Akademia Pana Kleksa
Organizator: Teatr Capitol
O wydarzeniu
Zapraszamy na niezwykłe widowisko teatralne, które zabierze Was w podróż do magicznego świata Akademii Pana Kleksa. Bilety na przedstawienie "Akademię Pana Kleksa" już w sprzedaży!
Akademia Pana Kleksa - fabuła
Adaptacja znanej i uwielbianej powieści Jana Brzechwy przeniesie Was do krainy pełnej przygód, niesamowitych postaci i nieoczekiwanych zwrotów akcji. Multimedialne efekty specjalne, spektakularne projekcje i interaktywne elementy sprawiają, że świat Akademii Pana Kleksa staje się bardziej żywy niż kiedykolwiek wcześniej.
Kiedy niesforny Adaś Niezgódka trafia do Akademii Pana Kleksa, odkrywa świat pełen czarów, niezwykłych przygód i niecodziennych lekcji. Profesor Ambroży Kleks, dyrektor szkoły, z niespotykaną charyzmą i humorem, uczy swoich podopiecznych nie tylko tradycyjnych przedmiotów, ale także rozwija w nich wyobraźnię, kreatywność i odwagę. Adaś, z początku zagubiony i niepewny, stopniowo zaczyna rozumieć, że w Akademii najważniejsze są nie tylko wiedza, ale i serce, współpraca i zaufanie. W tej magicznej szkole Adaś poznaje niezwykłego towarzysza – szpaka Mateusza, pełniącego rolę mądrego przewodnika i przyjaciela uczniów. Jego historie i doświadczenia pomagają Adasiowi zrozumieć, co jest w życiu najważniejsze.
A to wszystko w bogatej oprawie muzycznej oraz choreograficznej. Widzowie usłyszą uwielbiane aranżacje muzyczne takich utworów jak: „Meluzyna”, „Witajcie w naszej bajce”, „Kaczka dziwaczka”, czy „Dzik jest dziki”. Przedstawienie wykorzystuje nowoczesne technologie, w tym narzędzia sztucznej inteligencji, aby tworzyć interaktywne i immersyjne doświadczenie, które angażuje widzów i wzbogaca tradycyjną narrację o innowacyjne efekty wizualne i dźwiękowe.
Nie przegapcie okazji, aby zanurzyć się w magicznym świecie Akademii Pana Kleksa i doświadczyć niezapomnianej przygody, która łączy pokolenia! Spektakl jest idealny zarówno dla dzieci, jak i dorosłych, którzy pragną na nowo odkryć urok dziecięcej wyobraźni.
Spektakl na motywach powieści „Akademia Pana Kleksa”, autorstwa Jana Brzechwy.
Przedstawienie Akademia Pana Kleksa - obsada
- Pan Kleks: Andrzej Deskur/Kacper Pilch
- Adaś Niezgódka: Kuba Dmochowski/Dominik Rybiałek
- Szpak Mateusz: Lena Shimscheiner/Monika Daukszo
- Bajka/Anatol: Monika Łopuszyńska
- Alojzy Kukuryk: Karol Miękina/Kacper Mucha
- Uczeń Akademii: Sviatoslav Balynskyi/Bartek Dąbrowski
- Uczeń Akademii: Maksymilian Wicher/Michał Kucharski
- Uczeń Akademii: Darek Dyla/Krystian Kostow
- dr Paj Chi Wo/ Golarz Filip: Tomasz Gęsikowski/Lesław Żurek
Przedstawienie Akademia Pana Kleksa - twórcy
- Reżyseria: Tomasz Schimscheiner
- Muzyka: Andrzej Korzyński i Jerzy Mączyński
- Multimedia: Przemysław Partyka i Paweł Penarski
- Choreografia: Karol Miękina
- Kostiumy: Łukasz Błażejewski
- Rekwizyty i projekt plakatu: Honorata Paprot
- Kierownik produkcji: Marta Wieczorek
Ważna informacja dla wychowawców i nauczycieli:
Przedstawienie „Akademia Pana Kleksa” realizuje punkty podstawy programowej z języka polskiego, edukacji społecznej, etyki oraz plastyki i muzyki. Spektakl inspiruje uczniów do twórczego myślenia i rozwijania wyobraźni, co jest kluczowe w edukacji literackiej. Uczniowie mają okazję zobaczyć adaptację literackiego dzieła i analizować różnice między książką, a jej teatralną wersją, co bezpośrednio przekłada się na umiejętności analizy i interpretacji tekstu literackiego. Przedstawienie pogłębia znajomość twórczości Jana Brzechwy, jednego z najważniejszych autorów literatury dziecięcej oraz ma bezpośredni wpływ na rozwój kompetencji czytelniczych odbiorców. Spektakl uczy tolerancji, akceptacji i szacunku dla różnorodności, co jest zgodne z edukacją społeczną i etyczną. Pokazuje, jak sztuka może być źródłem inspiracji i edukacji. Przygody i lekcje w Akademii Pana Kleksa pokazują, jak ważne są empatia, współpraca i zaufanie. Bogata oprawa muzyczna, multimedialny charakter spektaklu i jego wizualne efekty specjalne rozwijają wrażliwość estetyczną uczniów. Teatr Capitol realizuje projekty m.st.Warszawy: “Klasa w Warszawie. Warszawa z klasą” oraz “Kulturalny przedszkolak”.