Gdańsku. Jest jednym z najpopularniejszych polskich stand-uperów. 

Dzieciństwo Adama nie wskazywało na to, by miał rozpocząć karierę jako komik. Przez chwilę studiował Prawo i Administrację, ale rzucił studia i wyjechał do Norwegii. Podczas pierwszego pobytu w tym kraju pracował w fabryce przetwarzającej ryby. Za drugim razem mył podłogi w supermarkecie, a jego trzecią pracą za granicą była posada stolarza w fabryce. W 2013 roku wrócił do Polski i wtedy rozpoczął swoją karierę. 

Adam Van Bendler - kariera w stand-upie

Adam Van Bendler uczył się w 2013 roku od najlepszych: Abelarda Gizy oraz Kacpra Rucińskiego. Zadebiutował podczas cyklu "Elżbietańska 6 na ostro" i od tamtego czasu stawał na scenach tysiące razy, nie tylko w Polsce, ale także w całej Europie (w języku angielskim). Miał okazję wystąpić na antenie m.in. Polsatu, TVN, Comedy Central czy TVP Rozrywka. Wystąpił także u Kuby Wojewódzkiego. W 2019 roku wystąpił podczas trasy komediowej STAND-UP SHOW 2019, gdzie zobaczyło go na żywo ponad 130 tysięcy osób. 

Napisał kilka solowych programów. Występował także w programie dot. sposobów walki z depresją pt. "Placebo". Jest producentem projektu "Prosto w kanał", który można zobaczyć na YouTube. Prowadzi sceny komediowe w Kościerzynie, Sopocie, Wejherowie, Gdańsku oraz Gdyni. Prowadzi także cykl "Adam Van Bendler prezentuje", do którego zaprasza innych komików z naszego kraju. 

Jego programy stand-upowe to m.in.:

 • "Anatomia pecha" (2016 rok),
 • "Stach na wróble" (2018 rok),
 • "Światło w tunelu" (2020 rok),
 • "Placebo" (2021 rok). 

Najlepsze stand-upowe występy Adama Bendlera to: 

 • "Przystanek i Blachareczka" (2017 rok),
 • "Oryginalne dresy" (2017 rok),
 • "Paranoja drogowa" (2017 rok),
 • "Laptop dla Janusza" (2018 rok),
 • "Strach na wróble" (2018 rok), 
 • "Pirackie kasety" (2018 rok),
 • "Światło w tunelu" (2020 rok). 

Adam Van Bendler - inna działalność

Teledyski

Adam Van Bendler stał się popularny w internecie po tym, jak wrzucił teledysk "Moja bryka". Sam napisał tekst piosenki, stworzył scenariusz teledysku, wyreżyserował go i wystąpił w nim jako aktor. Jego drugi teledysk do piosenki "Nie zadzieraj z byłym" był nominowany do "Yach Film 2014". Konkurował wtedy z Natalią przybysz, Agnieszką Chylińską, Anną Patrini oraz Tatianą Okupnik w kategorii "najlepsza kreacja aktorska". 

Działalność charytatywna

Adam Bendler jest założycielem Fundacji Psia Krew. Jej cel to niesienie pomocy bezdomnym zwierzakom w całym kraju. Fundacja zaopatruje schroniska i przytuliska w karmę oraz niezbędne rzeczy. Konstruuje także wózki "inwalidzkie" dla sparaliżowanych psiaków. Adam zorganizował dwa duże wydarzenia, podczas których zbierał finanse dla fundacji:

 • "Piłkarski mecz o psią krew",
 • "Charytatywna Gala Stand-up Comedy".

W pierwszym z nich zagrali komicy vs. raperzy. Po stronie raperów pojawili się: Dj Decks, Yurkosky, Wac Toja, Adi Nowak, Avi, Dwa Sławy, Jan-rapowanie, Tymek, Mata oraz Paluch. Koszulki komików założyli: Rafał Rutkowski, Paweł Chałupka, Michał Leja, Błażej Krajewski, Kacper Ruciński, Łukasz Lodkowski, Abelard Giza oraz Rafał Pacześ. 

Wydarzenia

Aktualne
Wybrane dla Ciebie
Zakończone

Brak aktualnych wydarzeń

Kliknij „Obserwuj”, a prześlemy do Ciebie wiadomość o wydarzeniach artysty/ki.

FAQ

Które miejsce zajmuje Adam Van Bendler w rankingu stand-uperów?
Według standupedia.pl zajmuje on 8. miejsce (stan na grudzień 2022 roku).
Jak naprawdę nazywa się Adam Van Bendler?
Komik naprawdę nazywa się Adam Marcin Bendler.
Czy Adam Van Bendler występował w reklamach?
Tak, występował w reklamie kosmetyków do pielęgnacji auta K2. Pojawił się w klipach jako klient. W nagraniach brali udział także Filip Wałcerz, Łukasz Lodkowski oraz Krzysztof Hołowczyc.
Ile pieniędzy zebrał Adam Van Bendler podczas wydarzeń charytatywnych, które organizował?
Łączne wsparcie fundacji wynosiło 365 tysięcy złotych.
Czy Adam Van Bendler zdobył jakieś nagrody?
Tak, w 2019 roku otrzymał nagrodę "Sportowa inicjatywa roku 2019" w Gdyni.

Fani lubią też

Zobacz też