Na czasie

voucher-kinowy-heliosopener-festivalhans-zimmerskoki-narciarskiegala-kswbody-worlds-vital

BEKSIŃSKI.LIVE

10.02-26.04.2024 Łódź, Gdańsk/Sopot, Kraków

Organizator: Live2Listen & endorfina events

BEKSIŃSKI.LIVE

BILETY

Łódź

BEKSIŃSKI.LIVE
sobota
10.02.2024
20:00

BEKSIŃSKI.LIVE

Łódź, Atlas Arena

Gdańsk/Sopot

BEKSIŃSKI.LIVE
sobota
02.03.2024
20:00

BEKSIŃSKI.LIVE

Gdańsk/Sopot, ERGO ARENA

Kraków

BEKSIŃSKI.LIVE
piątek
26.04.2024
20:00

BEKSIŃSKI.LIVE

Kraków, TAURON Arena Kraków

O wydarzeniu

Beksiński.Live 2024 to kolejna odsłona spektaklu multimedialnego zainspirowanego twórczością Zdzisława Beksińskiego. Po wyprzedanej trasie w 2023 roku projekt nie zatrzymuje się w miejscu…

Beksiński.Live 2024

WASILEWSKI + WISHLAKE / NOSOWSKA / BŁAŻEJ KRÓL / NATALIA SZROEDER / FISZ

 

  • 10.02 - Łódź, Atlas Arena
  • 02.03 - Gdańsk/Sopot, ERGO ARENA
  • 26.04 - Kraków, TAURON Arena Kraków

 

  • Otwarcie drzwi: 18:30
  • Start: 20:00

 

Ograniczenie wiekowe: +16

O widowisku Beksiński.Live

BEKSIŃSKI

W przestrzeni hal i aren prezentujemy wprawione w ruch i przepuszczone przez filtr nowoczesnych technologii malarstwo Zdzisława Beksińskiego, który należy do najważniejszych przedstawicieli sztuki współczesnej w Polsce. Jego wizjonerska twórczość nieustannie intryguje i inspiruje kolejne pokolenia widzów. Mistrz był wielkim eksperymentatorem, sięgającym po różne środki wyrazu, nieustannie poszukującym. Ta otwartość przekłada się na formę i zamysł Beksiński.Live - projektu, który łączy różnych artystów, sztuki, interpretacje i wrażliwości.

 

MUZYKA

Wydarzenie opiera się na muzyce skomponowanej przez Wasilewskiego i Kamila Zawiślaka Wishlake'a, którzy podjęli się przełożenia malarstwa Beksińskiego i towarzyszących mu emocji na dźwięki i słowa. W ten sposób powstała poetycka, wrażeniowa interpretacja sztuki Mistrza. 

 

GOŚCIE

W pierwszych trzech ogłoszonych lokalizacjach w Łodzi, Gdańsku/Sopocie oraz Krakowie do duetu dołączają wyjątkowi goście: Nosowska, Błażej Król, Natalia Szroeder i Fisz. Wokaliści, zainspirowani dziełami Beksińskiego, są głosami i drogowskazami w tej nowej artystycznej rzeczywistości. Wykonują starannie wyselekcjonowane piosenki z własnego repertuaru w specjalnych aranżacjach Michała Wasilewskiego. 

 

ANIMACJE / AI

Podczas wydarzenia ważną rolę odgrywa też sztuczna inteligencja i animacje przygotowane przez Mariusza Kulmę oraz artystów sztuk wizualnych. Zdzisław Beksiński zawsze przesuwał granice swojego medium, a teraz, z pomocą AI, organizatorzy postanowili kontynuować tę misję, sięgając po nowe środki wyrazu. Wykorzystując sztuczną inteligencję (AI), udało się przetworzyć dzieła Beksińskiego, uzyskując intrygujące, dynamiczne obrazy, które transformują w inny wymiar. 

 

IDEA

Cała pulsująca i autorska forma, wykorzystująca różne środki wyrazu, różne brzmienia i gatunki muzyczne, prowadzi widzów przez interpretacje ludzkiego losu w świetle malarstwa Zdzisława Beksińskiego. W centrum spektaklu stoi współczesny człowiek, który konfrontuje się m.in. z własnym przeznaczeniem, śmiercią, lękami, rozterkami i kreacją.

 

ORGANIZATORZY

Organizatorami wydarzenia są Live2Listen oraz endorfina events, które po raz pierwszy łączą siły, aby zbudować BEKSIŃSKI.LIVE.