Na czasie

voucher-kinowy-helioswystawa-legoporwaniew-lozku-z-rabusiemopener-festivalolsztyn-green-festival

Finał Turnieju o Srebrny Kask

Organizator: Olsson Maciej Polny

Finał Turnieju o Srebrny Kask

O wydarzeniu

Na środę, 29 maja, o godzinie 19.00 zaplanowano początek rywalizacji w Finale Turnieju o Srebrny Kask. Na stadionie w Grudziądzu o to prestiżowe trofeum powalczą najlepsi polscy zawodnicy, którzy nie przekroczyli 21. roku życia. Na zawody zapraszają: Polski Związek Motorowy, Speedwayevents.pl oraz Zooleszcz GKM Grudziądz. Bilety na Finał Turnieju o Srebrny Kask już dostępne.

Finał Turnieju o Srebrny Kask Grudziądz 2024

Finał Turnieju o Srebrny Kask to impreza z bardzo długą tradycją. Zawody rozgrywane są - w różnej formule - nieprzerwanie od 1966 roku, choć pierwsza edycja – zakończona zwycięstwem Włodzimierza Szwendrowskiego, odbyła się cztery lata wcześniej. Na liście triumfatorów widnieją nazwiska wielu sław polskiego żużla: Edwarda Jancarza, Jerzego Szczakiela, Andrzeja Huszczy, Romana Jankowskiego, Tomasza Golloba, czy obecnego trenera reprezentacji Polski - Rafała Dobruckiego.

Na tej zaszczytnej liście nie brakuje również zawodników, którzy dzisiaj są liderami swoich drużyn w PGE Ekstralidze na czele z Maciejem Janowskim, Przemysławem i Piotrem Pawlickimi czy Dominikiem Kuberą. Co ciekawe, po Srebrny Kask nigdy nie sięgnął czterokrotny mistrz świata Bartosz Zmarzlik. 

Przed rokiem zawody te odbyły się w Częstochowie, gdzie najlepszy był Bartłomiej Kowalski. Drugie miejsce zajął Damian Ratajczak, a trzecie Kacper Pludra. Z kolei Grudziądz trzykrotnie był już gospodarzem Finału Turnieju o Srebrny Kask. W 1992 roku wygrał tam Tomasz Gollob, siedem lat później Mariusz Franków, wreszcie w 2019 roku zwyciężył Dominik Kubera.

Tegoroczna obsada, zgodnie z ostatnio panującymi zasadami, zostanie ustalona na podstawie nominacji Głównej Komisji Sportu Żużlowego, w porozumieniu z trenerem reprezentacji Polski – Rafałem Dobruckim. Lista startowa zostanie opublikowana wkrótce.

Finał Turnieju o Srebrny Kask bilety

  • Bilet ulgowy - dzieci i młodzież w wieku 8-18 lat, studenci do 24. roku życia, emeryci i renciści
  • Dzieci do lat 7 włącznie - wstęp bezpłatny z pełnoletnim opiekunem, dziecko siada na kolanach opiekuna
  • Bilety dla osób niepełnosprawnych: Organizatorzy przygotowali pulę bezpłatnych wejściówek dla kibiców niepełnosprawnych. Chętne osoby prosimy o zgłoszenia – do 19 maja – pod adresem mailowym: events@speedwayevents.pl, wpisując w temacie wiadomości „Bilet SK Grudziądz”. Warunkiem otrzymania bezpłatnej wejściówki będzie wysłanie kopii dokumentu, świadczącego o znacznym stopniu niepełnosprawności. Bezpłatny wstęp należy się zarówno osobie niepełnosprawnej jak i jej opiekunowi.