Kryteria wyczyść
usuń Szukasz frazy: {{filters.query}}
  • Bieżący:
  • Następny:

Nie znaleźliśmy wydarzeń spełniających podane kryteria.

Co możesz zrobić?

  • Zmień lub usuń frazę
  • Wybierz inne kategorie
  • Sprawdź region wyszukiwania
  • Zmień przedział czasowy

Teatr w Sosnowcu powstał w 1897 roku, jako szósty na ziemiach polskich. Obecnie nosi nazwę Teatr Zagłębia. Przez pierwsze lata swojej działalności Teatr w Sosnowcu był jedynym ośrodkiem teatralnym na Śląsku. Pomimo ciężkiego okresu zaborów, teatr dbał o zachowanie polskiej tradycji i kultury, grając po polsku sztuki Fredry, Korzeniowskiego, Kraszewskiego, Szekspira czy Gabrieli Zapolskiej.

 

Teatr Sosnowiec repertuar to spektakle takie jak „Pomoc domowa” autorstwa Marca Camolettiego. Sztuka opowiada historię Nadii, która rozpoczyna pracę u małżeństwa Olgi i Norberta. Okazuje się jednak, że przed bohaterką stoi zadanie w wiele trudniejsze, niż sprzątanie czy gotowanie. Kolejną sztuką Camolettiego jest jedna z najczęściej wystawianych komedii na świecie „Boeing, Boeing”. Przekładu tekstu dokonał twórca dialogów polskiej wersji „Shreka” – Bartosz Wierzbięta. „Boeing, Boeing” opowiada historię mężczyzny romansującego z trzema stewardessami, pochodzącymi z trzech różnych krajów i pracującymi w trzech różnych liniach lotniczych.

Teatr w Sosnowcu dla dzieci

Teatr Zagłębia dla najmłodszych wystawia spektakle takie jak „Szewczyk Dratewka”. Sztuka Marii Kownackiej opowiada o królewnie porwanej przez smoka, której na ratunek spieszy dzielny szewczyk – Dratewka. Inne spektakle dla dzieci to np. „Ania z Zielonego Wzgórza” czy „Wakacje z Duchami”.

Dbamy o Twoją prywatność

Dzięki wykorzystaniu rozwiązań takich, jak pliki cookies i pokrewne technologie oraz przetwarzaniu Twoich danych, możemy zapewnić, że wyświetlane treści lepiej odpowiedzą na Twoje potrzeby. Wyrażając zgodę na przetwarzanie danych, sprawiasz że łatwiej będzie odnaleźć Ci w eBilet dokładnie to, czego akurat szukasz i potrzebujesz. Administratorami Twoich danych będzie eBilet Polska sp. z o.o., jak również nasi Zaufani partnerzy: Facebook polityka prywatności, Google Advertising Products polityka prywatności, lista partnerów, z którymi stale współpracujemy. Przetwarzamy Twoje dane zgodnie z Polityką prywatności, w tym ze względu na następujące potrzeby: przechowywanie informacji na urządzeniu lub dostęp do nich, spersonalizowane reklamy, spersonalizowane treści, pomiar reklam i treści, opinie odbiorców i opracowanie produktu. Wyrażenie zgody jest dobrowolne.
Więcej informacji znajdziesz: https://www.ebilet.pl/polityka-prywatnosci/